• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Kalamaki - wczasy

Niewielka miejscowość Kalamaki, usytuowana w obrębie malowniczej zatoki, jest idealnym miejscem na spokojne wakacje na łonie natury. Piękne plaże, gęste lasy otaczające wybrzeże i krystalicznie czysta woda są gwarancją niezapomnianego wypoczynku.

Last Minute w Kalamaki

Kalamaki jest jednym z popularniejszych kurortów greckiej wyspy Zakynthos na wakacje. Miejscowość znajduje się w zatoce Langas, która posiada najdłuższe, piaszczyste wybrzeże w okolicy. Największą atrakcją wybrzeża są bez wątpienia morskie żółwie Caretta, które na tamtejszych plażach znoszą jaja.

Wyspa Zakynthos mocno ucierpiała wskutek trzęsienia ziemi z 1953 roku, wówczas większość historycznych budowli uległa zniszczeniu. Jednak tym, co najbardziej przyciąga tu turystów na wczasy, jest przyroda, zaskakująca swym pięknem na każdym kroku.

Kalamaki jest doskonale połączone komunikacją autobusową z pozostałymi kurortami na wyspie, dlatego warto przeznaczyć część pobytu na wycieczki. Stolica wyspy, Zakynthos, oddalona jest zaledwie 9 kilometrów od kurortu, również miasteczka Keri czy Langas mieszczą się w pobliżu. W mieście mamy szansę wypożyczyć samochód, którym można zwiedzać całą okolicę.


Kalamaki - plaże, rozrywki i zwiedzanie

Największą atrakcją Kalamaki są jego plaże, kurort ze względu na położenie w obrębie zatoki może się pochwalić bardzo czystą i ciepłą wodą w morzu. Tamtejsze wybrzeże w większości jest piaszczyste, jednak gdzieniegdzie występuje również drobny żwirek. Wzdłuż brzegu znajdziemy pełno sklepów z pamiątkami, barów i restauracji, z których rozpościera się widok na morze. Warto skosztować tam lokalnych potraw i trunków, nawet jeśli wykupiliśmy wakacje z opcją all inclusive.

Podróżni nastawieni na całonocne imprezowanie powinni wybrać się do Langas, popularnego kurortu oddalonego o kilka kilometrów. W mieście funkcjonują liczne kluby nocne, oferujące szampańską zabawę do białego rana, przy dźwiękach różnorodnej muzyki.

Mimo zniszczeń na Zakynthos, w stolicy wyspy o tej samej nazwie, możemy pozwiedzać nieco zabytków. W centrum spotkamy dwie cerkwie, św. Mikołaja i św. Dionizosa. Wnętrze tej drugiej zapiera dech w piersiach, panuje tam typowo prawosławny przepych, ściany pokryte są licznymi złoceniami. W dobrym tonie jest zakrycie kolan oraz ramion przed wejściem do ortodoksyjnej świątyni. Będąc na wczasach w Zakynthos trzeba koniecznie pójść do Muzeum Kultury Bizantyjskiej, gdzie zgromadzono obfite zbiory wczesnośredniowiecznych mozaik, ikon oraz fresków.

Kalamaki - Najlepiej ocenione hotele

Marelen

Marelen

Ocena: 4/5

Grecja, Zakynthos, Kalamaki

Ocena 4,9 / 5

od 2 549 za osobę

Paradise

Paradise

Ocena: 2/5

Grecja, Zakynthos, Argassi

Ocena 4,7 / 5

od 1 609 za osobę

Planos Beach

Planos Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Zakynthos, Tsilivi

Ocena 4,5 / 5

od 1 529 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Plaża Navagio z wrakiem

Plaża Navagio z wrakiem

Plaża Navagio jest najbardziej znaną plażą na wyspie. Plaża ma szerokość 200 metrów i znajduje się w skalnym wcięciu klifów o wysokości 50-200 m. Powierzchnię plaży tworzy jasny biały piasek, na jej terenie znajduje się wrak statku z 1980 roku, pozostawiony przez przemytników przemycających alkohol i papierosy.

Nad plażą znajduje się punkt widokowy na skale, do którego można dojechać drogą. Z tego miejsca wykonano najbardziej znane zdjęcia plaży.

Pływanie na tej plaży będzie niewątpliwie jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu.

Plaże
Wyspa Marathonisi (Wyspa Żółwi)

Wyspa Marathonisi (Wyspa Żółwi)

Wyspa Zakynthos Marathonisi położona jest wzdłuż plaż Keri, w zatoce Laganas. Wyspa ta składa się z dwóch mniejszych wysp zwanych Pontikonisia. Wyspa nie jest zamieszkana, ma gęstą roślinność i dwie główne plaże, jedną z białym piaskiem, a drugą żwirową. Na wyspie znajdują się również dwie ciekawe jaskinie, w których można pływać lub nurkować.

Turystom zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności na wyspie, ponieważ piaszczysta plaża jest miejscem lęgowym zagrożonego wyginięciem żółwia morskiego Caretta Caretta. Odwiedzający powinni przebywać tylko w odległości 5 metrów od plaży, aby nie zakłócać spokoju żółwi.

Wyspy
Wyspa Cameo

Wyspa Cameo

Najbardziej urokliwym miejscem Laganas Bay jest prywatna wyspa otoczona sosnami, położona po lewej stronie zatoki Laganas. Obecnie, w miesiącach letnich, połączona jest ze stałym lądem dużym drewnianym mostem i funkcjonuje jako kawiarnia i klub nocny, a nawet jako wysepka ślubna. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie.

Wyspy
Plaża Laganas

Plaża Laganas

Rozległa plaża Laganas to najpopularniejszy i kosmopolityczny kurort Zakynthos, położony 9 km na północ od stolicy. Położona jest wokół naturalnej zatoki, wyposażona w leżaki, parasole, toalety i punkty gastronomiczne (bary, tawerny). Do dyspozycji gości jest wiele obiektów sportowych. Plaża jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Zakynthos w ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, dzięki licznym tawernom i kawiarniom.

Plaża jest obszarem chronionym ze względu na gniazdowanie zagrożonego wyginięciem żółwia morskiego Caretta Caretta i jest częścią Greckiego Morskiego Parku Narodowego.

Plaże

Kalamaki - Najczęściej kupowane hotele

Marelen

Marelen

Ocena: 4/5

Grecja, Zakynthos, Kalamaki

Ocena 4,9 / 5

od 2 549 za osobę

Porto Zorro

Porto Zorro

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Vasilikos

Ocena 3,4 / 5

od 1 929 za osobę

Maistrali

Maistrali

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Tragaki

Ocena 4,0 / 5

od 1 529 za osobę

Commodore

Commodore

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Argassi

Ocena 3,5 / 5

od 1 449 za osobę

Levante

Levante

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Argassi

Ocena 3,8 / 5

od 2 529 za osobę

Captains Hotel

Captains Hotel

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Argassi

Ocena 3,6 / 5

od 1 881 za osobę

Caretta Paradise

Grecja, Zakynthos, Tragaki

Ocena 4,0 / 5

od 3 155 za osobę

Kalamaki – hotele z najlepszymi opiniami

Mariusz G.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 19.9. - 29.9.2023 Oceniono: Październik 2023

White Olive Premium Laganas Ocena: 4/5 Grecja, Zakynthos

Wakacje zaliczamy do bardzo udanych hotel spełniał nasze wymagania

Wakacje zaliczamy do bardzo udanych hotel spełniał nasze wymagania

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokoje były przestronne, czyste nie ma nic do zarzucenia

Wyżywienie
Jedzenie było smaczne, świeże, było w czym wybierać

Obsługa w hotelu
Wszystko w należytym porządku, nie mamy żadnych uwag

Plaża
Plaża była bardzo blisko, była bardzo szeroka, czysta super się na niej wypoczywalo

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (4)

Kateřina N.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 19.9. - 26.9.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

Mediterranean Beach Resort Ocena: 4/5 Grecja, Zakynthos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Kalamaki – Hotele z opiniami

Kalamaki - Ostatnio kupione hotele

Marelen

Marelen

Ocena: 4/5

Grecja, Zakynthos, Kalamaki

Ocena 4,9 / 5

od 2 549 za osobę

Portego

Portego

Ocena: 2/5

Grecja, Zakynthos, Laganas

od 395 za osobę

Macedonia

Macedonia

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Kalamaki

Ocena 3,9 / 5

od 458 za osobę

Letsos

Letsos

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Alikanas

Ocena 4,0 / 5

od 504 za osobę

La Caretta

La Caretta

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Alikanas

od 598 za osobę

Mirabelle

Mirabelle

Ocena: 3/5

Grecja, Zakynthos, Argassi

od 718 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda w Kalamaki, atrakcje dla aktywnych

Klimat śródziemnomorski panujący na Zakynthos jest gwarancją pięknej, słonecznej pogody, przez większą część roku. Najwyższe temperatury, sięgające niekiedy 30 stopni, dominują od czerwca do września, wówczas na wyspie jest szczyt sezonu wakacyjnego. W obrębie zatoki Langas, w której znajduje się Kalamaki, woda w morzu jest ciepła również w kwietniu i maju, w tych miesiącach jednak upały nie są dotkliwie, temperatura waha się między 20 a 26 stopniami. Jest to tez dobry czas na znalezienie taniego hotelu z all inclusive.

Oprócz plażowania, na wczasach w Kalamaki bardzo popularne są sporty wodne. Nad zatoką każdego dnia unosi się delikatna bryza, dzięki czemu panują idealne warunki do windsurfingu. W pobliskim Langas znajdziemy ośrodek nurkowy, w którym można wypożyczyć cały ekwipunek, oraz wybrać się na podwodną eskapadę z instruktorem. W samym Kalamaki natomiast warto spróbować snorkelingu, czyli nurkowania z maską i płetwami. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru wodnego, z dala od brzegu istnieje szansa zobaczenia wielkich żółwi wodnych.

Turyści odwiedzający wyspę mogą zabrać się na wycieczkę statkiem. W trakcie rejsu zobaczymy Błękitne Jaskinie, fenomenalne formacje skalne w północnej części Zakynthos. W mniej upalny dzień podczas wakacji na wyspie warto wypożyczyć rower i wybrać się na przejażdżkę po okolicy.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 26 °C w nocy 18 °C

 • Temperatura wody 19 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 25 °C w nocy 19 °C

 • Wtorek 26 °C w nocy 18 °C

 • Środa 25 °C w nocy 20 °C

 • Czwartek 25 °C w nocy 19 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 14 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 14 °C woda 15 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 15 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C woda 23 °C

 • Lipiec Lip 32 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 32 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 28 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 18 °C

Przydatne informacje