Hersonissos - Przewodnik

Jednym z najbardziej znanych <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">greckich kurortów</a> na wyspie Krecie jest <strong>Hersonissos</strong>. Miejscowosc ta znana jest ze swojej doskonale rozbudowanej infrastruktury hotelowej. Sprawdzmy, co jeszcze zaoferuje turystom.

Pogoda w Hersonissos

Dzisiaj, 25.10 24°C
Jednym z najbardziej znanych greckich kurortów na wyspie Krecie jest Hersonissos. Miejscowosc ta znana jest ze swojej doskonale rozbudowanej infrastruktury hotelowej. Sprawdzmy, co jeszcze zaoferuje turystom. Polozenie miejscowosci
Hersonissos zlokalizowany jest na pólnocnym wybrzezu Krety, w odleglosci okolo 25 km na wschód od stolicy - Heraklionu. Dzieki temu przejazd od lotniska do greckiego kurortu trwa krótko - okolo pól godziny. Stosunkowo niedawno, bo jeszcze kilkanascie lat temu, Hersonissos bylo niewielka osada rybacka, gdzie mieszkancy wiedli zycie zwiazane z morzem. Dzis jednak miejscowosc ta stala sie jedna z najczesciej wybieranych sposród kurortów na Krecie przez turystów z calego swiata.
Anatoli Apartments

Anatoli Apartments

Cena za 1 osobę:
859 zł
Atuty Hersonissos
Plaze tutaj sa z reguly piaszczysto - kamieniste. Podczas wakacji w Hersonissos warto wybrac sie na plaze o nazwie Star Beach, gdzie znajduje sie basen oraz leniwa rzeka, zas osoby poszukujace mocniejszych wrazen moga wypozyczyc skuter, polatac na spadochronie za motorówka badz poplywac na detce holowanej przez motorówke lub skoczyc na bungee. Plaza jest zadbana, stosunkowo czysta, z brzegiem lagodnie opadajacym do morza, dzieki czemu jest to miejsce doskonale na wakacje na Krecie z rodzina.

Na przedmiesciach Hersonissos znajduje sie duzy aquapark - Star Beach Water Park, w którym mozna skorzystac z calej masy zjezdzalni i basenów oraz innych atrakcji. W Hersonissos jest tez akwarium - Aqua World z wieloma gatunkami morskich stworzen.
Hersonissos bedzie dobrym punktem do zwiedzania pobliskich atrakcji na pólnocnym wybrzezu Krety, m.in. palacu Minosa w Knossos, Heraklionu czy wykopalisk w Malii.

Okazje Last Minute: Hersonissos

6 dni 26.05 - 01.06 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 079 zł/os.
cena za 2 os.: 2 158 zł
6 dni 12.05 - 18.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 149 zł/os.
cena za 2 os.: 2 298 zł
6 dni 21.04 - 27.04 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Lokalizację w centrum Hersonissos
  • Plażę położoną nieopodal obiektu
  • Bardzo smaczne, różnorodne posiłki
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
1 319 zł/os.
cena za 2 os.: 2 638 zł
7 dni 25.04 - 02.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 325 zł/os.
cena za 2 os.: 2 651 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY