Potos - Przewodnik

W gesto zabudowanej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/thassos/potos/" target="_blank"><strong>Potos</strong></a>, polozonej kilka kilometrów od Astris i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/samos/psili-ammos/" target="_blank">Psili Ammos</a>, wiele miejsc wykupuja biura obslugujace turystów niemieckojezycznych. Pobliskiej kilometrowej plazy udalo sie zachowac naturalny urok.<br/> Kilometr na zachód lezy <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/thassos/pefkari/" target="_blank">Pefkari</a> z zadbana plaza i sosnowym zagajnikiem, jest w istocie dzielnica Potós. Warto wybrac sie na wycieczki do lub wokól <strong>górskich wiosek</strong>, w tym na opisana wyzej wedrówke na Ipsárion z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/thassos/skala-potamias/" target="_blank">Potamiá</a>. Wygodna, ale slabo oznakowana droga prowadzi z Potós do wsi <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/rodos/theologos/" target="_blank">Theologos</a> (10 km), zalozonej w XVI w. przez uchodzców z Konstantynopola i za panowania tureckiego pelniacej funkcje stolicy wyspy. Domy ciagnace sie dlugimi rzedami po obu stronach glównej ulicy maja nieproporcjonalnie wysokie kominy i kryte lupkiem dachy.

Pogoda w Potos

Dzisiaj, 21.10 19°C
W gesto zabudowanej Potos, polozonej kilka kilometrów od Astris i Psili Ammos, wiele miejsc wykupuja biura obslugujace turystów niemieckojezycznych. Pobliskiej kilometrowej plazy udalo sie zachowac naturalny urok.
Kilometr na zachód lezy Pefkari z zadbana plaza i sosnowym zagajnikiem, jest w istocie dzielnica Potós. Warto wybrac sie na wycieczki do lub wokól górskich wiosek, w tym na opisana wyzej wedrówke na Ipsárion z Potamiá. Wygodna, ale slabo oznakowana droga prowadzi z Potós do wsi Theologos (10 km), zalozonej w XVI w. przez uchodzców z Konstantynopola i za panowania tureckiego pelniacej funkcje stolicy wyspy. Domy ciagnace sie dlugimi rzedami po obu stronach glównej ulicy maja nieproporcjonalnie wysokie kominy i kryte lupkiem dachy.
America

America

Cena za 1 osobę:
1 466 zł

Okazje Last Minute: Potos

7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
1 557 zł/os.
cena za 2 os.: 3 114 zł
7 dni 30.09 - 07.10 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
1 566 zł/os.
cena za 2 os.: 3 132 zł
7 dni 30.09 - 07.10 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 594 zł/os.
cena za 2 os.: 3 188 zł
7 dni 30.09 - 07.10 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 594 zł/os.
cena za 2 os.: 3 188 zł

Grecja na skróty