Kato Gouves - Przewodnik

<p><strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_blank">Kreta</a></strong> to najwieksza wyspa nalezaca do <strong>Grecji</strong>, polozona na Morzu Sródziemnym. Jest chetnie wybieranym kierunkiem letnich wakacji wsród Europejczyków, w tym Polaków. Jedna z miejscowosci wypoczynkowych na Krecie jest <strong>Kato Gouves</strong>, polozone na pólnocnym wybrzezu wyspy, w odleglosci okolo 17 km na wschód od <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/heraklion/" target="_blank">Heraklionu</a></strong>, w gminie Chersonisos. Znajduja sie tam liczne hotele i osrodki wypoczynkowe dla turystów.

Pogoda w

Dzisiaj, 30.10 21°C

Kreta to najwieksza wyspa nalezaca do Grecji, polozona na Morzu Sródziemnym. Jest chetnie wybieranym kierunkiem letnich wakacji wsród Europejczyków, w tym Polaków. Jedna z miejscowosci wypoczynkowych na Krecie jest Kato Gouves, polozone na pólnocnym wybrzezu wyspy, w odleglosci okolo 17 km na wschód od Heraklionu, w gminie Chersonisos. Znajduja sie tam liczne hotele i osrodki wypoczynkowe dla turystów.

Korzystne polozenie
Kato Gouves moze byc znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania pólnocnej czesci wyspy. Latwo dojechac stamtad do Heraklionu i Hersonissos, czy Agios Nikolaos i Malii. Miejscowosc dzieli sie na dwie czesci - stare Gouves i nowa, typowo turystyczna czesc Kato Gouves. W starej czesci miasteczka zyja mieszkancy, którzy trudnia sie tradycyjna hodowla kóz i uprawa oliwek.
W nowej czesci mozna zobaczyc przede wszystkim nowoczesne hotele, tuz przy granicy morza, przy piaszczystej lub kamyczkowej plazy. Doskonale rozwinieta baza hotelowa sprawia, ze wakacje mozna tu spedzic w obiekcie, który spelni oczekiwania kazdego turysty.

Happy Days Studios

Happy Days Studios

Cena za 1 osobę:
839 zł - 7 %
Co zwiedzac?
Spedzajac wakacje w Kato Gouves mozna natknac sie na wiele miejsc swiadczacych o antycznej historii. W niewielkiej odleglosci od miasteczka na zachód znajdziemy w poblizu Skotino jaskinie i ruiny kosciólka Agia Paraskevi, a dalej na poludnie - ruiny monastyru Kyra Elousa, w okolicy wioski Vorou.  Tylko okolo 20 km dzieli Kato Gouves od Heraklionu - stolicy Krety, z licznymi zabytkami. Warto tez wybrac sie na krótka wycieczke do Knossos, gdzie wedlug mitologii miescil sie slynny palac Minosa z labiryntem, w którym mieszkal pól czlowiek, pól byk - Minotaur. Oprócz tego, dla milosników starozytnych zabytków przeznaczona jest wyprawa do Malii, dawnego osrodka kultury minojskiej, Tylissos, gdzie prowadzone sa wykopaliska archeologiczne, czy do kompleksu archeologicznego Amnissos, z Villa Lilii datowana na XV wiek p.n.e.
Kolejnymi punktami zwiedzania okolicy Kato Gouves bedzie jaskinia Eileithyia oraz jaskinia Dikteon Andron, gdzie wedlug legend urodzil sie bóg bogów - Zeus.


Okazje Last Minute: Kato Gouves

6 dni 21.04 - 27.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
899 zł/os.
839 zł/os.
cena za 2 os.: 1 678 zł
6 dni 21.04 - 27.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
939 zł/os.
cena za 2 os.: 1 878 zł
6 dni 26.05 - 01.06 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 029 zł/os.
959 zł/os.
cena za 2 os.: 1 918 zł
6 dni 26.05 - 01.06 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
969 zł/os.
cena za 2 os.: 1 938 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY