Alikanas - Przewodnik

Alikés i zatoka <strong>Ormos Alikon</strong>, 12 km na północ od Tsilivi, to duża zatoka z plażą obmywaną przez wysokie fale. Leżą nad nią dwie największe miejscowości wypoczynkowe w okolicy. Pierwsza, <strong>Alikanas</strong>, to wprawdzie niewielka wioska, ale rozwija się bardzo szybko. Wśród miejsc noclegowych przeważają wille wynajmowane turystom. Nazwa drugiej osady, <strong>Alikes</strong>, pochodzi od osobliwych solnych panwi, a tamtejsza plaża jest najlepsza w północnej części wyspy.

Pogoda w Alikanas

Dzisiaj, 20.7 31°C
Alikés i zatoka Ormos Alikon, 12 km na północ od Tsilivi, to duża zatoka z plażą obmywaną przez wysokie fale. Leżą nad nią dwie największe miejscowości wypoczynkowe w okolicy. Pierwsza, Alikanas, to wprawdzie niewielka wioska, ale rozwija się bardzo szybko. Wśród miejsc noclegowych przeważają wille wynajmowane turystom. Nazwa drugiej osady, Alikes, pochodzi od osobliwych solnych panwi, a tamtejsza plaża jest najlepsza w północnej części wyspy.

Atrakcją plaży Ksigia (4 km na północ) są siarkowe źródła wpływające do morza (drogę wskaże charakterystyczny zapach), dzięki czemu kąpiel to ciekawe przeżycie, ponieważ im bliżej powierzchni, tym woda chłodniejsza. Następna niewielka plaża Makris Gialos to dobre miejsce na odpoczynek. Jest tam porządna tawerna, prowizoryczny kemping i szkoła nurkowania.

Grecja na skróty

Oferty: