Kastelli - Przewodnik

Jak w kazdej innej nadmorskiej miejscowosci, tak i tu zwiedzanie najlepiej rozpoczac od portu, najstarszej i najciekawszej dzielnicy miasta, która najbardziej atrakcyjnie prezentuje sie w nocy, gdy w wodzie odbijaja sie swiatla pobliskich barów i restauracji, a po okolicy spaceruja tlumy mieszkanców i turystów. W dzien wszystko cichnie. Naprzeciwko Platia Sindrivani (Plac Portowy) stoi <strong>meczet Janczarów</strong> z kopula o dziwacznym ksztalcie. Warto wiedziec, ze jest to najstarsza turecka budowla na wyspie.

Pogoda w Kastelli

Dzisiaj, 27.2 18°C
Jak w kazdej innej nadmorskiej miejscowosci, tak i tu zwiedzanie najlepiej rozpoczac od portu, najstarszej i najciekawszej dzielnicy miasta, która najbardziej atrakcyjnie prezentuje sie w nocy, gdy w wodzie odbijaja sie swiatla pobliskich barów i restauracji, a po okolicy spaceruja tlumy mieszkanców i turystów. W dzien wszystko cichnie. Naprzeciwko Platia Sindrivani (Plac Portowy) stoi meczet Janczarów z kopula o dziwacznym ksztalcie. Warto wiedziec, ze jest to najstarsza turecka budowla na wyspie.

Widoczne za meczetem niewielkie wzgórze to Kastelli, na którym odnaleziono najwczesniejsze slady bytnosci czlowieka na wyspie Kreta oraz centra miast z okresu minojskiego, weneckiego i tureckiego. Ponizej wzgórza w wewnetrznym (wschodnim) porcie przetrwaly luki XVI-wiecznego weneckiego arsenalu - poddawane obecnie gruntownej renowacji - oraz resztki murów zewnetrznych.
W przeciwnym kierunku promenada prowadzi do poteznego bastionu, w którym dzisiaj ma swoja siedzibe kretenskie Muzeum Morskie. Wszystkie tutejsze plaze ciagna sie na zachód od miasta.
Porto Kalamaki

Porto Kalamaki

Cena za 1 osobę:
1 011 zł

Okazje Last Minute: Kastelli

7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 279 zł/os.
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 418 zł
7 dni 12.04 - 19.04 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia TUI
1 214 zł/os.
cena za 2 os.: 2 428 zł
7 dni 12.04 - 19.04 Inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 233 zł/os.
cena za 2 os.: 2 466 zł
7 dni 26.04 - 03.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia TUI
1 252 zł/os.
cena za 2 os.: 2 504 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY