Vasilikos - Przewodnik

Półwysep na południowy wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/argassi/" target="_blank">Argassi</a> to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, gdzie infrastruktura turystyczna harmonijnie wpisuje się w naturalne piękno przyrody. <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/zakynthos/vasilikos/" target="_blank">Vasilikos</a></strong> to rozproszone osiedla, ale celem turystów są najczęściej niewielkie kurorty rozrzucone wzdłuż wschodniego wybrzeża. Należą do nich m.in. <strong>Kaminia</strong> oraz ceniony <strong>Porto Zoro</strong>, z lepszą plażą i restauracją. W głębi półwyspu noclegi znaleźć można tylko w rozrastającej się miejscowości <strong>Ano Vasilikos</strong>, z pobliskimi plażami <strong>Ionio</strong> i <strong>Banana</strong>.

Pogoda w Vasilikos

Dzisiaj, 20.7 31°C
Półwysep na południowy wschód od Argassi to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, gdzie infrastruktura turystyczna harmonijnie wpisuje się w naturalne piękno przyrody. Vasilikos to rozproszone osiedla, ale celem turystów są najczęściej niewielkie kurorty rozrzucone wzdłuż wschodniego wybrzeża. Należą do nich m.in. Kaminia oraz ceniony Porto Zoro, z lepszą plażą i restauracją. W głębi półwyspu noclegi znaleźć można tylko w rozrastającej się miejscowości Ano Vasilikos, z pobliskimi plażami Ionio i Banana.

Spośród tawern warto polecić O Aderfos tou Kosta lub Logos Rock Club. W Agios Nikolaos, z niezłą plażą, do którego w sezonie kursują z Argassi, Kalamaki i Laganas bezpłatne autobusy, działa Vasilikos Beach - systematycznie rozbudowywany kompleks hotelowo-plażowy z kilkoma restauracjami - Christina's chyba najlepsza na wyspie. Sam czubek półwyspu zajmuje najpiękniejsza plaża na Zakynthos, Gerakas w kształcie półksiężyca. Jest to miejsce lęgowe żółwi morskich, dlatego nocą nie wolno tam wchodzić. Doskonałe Żółwie Centrum Informacyjne na otwartym powietrzu udziela informacji na temat gadów i innych morskich zwierząt. Poza tym infrastruktura nie jest zbyt bogata.

Grecja na skróty