Kissamos - Przewodnik

<p><strong>Kissamos</strong> to miejscowosc turystyczna na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">greckiej wyspie Kreta</a>, polozona w jej pólnocno-zachodniej czesci, w jednostce regionalnej Chania, w odleglosci 40 km od tego miasta. Jest portem rybackim, przyjmujacym równiez promy z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/peloponez/" target="_blank">Peloponezu</a> i wyspy Kithiry, Kalmata, Gythion czy z portu Pireus.  Spotkac sie mozna równiez z innym okresleniem miasteczka - Kastelli. Zostalo ono zbudowane na ruinach starozytnego miasta Kissamos, stad i ta nazwa.

Pogoda w Kissamos

Dzisiaj, 2.12 16°C

Kissamos to miejscowosc turystyczna na greckiej wyspie Kreta, polozona w jej pólnocno-zachodniej czesci, w jednostce regionalnej Chania, w odleglosci 40 km od tego miasta. Jest portem rybackim, przyjmujacym równiez promy z Peloponezu i wyspy Kithiry, Kalmata, Gythion czy z portu Pireus.  Spotkac sie mozna równiez z innym okresleniem miasteczka - Kastelli. Zostalo ono zbudowane na ruinach starozytnego miasta Kissamos, stad i ta nazwa.

W samym Kissamos znajduje sie siedziba Muzeum Archeologicznego, z mozaikami z czasów rzymskich.  Wstep to tylko 2 euro, a muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli. Mozna w nim zobaczyc znaleziska archeologiczne z Falassarny oraz Polyrrhenii. Dla turystów przyjezdzajacych tu na wakacje czeka urokliwy, niewielki port, niezliczone bary i greckie tawerny wzdluz wybrzeza, róznorodne sklepy i niepowtarzalna atmosfera.

Happy Days Studios

Happy Days Studios

Cena za 1 osobę:
829 zł
Do Kissamos na wakacje warto wybrac sie przede wszystkim, jesli chcemy wypoczywac nad morzem. W miasteczku znajduje sie szeroka i dluga plaza z szarym piaskiem, natomiast wybrzeze jest skaliste po zachodniej stronie. Przyciaga turystów krystalicznie czysta woda morska i piekna pogoda.
Anatoli Apartments

Anatoli Apartments

Cena za 1 osobę:
829 zł
Region slynie z uprawy oliwek oraz markowego wina - tradycyjnego "Kissamos". Pretenduje do miana turystycznego kurortu Krety. W sezonie letnim zycie miasta przenosi sie na wybrzeze, w poblizu Placu Tzanakaki lub Kasteli Square, gdzie miesci sie wiele tawern i restauracji.

Niedaleko Kissamos znajduje sie miejscowosc Falasarna ze znaleziskami archeologicznymi, zniszczonym przez trzesienie ziemi Hellenistycznym miastem i przepiekna, piaszczysta plaza. Do naszych czasów przetrwaly slady murów obronnych i Akropolu. Milosnicy zabytków moga pojechac 7 km na poludnie od Kissamos, aby zobaczyc pozostalosci starozytnego miasta Polyrrinia - relikty architektury rzymskiej. Statkiem mozna wybrac sie na wycieczke na sam cypel Gramwusa, gdzie zwiedza sie szesnastowieczny wenecki zamek. Zwykle organizatorzy wycieczek pokazuja turystom piaszczyste, malownicze polozone plaze. 
 


Okazje Last Minute: Kissamos

6 dni 21.04 - 27.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
969 zł/os.
919 zł/os.
cena za 2 os.: 1 838 zł
6 dni 26.05 - 01.06 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
949 zł/os.
cena za 2 os.: 1 898 zł
6 dni 21.04 - 27.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 029 zł/os.
cena za 2 os.: 2 058 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY