Paksi - Przewodnik

Zielona, górzysta i wciąż miejscami dziewicza <strong>Paksi</strong> (Paksos) to najmniejsza z głównych Wysp Jońskich (zaledwie 12 na 4 km). Nie ma tam ani piaszczystych plaż, ani zabytków, działają tylko dwa hotele, wyspa boryka się z problemami z wodą, a mimo to cieszy się taką popularnością, że w sezonie panuje na niej spory tłok.

Pogoda na Paksi

Dzisiaj, 24.2 16°C
Zielona, górzysta i wciąż miejscami dziewicza Paksi (Paksos) to najmniejsza z głównych Wysp Jońskich (zaledwie 12 na 4 km). Nie ma tam ani piaszczystych plaż, ani zabytków, działają tylko dwa hotele, wyspa boryka się z problemami z wodą, a mimo to cieszy się taką popularnością, że w sezonie panuje na niej spory tłok.

Na Paksi cumuje sporo eleganckich jachtów, stąd ekskluzywna atmosfera i wysokie ceny. Od czasu zamknięcia oficjalnego kempingu toleruje się biwakowanie na dziko. Większość miejsc noclegowych rezerwują hurtem duże biura podóży, ale miejscowe agencje oferują własne kwatery za ułamek ceny. Stolica wyspy, Gados, to kosmopolityczny ośrodek z ekskluzywnymi sklepami i butikami; wytrawni paksofile preferują położone na północy miejscowości Lakka i Longos.

Wszystkim, którzy chcieliby odwiedzić wyspę Paksi polecamy poszukać wakacyjnych ofert do Grecji z opcją last minute.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY