Tsilivi - Przewodnik

<p>Miasteczko <strong>Tsilivi </strong>położone jest w północno-wschodniej części wyspy Zakynthos, z dala od zatłoczonej, obleganej w czasie wakacji przez turystów zatoki <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/laganas/" target="_blank">Laganas</a>. Od stolicy wyspy, miasta Zakynthos dzieli ją około 5 km. Do niedawna Tsilivi było cichą, spokojną miejscowością. Dziś przyciąga podróżnych, chcących spędzić swoje wczasy na pięknej wyspie.<strong> Miasto rozwija się i oferuje wiele atrakcji</strong> - restauracji, barów i tawern, serwujących lokalne alkohole i tradycyjną grecką kuchnię.

Pogoda w Tsilivi

Dzisiaj, 18.6 27°C

Miasteczko Tsilivi położone jest w północno-wschodniej części wyspy Zakynthos, z dala od zatłoczonej, obleganej w czasie wakacji przez turystów zatoki Laganas. Od stolicy wyspy, miasta Zakynthos dzieli ją około 5 km. Do niedawna Tsilivi było cichą, spokojną miejscowością. Dziś przyciąga podróżnych, chcących spędzić swoje wczasy na pięknej wyspie. Miasto rozwija się i oferuje wiele atrakcji - restauracji, barów i tawern, serwujących lokalne alkohole i tradycyjną grecką kuchnię.

Przez centrum Tsilivi biegnie główna ulica, przy której znajdują się puby, restauracje, hotele, pensjonaty, a przede wszystkim sklepy. Osoby przyjeżdżające na wakacje w te strony i szukające spokoju powinny wybrać hotele z dala od centrum.

Perkes

Perkes

Cena za 1 osobę:
1 366 zł
Jest to dobry kierunek na wczasy z całą rodziną, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu charakterystycznego dla największych kurortów nadmorskich w Grecji. Plaża w Tsilivi jest zaliczana do jednych z najpiękniejszych na świecie, choć trzeba liczyć się z tym, że w szczycie sezonu może być ona mocno zatłoczona. Jest piaszczysta i ma łagodne zejście do morza, co pozwala na swobodną i bezpieczną zabawę w wodzie dla najmłodszych wczasowiczów. Oznaczona jest Błękitną Flagą, co sugeruje, że spełnia restrykcyjne normy środowiskowe.

Atrakcją miasteczka jest ogólnodostępny park wodny Tsilivi Waterpark, nieco mniejszy od parku wodnego w Sarakinados, który może stanowić dobrą alternatywę dla rodzin z dziećmi.
Kali Pigi

Kali Pigi

Cena za 1 osobę:
1 436 zł - 31 %
W wyniku rozbudowy kurortu, Tsilivi właściwie połączyło się z drugą, sąsiednią miejscowością Planos, gdzie plaża jest nieco węższa, a na dnie morza wyrastają bloki skalne. W odległości 12 km od Planos znajduje się lotnisko.

Znakomite połączenia autobusowe Tsilivi z resztą wyspy dają możliwość samodzielnego zwiedzania pięknych zakątków Zakynthos, m.in. można wybrać się do stolicy, na wycieczkę do rozrywkowego Laganas, albo statkiem do słynnej Zatoki Wraku.
 


Okazje Last Minute: Tsilivi

Apartments Pahnis Studios

Apartments Pahnis Studios
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Neckermann
2 896 zł / 2 os.
1 448 zł / 1 os.

Zante Village

Zante Village 3.7
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Neckermann
2 938 zł / 2 os.
1 469 zł / 1 os.

smartline Princess

smartline Princess
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania Neckermann
3 048 zł / 2 os.
1 524 zł / 1 os.

Grecja na skróty