Kamari - Przewodnik

<p><strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/santorini/kamari/" target="_blank">Kamari</a> </strong>jest miejscowością turystyczną położoną w odległości 7,7 km od Firy, na południowo-wschodnim wybrzeżu <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/santorini/" target="_blank">wyspy greckiej Santorini</a>. Nazywana jest "sypialnią Santorynu", a wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu na letnie wakacje, ponieważ kurort stanowi <strong>doskonałą bazę wypadową do zwieszania całej wyspy</strong>.

Pogoda w Kamari

Dzisiaj, 23.6 24°C

Kamari jest miejscowością turystyczną położoną w odległości 7,7 km od Firy, na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy greckiej Santorini. Nazywana jest "sypialnią Santorynu", a wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu na letnie wakacje, ponieważ kurort stanowi doskonałą bazę wypadową do zwieszania całej wyspy.

Jest to miasto położone u stóp góry Mesa Wuno, która znana jest z osady antycznej Thery, odkrytej tu, a do której droga prowadzi od Kamari. Można ją przebyć pieszo, skuterem czy motorem. Ostatni etap wędrówki stanowią stopnie wydrążone w skale, dlatego warto wyposażyć się w wygodne ubranie i obuwie oraz kapelusz na głowę, który uchroni nas przed udarem słonecznym. Ze szczytu góry rozciąga się przepiękny widok na wyspę. W 1956 roku w okolicy Santorini miało miejsce potężne trzęsienie ziemi, które spowodowało niemalże zrównanie z powierzchnią ziemi Kamari. W kolejnych latach mieszkańcy odbudowali miejscowość przy plaży, przebudowując ją. Jej główną atrakcją i reliktem przeszłości jest bizantyjski kościół Paraghia Episkopi pochodzący z XI wieku, od którego miejscowość nazywana jest "Episkopi Gonia". Na brzegu morza rozciąga się widok na piękne, biało-niebieskie domki, których okna ozdobione są kwiatami.

Atutem miejscowości jest 2-kilometrowa, wulkaniczna plaża z czarnym piaskiem. Można tu wypoczywać i oddawać się kąpielom słonecznym, albo uprawiać sporty wodne - windsurfing, żeglarstwo, jet-ski oraz parasailing. W Kamari wzdłuż promenady ciągną się liczne restauracje, tawerny, kawiarnie i puby. Znajduje się tu nowoczesne kino na świeżym powietrzu. Po zachodzie słońca rozkwita życie nocne.

W niewielkiej odległości od kurortu znajduje się Perissa, w okolicy masywu skalnego Meso Vouno, z urokliwymi widokami. Na południe od Kamari znajdziemy miejscowość Monolithos, gdzie można wybrać się na wycieczkę i zakosztować słodkiego relaksu na mało zatłoczonej plaży. Miłośnicy zwiedzania mogą zaś zobaczyć starożytne ruiny miasta Thera.


Grecja na skróty