• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Heraklion - wakacje

Jeśli ma się ochotę naprawdę poznać Kretę i jej skarby to warto zacząć od stolicy, czyli Heraklionu. Nazwa tego miasta pochodzi od Ideana Heraklesa, który rozpoczął tradycję związaną z honorowaniem wygranych w olimpiadach wieńcami z gałązek oliwnych. Lato 2024 w Heraklionie to gwarancja wielu wrażeń i niezapomnianych doświadczeń. Miasto to położone jest w północnej części wyspy.

Wakacje z dziećmi w Heraklionie

Jeśli ma się ochotę na wakacje z dziećmi na Krecie to warto zdecydować się na wczasy all inclusive w Heraklionie. Wtedy można być spokojnym o atrakcje nie tylko w samym mieście, ale i w wybranym hotelu. Heraklion to liczne muzea, niezwykłe akwarium, ciekawe zabytki i ogrom propozycji dla mniejszych i nieco większych pociech.

Atrakcje w Heraklionie

Heraklion to miasto, które potrafi zaskoczyć. Nie sposób się tutaj nudzić. Właściwie od rana do wieczora można tutaj korzystać z licznych atrakcji, które niewątpliwie umilą pobyt w tej części Krety.

Wśród najciekawszych atrakcji w Heraklionie warto wymienić:

 • niesamowite plaże ulokowane w okolicy - znajdują się na obrzeżach miasta, a wstęp na nie jest bezpłatny,
 • Dawny Port Wenecki - idealny na romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorem,
 • Fontanna Morosini - ulokowana w centrum Starego Miasta,
 • Plac Eleftherias - znajduje się w centrum miasta i zachwyca widokami,
 • spacer po malowniczym porcie.

Oczywiście to zaledwie początek czekających tutaj atrakcji. Heraklion bowiem obfituje także w zabytki, muzea oraz ciekawe propozycje dla dzieci.

Co zobaczyć w Heraklionie

Wakacje all inclusive w Heraklionie dają możliwość zobaczenia zabytków, które czekają w tym ciekawym kreteńskim mieście. A jest ich tutaj naprawdę sporo.

Najbardziej popularne z nich to:

 • Twierdza Koules - godziny otwarcia: od 8:00 do 18:00 (poza wtorkiem), cena biletu wstępu to 4 euro,
 • Pałac w Knossos - godziny otwarcia: codziennie od 8:00 do 19:00, cena biletu wstępu - 15 euro,
 • Kościół Agia Ekaterinis - Świętej Katarzyny - godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:00,
 • Grób Nikosa Kazantzakisa w bastionie Martiniego - czynne całą dobę
 • Agios Titos - godziny otwarcia: od 7:00 do 20:00,
 • Loggia - czynna całą dobę bezpłatnie.

Co warto zobaczyć w Heraklionie z dziećmi

Kreta to nie tylko wyspa dla dorosłych, czy miłośników nocnego życia. To także miejsce idealne na wczasy z dziećmi. Heraklion zaś kusi wieloma atrakcjami, które na pewno spodobają się naszym pociechom.

Będąc na wakacjach last minute w Heraklionie z dziećmi warto zobaczyć:

 • słynne Cretaquarium, które jest jednym z najbardziej niesamowitych akwariów w całej Europie; godziny otwarcia: 9:30 - 19:00, cena biletu wstępu: 10 euro,
 • Muzeum Historii Naturalnej Krety - godziny otwarcia: od 9:00 do 15:00 (nieco dłużej w weekendy), cena biletu wstępu: 7,5 euro,
 • Twierdza Koules - godziny otwarcia: od 8:00 do 18:00 (poza wtorkiem), cena biletu wstępu to 4 euro,
 • Fontanna Morosini.

Muzea w Heraklionie

Heraklion to idealny kierunek na wakacje dla miłośników muzeów, bowiem jest ich tutaj naprawdę sporo. Warto odwiedzić chociażby kilka z nich.

Muzea czekające w Heraklionie:

 • Muzeum Archeologiczne - znajduje się w historycznym centrum miasta i bywa uważane za jedno z najznakomitszych muzeów sztuki starożytnej, można tutaj podziwiać artefakty, które mają nawet 5500 lat; godziny otwarcia: 9:00 do 16:00 (we wtorek: 10:00 do 17:00), cena biletu wstępu to 12 euro,
 • Skansen Łycznostatis - to prywatna fundacja z niesamowitą kolekcją okulisty Yiorgosa Markakisa; godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 9:00 do 14:00, cena biletu wstępu - 6 euro,
 • Muzeum Nikosa Kazantzakisa - poświęcone kolekcji tego słynnego greckiego pisarza (napisał Greka Zorbę) oraz jego przedmiotom osobistym; godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 15:00 (w sobotę jest zamknięte), cena biletu wstępu - 5 euro,
 • Muzeum Historii Naturalnej Krety - zachwyca bogatą kolekcją przedstawiającą różne gatunki zwierząt, które pochodzą z rejonu Morza Śródziemnego; godziny otwarcia: od 9:00 do 15:00 (nieco dłużej w weekendy), cena biletu wstępu: 7,5 euro,
 • Muzeum Sztuki Chrześcijańskiej - posiada kolekcję przedmiotów, które pochodzą z kreteńskich klasztorów; godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 9:00 do 17:00, cena biletu wstępu - 4 euro,
 • Muzeum Historyczne Krety - można się w nim zapoznać z tradycją oraz kulturą życia na Krecie; godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00 (we wtorek jest zamknięte), a w soboty i niedziele od 11:00 do 16:00.

Hotele w Heraklionie

Heraklion jest popularnym miejscem na wakacje na Krecie o czym świadczy fakt, że miasto to przyjmuje najwięcej gości odwiedzających tę wyspę. Można tutaj wybierać spośród wielu propozycji noclegowych, a hotele na krecie potrafią zachwycić. Tydzień w sezonie dla jednej osoby w hotelu 5-gwiazdkowym ze śniadaniami to koszt od około 4 000 zł.

Plaże w Heraklionie

Wakacje w Heraklionie są idealną opcją także dla osób kochających leżenie plackiem na piasku i korzystanie z cudownej pogody. Warto rozważyć przyjazd do takich miejsc jak plaża Ammoudara, plaża Karteros, plaża Tobruk, plaża Psaromoura, plaża Amnissos, plaża Arena czy Helleniperamata. Na każdej z nich można wynająć leżaki, czy parasole (czasem są one bezpłatne), zjeść coś pysznego, a nierzadko także spróbować uprawiania sportów wodnych. Wypożyczenie 2 leżaków i parasola na cały dzień to koszt około 8 euro.

Heraklion - Najlepiej ocenione hotele

Nana Golden Beach

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 5,0 / 5

od 3 097 za osobę

Porto Kalamaki

Porto Kalamaki

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Kato Galatas

Ocena 4,9 / 5

od 1 244 za osobę

Vantaris Beach

Vantaris Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Georgioupolis

Ocena 4,8 / 5

od 1 417 za osobę

The Island

The Island

Ocena: 5/5

Grecja, Kreta, Kato Gouves

Ocena 4,8 / 5

od 1 609 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Rethymno

Rethymno

Rethymno to piękne miasto położone na północnym wybrzeżu Krety, pod zboczami gór Ida. Powierzchnia miasta jest w większości górzysta, a od północy znajduje się żyzna równina granicząca z Morzem Kreteńskim. Znajduje się tam kilka plaż z przylegającymi do nich kompleksami hotelowymi, zatokami i kurortami. Na architekturę miasta wpływ ma długie panowanie weneckie i tureckie. 

Warto zobaczyć kręte uliczki centrum miasta, meczety, twierdzę Fortezza, muzeum archeologiczne, można umilić sobie dzień odwiedzając małe kawiarenki, restauracje czy tawerny, a do wypoczynku zachęci nas park.

Miasta / Place / Ulice
Plaża Elafonisi

Plaża Elafonisi

Plaża Elafonisi jest jedną z najbardziej wyjątkowych plaż w Europie. Jej piękno oddają sformułowania "europejski Pacyfik" i "raj na ziemi". Ma ona 500 m szerokości i 400 m długości i jest raczej łącznikiem między Kretą a wysepką Elafonisi, która w najgłębszym miejscu ma tylko 1,2 m głębokości. 

Elafonisi jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest to płytka plaża bez dużych fal. Bezpłatne parasole i leżaki są dostępne do wynajęcia. W okolicy można się orzeźwić w pobliskich tawernach. Zalecamy wybrać się na plażę rano, ponieważ prawie każda firma turystyczna organizuje tu wycieczki i romantyzm tego miejsca może nieco przygasnąć.

Plaże
Knossos

Knossos

Historyczne stanowisko Knossos znajduje się w północnej części wyspy, około 5 km od miasta Heraklion.

Jest to największe stanowisko archeologiczne z epoki brązu, gdzie znajduje się również największy pałac minojski - siedziba minojskiego króla i podobno mitycznego Minotaura (pół byka i pół człowieka). Najprawdopodobniej było to centrum polityczne i administracyjne całej cywilizacji minojskiej. Miejsce to ma długą historię. Pierwsi neolityczni mieszkańcy byli tu około 7000 lat p.n.e. Pałac został zbudowany około 1900 roku p.n.e. i zajmuje powierzchnię dwóch hektarów. Od tego czasu był kilkakrotnie przebudowywany ze względu na wpływ trzęsień ziemi. 

Dziś jest to główny ośrodek turystyczny.

Budynki historyczne

Heraklion - Najczęściej kupowane hotele

Marilena

Marilena

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Ammoudara

Ocena 4,1 / 5

od 1 498 za osobę

Club Lyda

Club Lyda

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Kato Gouves

Ocena 3,9 / 5

od 1 460 za osobę

Chrissi Amoudia

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 4,7 / 5

od 2 133 za osobę

Koni Village

Koni Village

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Stalida

Ocena 4,1 / 5

od 1 451 za osobę

Semiramis Village

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 4,1 / 5

od 1 361 za osobę

Apollon

Apollon

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Agios Nikolaos

Ocena 3,9 / 5

od 743 za osobę

Heraklion – hotele z najlepszymi opiniami

Ildikó H.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 2.7. - 13.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

The Island Ocena: 5/5 Grecja, Kreta

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Marcin Z.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 8.7. - 12.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

Iberostar Creta Panorama & Mare Ocena: 4/5 Grecja, Kreta

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Heraklion – Hotele z opiniami

Heraklion - Ostatnio kupione hotele

Alexander House

Grecja, Kreta, Agia Pelagia

Ocena 4,2 / 5

od 212 za osobę

Kasapakis

Kasapakis

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Analipsis

od 540 za osobę

Triton Garden

Triton Garden

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Malia

Ocena 3,5 / 5

od 629 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Heraklion - mapa

Poradnik turystyczny - Heraklion

Przed przyjazdem do Heraklionu dobrze jest zapoznać się z informacjami, które pomogą zaplanować podróż oraz pobyt na miejscu. Dzięki temu można ze spokojem cieszyć się zarówno oczekiwaniem na wyjazd, jak i pobytem w tym niezwykłym mieście.

Ile trwa lot do Heraklionu

Średni czas lotu z Warszawy do Heraklionu to 2 godziny i 50 minut.

Jaka waluta obowiązuje w Heraklionie

W Heraklionie - jak i w całej Grecji - walutą obowiązującą jest euro.

Ceny w Heraklionie

Ceny w Heraklionie są wyższe niż w Polsce. Jedzenie jest ponad połowę droższe, hotele zaś aż o 70%. Za kawę zapłacimy tutaj około 2,8 euro, a za pizzę od około 5 euro. Danie główne w mniejszej tawernie to koszt około 7 euro, a w ekskluzywnej restauracji od 10 do 15 euro.

Komunikacja w Heraklionie

Po Heraklionie można poruszać się pieszo, rowerem, czy wynajętym samochodem. Kursują tutaj także autobusy miejskie. Cena biletu to około 2 euro. Ceny taksówek ustalane są z góry. I chociaż są stosunkowo niskie na krótkich dystansach, to wybierając się w dłuższą podróż warto przygotować się na większy wydatek.

Co zjeść w Heraklionie

Heraklion obfituje w restauracji i tawerny, które stanowią wspaniałe miejsca do delektowania się grecką kuchnią. Oto potrawy, których warto spróbować będąc w tym mieście oraz w ogóle zwiedzając Kretę:

 • gołąbki w wersji śródziemnomorskiej,
 • ślimaki w winie oraz occie,
 • saganaki z małżami lub krewetkami,
 • słynna sałatka grecka,
 • tarama, czyli grecka pasta z ikry rybiej.

Pogoda w Heraklionie

Na Krecie można się spodziewać gorącego i suchego lata oraz chłodnej i deszczowej zimy. Sezon letni trwa tutaj od maja do października. Heraklion znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza, że idealną porą na zwiedzanie, czy spacery okaże się wiosna oraz jesień. Zimą też jest całkiem ciepło - temperatury wahają się między 15 a 20 stopni Celsjusza. Latem zaś przekraczają nierzadko 30 stopni, co oznacza, że właśnie wtedy warto tutaj przyjechać na plażę oraz zażywanie kąpieli słonecznych.

A może wakacje w innej miejscowości w regionie?

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 34 °C w nocy 25 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Wtorek 34 °C w nocy 26 °C

 • Środa 34 °C w nocy 25 °C

 • Czwartek 31 °C w nocy 24 °C

 • Piątek 33 °C w nocy 24 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 24 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 29 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 29 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 20 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 17 °C woda 18 °C

Przydatne informacje