Hersonissos - Przewodnik

Jednym z najbardziej znanych <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">greckich kurortów</a> na wyspie Krecie jest <strong>Hersonissos</strong>. Miejscowosc ta znana jest ze swojej doskonale rozbudowanej infrastruktury hotelowej. Sprawdzmy, co jeszcze zaoferuje turystom.

Pogoda w Hersonissos

Dzisiaj, 11.12 18°C
Jednym z najbardziej znanych greckich kurortów na wyspie Krecie jest Hersonissos. Miejscowosc ta znana jest ze swojej doskonale rozbudowanej infrastruktury hotelowej. Sprawdzmy, co jeszcze zaoferuje turystom. Polozenie miejscowosci
Hersonissos zlokalizowany jest na pólnocnym wybrzezu Krety, w odleglosci okolo 25 km na wschód od stolicy - Heraklionu. Dzieki temu przejazd od lotniska do greckiego kurortu trwa krótko - okolo pól godziny. Stosunkowo niedawno, bo jeszcze kilkanascie lat temu, Hersonissos bylo niewielka osada rybacka, gdzie mieszkancy wiedli zycie zwiazane z morzem. Dzis jednak miejscowosc ta stala sie jedna z najczesciej wybieranych sposród kurortów na Krecie przez turystów z calego swiata.
Ida Village

Ida Village

Cena za 1 osobę:
1 160 zł
Atuty Hersonissos
Plaze tutaj sa z reguly piaszczysto - kamieniste. Podczas wakacji w Hersonissos warto wybrac sie na plaze o nazwie Star Beach, gdzie znajduje sie basen oraz leniwa rzeka, zas osoby poszukujace mocniejszych wrazen moga wypozyczyc skuter, polatac na spadochronie za motorówka badz poplywac na detce holowanej przez motorówke lub skoczyc na bungee. Plaza jest zadbana, stosunkowo czysta, z brzegiem lagodnie opadajacym do morza, dzieki czemu jest to miejsce doskonale na wakacje na Krecie z rodzina.

Na przedmiesciach Hersonissos znajduje sie duzy aquapark - Star Beach Water Park, w którym mozna skorzystac z calej masy zjezdzalni i basenów oraz innych atrakcji. W Hersonissos jest tez akwarium - Aqua World z wieloma gatunkami morskich stworzen.
Hersonissos bedzie dobrym punktem do zwiedzania pobliskich atrakcji na pólnocnym wybrzezu Krety, m.in. palacu Minosa w Knossos, Heraklionu czy wykopalisk w Malii.

Okazje Last Minute: Hersonissos

7 dni 10.10 - 17.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
1 288 zł/os.
cena za 2 os.: 2 576 zł
6 dni 22.04 - 28.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 369 zł/os.
1 299 zł/os.
cena za 2 os.: 2 598 zł
7 dni 12.04 - 19.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 314 zł/os.
cena za 2 os.: 2 628 zł
7 dni 10.05 - 17.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 338 zł/os.
cena za 2 os.: 2 676 zł

Grecja na skróty