Kissamos - Przewodnik

<p><strong>Kissamos</strong> to miejscowosc turystyczna na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">greckiej wyspie Kreta</a>, polozona w jej pólnocno-zachodniej czesci, w jednostce regionalnej Chania, w odleglosci 40 km od tego miasta. Jest portem rybackim, przyjmujacym równiez promy z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/peloponez/" target="_blank">Peloponezu</a> i wyspy Kithiry, Kalmata, Gythion czy z portu Pireus.  Spotkac sie mozna równiez z innym okresleniem miasteczka - Kastelli. Zostalo ono zbudowane na ruinach starozytnego miasta Kissamos, stad i ta nazwa.

Pogoda w Kissamos

Dzisiaj, 19.1 11°C

Kissamos to miejscowosc turystyczna na greckiej wyspie Kreta, polozona w jej pólnocno-zachodniej czesci, w jednostce regionalnej Chania, w odleglosci 40 km od tego miasta. Jest portem rybackim, przyjmujacym równiez promy z Peloponezu i wyspy Kithiry, Kalmata, Gythion czy z portu Pireus.  Spotkac sie mozna równiez z innym okresleniem miasteczka - Kastelli. Zostalo ono zbudowane na ruinach starozytnego miasta Kissamos, stad i ta nazwa.

W samym Kissamos znajduje sie siedziba Muzeum Archeologicznego, z mozaikami z czasów rzymskich.  Wstep to tylko 2 euro, a muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli. Mozna w nim zobaczyc znaleziska archeologiczne z Falassarny oraz Polyrrhenii. Dla turystów przyjezdzajacych tu na wakacje czeka urokliwy, niewielki port, niezliczone bary i greckie tawerny wzdluz wybrzeza, róznorodne sklepy i niepowtarzalna atmosfera.

Rainbow Apartaments

Rainbow Apartaments

Cena za 1 osobę:
969 zł - 28 %
Do Kissamos na wakacje warto wybrac sie przede wszystkim, jesli chcemy wypoczywac nad morzem. W miasteczku znajduje sie szeroka i dluga plaza z szarym piaskiem, natomiast wybrzeze jest skaliste po zachodniej stronie. Przyciaga turystów krystalicznie czysta woda morska i piekna pogoda.
Pela Maria

Pela Maria

Cena za 1 osobę:
1 099 zł - 26 %
Region slynie z uprawy oliwek oraz markowego wina - tradycyjnego "Kissamos". Pretenduje do miana turystycznego kurortu Krety. W sezonie letnim zycie miasta przenosi sie na wybrzeze, w poblizu Placu Tzanakaki lub Kasteli Square, gdzie miesci sie wiele tawern i restauracji.

Niedaleko Kissamos znajduje sie miejscowosc Falasarna ze znaleziskami archeologicznymi, zniszczonym przez trzesienie ziemi Hellenistycznym miastem i przepiekna, piaszczysta plaza. Do naszych czasów przetrwaly slady murów obronnych i Akropolu. Milosnicy zabytków moga pojechac 7 km na poludnie od Kissamos, aby zobaczyc pozostalosci starozytnego miasta Polyrrinia - relikty architektury rzymskiej. Statkiem mozna wybrac sie na wycieczke na sam cypel Gramwusa, gdzie zwiedza sie szesnastowieczny wenecki zamek. Zwykle organizatorzy wycieczek pokazuja turystom piaszczyste, malownicze polozone plaze. 
 


Okazje Last Minute: Kissamos

6 dni 22.04 - 28.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 429 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 198 zł
6 dni 22.04 - 28.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 519 zł/os.
1 159 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł
7 dni 20.04 - 27.04 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 249 zł/os.
cena za 2 os.: 2 498 zł

Grecja na skróty