Ierapetra - Przewodnik

<p>Na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_blank">Krecie</a> istnieje wiele ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Dla organizacji wycieczek fakultatywnych we wlasnym zakresie lub z biurem podrózy podczas <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">wakacji w Grecji</a> warto wybrac miejsce wypadowe, którym moze byc <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/ierapetra/" target="_blank">Ierapetra</a></strong>.

Pogoda w Ierapetrze

Dzisiaj, 5.7 29°C

Na Krecie istnieje wiele ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Dla organizacji wycieczek fakultatywnych we wlasnym zakresie lub z biurem podrózy podczas wakacji w Grecji warto wybrac miejsce wypadowe, którym moze byc Ierapetra.

Znany kurort
Ierapetra to najwieksza miejscowosc w poludniowo-wschodniej czesci Krety. Polozona jest na wybrzezu Morza Libijskiego, na poludnie od znanej miejscowosci wypoczynkowej Agios Nikolaos oraz na poludniowy zachód od Sitia. Od lotniska w Heraklionie miasto dzieli okolo 100 km.

Astron (Ierapetra)

Astron (Ierapetra)

Cena za 1 osobę:
1 745 zł
Polozenie geograficzne Ierapetry sprawia, ze panuje tu doskonaly klimat i przez wieksza czesc roku swieci slonce. Srednie roczne temperatury w miejscowosci wynosza niemal 20 stopni Celsjusza. To jedno z  najgoretszych miejsc w calej Grecji. Latem temperatury w Ierapetrze swobodnie przekraczaja granice 30 stopni Celsjusza.

Atuty Ierapetry
Tym, co na pewno przyciaga do Ierapetry turystów, jest dluga plaza - Ierapetra Bay. Plaza pokryta jest zlotym piaskiem, a brzeg lagodnie wchodzi do morza. Mozna wiec tu spedzic wakacje z cala rodzina.

W Ierapetrze nie brakuje zabytków, do których zalicza sie przede wszystkim wenecki zamek Castel Gerapetra, górujacy nad portem kurortu. W miejscowosci mozna znalezc wiele sladów epoki weneckiej i tureckiej. Wspominany zamek jest tego najlepszym przykladem - byl przebudowywany zarówno przez Wenecjan, jak i przez Turków. Do czasów wspólczesnych zachowal sie w dobrym stanie.
Blue Sky (Ierapetra)

Blue Sky (Ierapetra)

Cena za 1 osobę:
1 873 zł
Do zabytków Ierapetry zalicza sie takze turecki meczet, kosciól pod wezwaniem Chrystusa Pana z XIV wieku oraz kosciól Panagia tu Kale. Znajdziemy tu Muzeum Archeologiczne, w którym jednym z najciekawszych eksponatów jest posag Demeter oraz gliniany sarkofag minojski.

W miejscowosci Ierapetra mamy do czynienia z doskonale rozwinieta infrastruktura turystyczna, wieloma zabytkami i doskonalymi warunkami do spedzenia tu swoich letnich, greckich wakacji. Podczas wczasów w Ierapetrze warto wybrac sie na pobliska, mala wyspe Chrissi, skladajaca sie w wiekszosci z piasku. Wyspa w calosci jest traktowana jako rezerwat przyrody.


Okazje Last Minute: Ierapetra

7 dni 23.06 - 30.06 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
2 093 zł/os.
cena za 2 os.: 4 186 zł
7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Coral Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Lokalizację nieopodal klimatycznej Ierapetry
  • Spokojną, wakacyjną atmosferę
  • Przepyszne posiłki z lokalnymi przysmakami
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
2 181 zł/os.
cena za 2 os.: 4 363 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Warszawa All Inclusive Coral Travel
2 336 zł/os.
cena za 2 os.: 4 672 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY