• Przed wylotem wymagany negatywny wynik testu RT-PCR (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione (pełna dawka co najmniej 14 dni przed przybyciem), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 30 do 180 dni przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza PLF na travel.gov.gr do godziny 22:59 dnia poprzedzającego przyjazd do Grecji i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR). Kod QR otrzymasz w dzień planowanego przylotu do Grecji (o północy).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
Powrót do Polski
 • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
 • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Vasilikos - wczasy

Turyści ceniący sobie piękno przyrody chętnie wybierają Vasilikos na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Ten niewielki kurort znany jest z krystalicznie czystej wody, pięknych plaż oraz z żółwi Karetta, które wybrały okolice miasta na swoje lęgowisko.

Vasilikos

Miasteczko Vasilikos usytuowane jest na malowniczym cyplu, we wschodniej części greckiej wyspy Zakynthos, będącej częścią archipelagu jońskiego. Z szerokiego wybrzeża rozpościera się piękny widok na Półwysep Peloponez, który majaczy w oddali. Kurort znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od międzynarodowego lotniska, dlatego podróż doń nie jest zbyt czasochłonna.

Miasteczko idealnie nadaje się na spokojne wakacje, zaś miłośnicy nocnych imprez mogą wybrać się do stolicy wyspy, oddalonej 16 kilometrów od Vasilikos. W obrębie całej wyspy można korzystać z bardzo sprawnej komunikacji autobusowej, dlatego warto wybrać się na wycieczki do pobliskich miejscowości. Oprócz stolicy można zajrzeć do Argassi czy nieco odleglejszego Maherado.

Bardziej aktywni turyści mogą wypożyczyć w miasteczku rower i wybrać się na wycieczkę po okolicy, która zachwyca pięknem przyrody.


Co zobaczyć i zwiedzić w Vasilikos?

Na peryferiach Vasilikos mieści się zatoka Langas z kilkunastokilometrową plażą, na której podczas wakacji spotkamy żółwie morskie z gatunku Caretta caretta. Gady objęte są ochroną, jednak można obserwować z oddali, kiedy składają jaja nad brzegiem morza. Miasteczko słynie z czystych plaż, w większości piaszczystych, które są gęsto okolone drzewami.

Mimo że stolica wyspy, Zakynthos jest niewielkim miastem portowym, warto wybrać się tam na wycieczkę. Miasteczko posiada piękną, typowo grecką architekturę, wzgórza górujące nad wybrzeżem są gęsto posiane niewielkimi domkami z piaskowca. Z zabytków architektonicznych szczególnie warto odwiedzić cerkiew św. Dionizosa, której pełne przepychu wnętrze aż mieni się od złota. W stolicy trzeba wybrać się do Muzeum Kultury Bizantyjskiej, gdzie podziwiać będziemy bogaty zbiór ikon, mozaik oraz fresków z wczesnego Średniowiecza.

Położone w centralnej części wyspy Maherado, jest pięknym, historycznym miastem, na które warto podczas wczasów poświęcić kilka godzin. W jego centralnej części znajduje się kościół Agia Mavra, wzniesiony przez Wenecjan w XIV wieku, na obrzeżach miasta natomiast można odwiedzić monastyr Eleftherotria. Należy jednak pamiętać, że wchodząc do prawosławnej świątyni należy włożyć skromny strój.

Vasilikos - Najlepiej ocenione hotele

Vasilikos - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Anonim Luty 2020

Data pobytu: 2.10. - 6.10.2019

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Listopad 2019

Data pobytu: 16.8. - 22.8.2019

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Aleš Janulek Październik 2021

Data pobytu: 24.9. - 1.10.2021

Ocena 4,7/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,8/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Gustav K. Wrzesień 2021

Data pobytu: 30.8. - 6.9.2021

Ocena 4,3/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 5,0/5

Cena 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Anonim Sierpień 2021

Data pobytu: 23.8. - 30.8.2021

Ocena 1,6/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 2,0/5

Wyżywienie 0,5/5

Okolica 1,5/5

Cena 2,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Alžbeta K. Sierpień 2021

Data pobytu: 2.8. - 9.8.2021

Ocena 2,2/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 2,3/5

Wyżywienie 2,5/5

Okolica 2,0/5

Cena 2,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Agata R. Sierpień 2021

Data pobytu: 27.7. - 3.8.2021

Ocena 4,5/5
Hotel położony w bardzo cichym i spokojnym miejscu. Wszędzie słychać cykady. Otoczenie to głównie gaje oliwne. W odległości 300 m taverna z dobrym jedzeniem. Trochę dalej ok 1 km sklepy i taverny. A w drugą stronę, przy plaży Gerakas też jest sklep i 2 taverny. Polecam skorzystać z wycieczek organizowanych z polskiego biura, które jest na miejscu (magic tours) lub wynająć samochód i objechać wyspę
Całkowita ocena

Hotel położony w bardzo cichym i spokojnym miejscu. Wszędzie słychać cykady. Otoczenie to głównie gaje oliwne. W odległości 300 m taverna z dobrym jedzeniem. Trochę dalej ok 1 km sklepy i taverny. A w drugą stronę, przy plaży Gerakas też jest sklep i 2 taverny. Polecam skorzystać z wycieczek organizowanych z polskiego biura, które jest na miejscu (magic tours) lub wynająć samochód i objechać wyspę.

Zakwaterowanie 4,8/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,0/5

Zakwaterowanie
Mieliśmy pokój z widokiem na ogród. Był przestronny, czysty. W pokoju było wszystko czego trzeba, mini aneks kuchenny, lodówka, łazienka z prysznicem, balkon ze stolikiem i fotelami ogrodowymi. A w środku dobrze działająca klimatyzacja.

Wyżywienie
W hotelu jedliśmy tylko śniadania. Pieczywo zawsze było świeże. Jeżeli chodzi o resztę, to niestety ser oraz szynkopodobny wyrób najtańszy. Nie wiem jak smakowało, bo tego unikałam. Poza tym, trochę po angielsku - jajka sadzone, bekon, fasolka po bretońsku. Do wyboru różnego rodzaju serki, dżemy, płatki. Trochę owoców, warzyw i zawsze jakiś rodzaj deseru. Woda z automatu ma delkatny słony posmak, ale w kawie i herbacie tego nie czułam. Jest ekspres do kawy. Sokopodobnych wytworów z maszyny nie próbowałam. Zawsze było coś na ciepło. Zwykle codziennie było to samo. Trochę żałuję, że zamiast lokalnych przysmaków, hotel usiłuje dopasować się pod zwyczaje śniadaniowe niektórych krajów. Szkoda, mogłoby być smaczniej :)

Obsługa w hotelu
W pokoju było czysto. Sprzątanie jest co 2 dni. Panie opróżniły kosze, zmieniły pościel i ręczniki. Dla chętnych bar. Basen do 20:00. Leżaki hotelowe.

Plaża
Do najbliższej i jednej z najpiękniejszych plaż na półwyspie Vassilikos, plaży Gerakas jest ok. 1 km odległości. To jakieś 15 min piechotą. Jest cudowna. Otwarta od wschodu słońca do zachodu ze względu na wykluwające się tam żółwie. Polecam zabrać własny parasol, gdyż te na plaży w sezonie kosztują po 15 euro do 14:00, a na cały dzień 20 euro. Szok! Akurat byliśmy, gdy trwała fala upałów, więc trudno bez cienia wytrzymać. W drugą stronę od hotelu ok. 1,3 km jest plaża Porto Roma. Wąska, można położyć się tylko na leżaku. Mnie nie zachwyciła, ale warto zobaczyć.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Katarzyna M. Sierpień 2021

Data pobytu: 23.7. - 30.7.2021

Ocena 3,8/5
Hotel położony w spokojnej małej miejscowości Vasilikos. Nad samym brzegiem morza w zatoczce. Morze w tym miejscu jest spokojne. Bardzo łagodne zejście do wody, długo płytko - idealne miejsce dla dzieci. plaża piaszczysta. Po południu na plaży można znaleźć cień. Na plaży leżaki płatne. Nad basenem bezpłatne. W miejscowości Vasilikos znajduje się kilka tawern, jeden market spożywczy (kiepsko zaopa
Całkowita ocena

Hotel położony w spokojnej małej miejscowości Vasilikos. Nad samym brzegiem morza w zatoczce. Morze w tym miejscu jest spokojne. Bardzo łagodne zejście do wody, długo płytko - idealne miejsce dla dzieci. plaża piaszczysta. Po południu na plaży można znaleźć cień. Na plaży leżaki płatne. Nad basenem bezpłatne. W miejscowości Vasilikos znajduje się kilka tawern, jeden market spożywczy (kiepsko zaopatrzony) oraz sklep z pamiątkami. W bliskiej odległości od hotelu znajdą się inne piaszczyste piękne plaże - znajdują się tam również atrakcje wodne.

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 2,5/5

Okolica 5,0/5

Cena 4,5/5

Zakwaterowanie
Otrzymaliśmy pokój na parterze z brzegu. Pokój czysty. Sprzątany był codziennie. Duży taras. Jeden minus to wyjście na basen - skakaliśmy przez drewnianą balustradę. Inną opcją było obejście całego budynku naokoło aby dojść do basenu. Chociaż pokój znajdował się na brzegu budynku to przejście przy samym pokoju zastawione było doniczkami i mieszkała obok Greczynka, która opieprzyła nam dzieci jak raz tamtędy przeszły. Zatem pozostało nam skakanie przez balustradę (Inni goście pokojów na patrzerze robili tak samo). Zatem przydała by się w tych tarasach jakaś bramka. Drugi problem to mrówki. Niestety nie można było absolutnie nic zostawić na blacie w aneksie kuchennym. Zgłaszałam do obsługi oraz do rezydenta TUI. Pani rezydentka nie była w ogóle pomocna. Obłuda raz przyszła spryskać pokój sprayem na mrówki. Rezydentka nie zainteresowana wcale, nie wykazała chęci pomocy. Niestety nie mieliśmy wykupionego jedzenia, więc było to duża uciążliwością. Trzeci problem to okropny smród stęchlizny z szafek kuchennych. Jako, że z aneksu nie korzystaliśmy to nie otwierałam ich wcale.

Wyżywienie
Wyżywienie własne. Jak pisałam wcześniej - ze względu na mrówki mocno utrudnione.

Plaża
Plaża przy samym hotelu. Bardzo ładna, czysta, zadbana. Na plaży leżaki płatne

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Vasilikos - Ostatnio kupione hotele

Vasilikos - pogoda i aktywny wypoczynek

Wyspa Zakinthos znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego sezon letni, który trwa tam od czerwca do września, jest pogodny i bardzo ciepły. Wówczas temperatury nie spadają poniżej 26 stopni, woda w morzu jest również bardzo ciepła. Okolice Vasilikos znane są z piękna przyrody, osoby, które wolą piesze wycieczki niż plażowanie, najlepiej będą czuły się na wyspie w maju oraz kwietniu.

Kurort jest idealnym miejscem na wczasy dla podróżnych lubiących aktywny wypoczynek w postaci sportów wodnych. Woda w morzu jest krystalicznie czysta, dlatego warto wybrać się na nurkowanie, na miejscu wypożyczymy maskę z fajką oraz płetwy. Istnieje również możliwość spróbowania swoich sił w windsurfingu, na nartach wodnych czy nawet na spadochronie umieszczonym za motorówką. Każdego dnia organizowane są również wycieczki statkiem, który zabiera turystów na zwiedzanie Błękitnych Jaskiń, będących prawdziwym cudem natury.

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w połowie XX wieku, zniszczyło większość zabytków, jednak Zakynthos wybierany jest przede wszystkim ze względu na urzekającą przyrodę, która jest tutaj wszechobecna. Warto poszukać tanich ofert hoteli na wakacje last minute do Vasilikos, aby móc spędzić niezapomniane wakacje w bardzo przystępnej cenie.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 20 °C w nocy 16 °C

 • Temperatura wody 23 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Śr 21 °C w nocy 17 °C

 • Czw 21 °C w nocy 17 °C

 • Pt 20 °C w nocy 16 °C

 • Sob 21 °C w nocy 17 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 14 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 14 °C woda 15 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 15 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C woda 23 °C

 • Lipiec Lip 32 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 32 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 28 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 18 °C

Przydatne informacje