Planos - Przewodnik

Na północ i w głąb wyspy od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/zakynthos/" target="_blank">miasta Zakynthos</a> drogi biegną przez żyzne tereny rolnicze, między wzgórzami w kształcie kopców. Osada <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/planos/" target="_blank"><strong>Planos</strong></a> została wchłonięta przez <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/tsilivi/" target="_blank">Tsilivi</a> (5 km na północ od stolicy), która jest pierwszą nadmorską miejscowością wypoczynkową w tej okolicy, a pod względem rozwoju infrastruktury doścignęła <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/argassi/" target="_blank">Argassi</a>. Niestety, wody morza są tam często zanieczyszczone.<br/> Godne polecenia tawerny to <strong>The Olive Tree</strong> oraz chińska restauracja <strong>Mandarin</strong>. Puby (np. The Local czy Red Lion) nastawiają się głównie na obsługę turystów brytyjskich.

Pogoda w Planos

Dzisiaj, 20.7 31°C
Na północ i w głąb wyspy od miasta Zakynthos drogi biegną przez żyzne tereny rolnicze, między wzgórzami w kształcie kopców. Osada Planos została wchłonięta przez Tsilivi (5 km na północ od stolicy), która jest pierwszą nadmorską miejscowością wypoczynkową w tej okolicy, a pod względem rozwoju infrastruktury doścignęła Argassi. Niestety, wody morza są tam często zanieczyszczone.
Godne polecenia tawerny to The Olive Tree oraz chińska restauracja Mandarin. Puby (np. The Local czy Red Lion) nastawiają się głównie na obsługę turystów brytyjskich.

Plaże ciągnące się dalej wzdłuż wybrzeża są coraz spokojniejsze i ładniejsze, dysponują też przeważnie skromnym wyborem miejsc noclegowych i restauracji. Warto wybrać się na pobliską plażę Drosia.

Grecja na skróty