Stalida - Przewodnik

<a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_blank">Kreta</a> jest największą wyspą grecką i jednocześnie lubianym kierunkiem turystycznym, także jeśli chodzi o polskich turystów. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">na wczasach w Grecji</a>. Jako bazę wypadową można obrać miejscowość wypoczynkową <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/stalida/" target="_blank"><strong>Stalida</strong></a>.

Pogoda w Stalidzie

Dzisiaj, 20.5 27°C
Kreta jest największą wyspą grecką i jednocześnie lubianym kierunkiem turystycznym, także jeśli chodzi o polskich turystów. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić na wczasach w Grecji. Jako bazę wypadową można obrać miejscowość wypoczynkową Stalida.

Położenie miejscowości
Stalida zlokalizowana jest w centralno-wschodniej części Krety, a od lotniska w Heraklionie dzieli ją tylko około 30 km. Z racji tego, że znajduje się na wybrzeżu, z dostępem do morza, stała się idealnym miejscem dla turystów. Dziś jest kurortem obleganym w czasie letniego sezonu turystycznego.
Irilena

Irilena

Cena za 1 osobę:
1 064 zł - 36 %
Charakter typowo turystyczny
Choć ciężko porównać atrakcje Stalidy do np. Hersonissos, to i tak w tej szybko rozwijającej się miejscowości turyści znajdą dosłownie wszystko, czego mogliby potrzebować: ponad sześćdziesiąt tawern i barów, kilka dyskotek, liczne sklepy z pamiątkami, wspaniałe otoczenie oraz bliskie sąsiedztwo dwóch tętniących życiem letnisk. Miasto składa się w zasadzie z jednej ulicy, po której z rzadka tylko jeżdżą samochody i która ciągnie się wzdłuż wybrzeża na długości ok. 5 km aż po pierwsze zabudowania.
Iraklis

Iraklis

Cena za 1 osobę:
1 340 zł
Zdecydowaną większość zabudowy w Stalidzie stanowią hotele, pensjonaty i kwatery prywatne, choć znajdziemy tu także kamienistą i piaszczystą plażę (z możliwością uprawiania sportów wodnych), która w szczególności jest tłumnie odwiedzana przez plażowiczów. Wieczorami miejscowość ożywa, a na głównym deptaku roi się od spacerowiczów.

Baza wypadowa
Pobyt w Stalidzie można połączyć ze zwiedzaniem ciekawych miejsc na Krecie, takich jak miasto Heraklion z pięknym portem, Knossos z ruinami pałacu mitycznego króla Minosa czy Malią z wykopaliskami pałaców minojskich.

Okazje Last Minute: Stalida

Sunshine Garden

Sunshine Garden
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Coral Travel
last
minute
2 741 zł / 2 os.
1 370 zł / 1 os.
1 750 zł / 1 os. - 22 %

Aglaia Apartments

Aglaia Apartments
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Coral Travel
last
minute
2 741 zł / 2 os.
1 370 zł / 1 os.
1 642 zł / 1 os. - 17 %

Irini Studios (Stalida)

Irini Studios (Stalida)
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Coral Travel
last
minute
2 838 zł / 2 os.
1 419 zł / 1 os.
1 675 zł / 1 os. - 15 %

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY