Kastelli - Przewodnik

Jak w kazdej innej nadmorskiej miejscowosci, tak i tu zwiedzanie najlepiej rozpoczac od portu, najstarszej i najciekawszej dzielnicy miasta, która najbardziej atrakcyjnie prezentuje sie w nocy, gdy w wodzie odbijaja sie swiatla pobliskich barów i restauracji, a po okolicy spaceruja tlumy mieszkanców i turystów. W dzien wszystko cichnie. Naprzeciwko Platia Sindrivani (Plac Portowy) stoi <strong>meczet Janczarów</strong> z kopula o dziwacznym ksztalcie. Warto wiedziec, ze jest to najstarsza turecka budowla na wyspie.

Pogoda w Kastelli

Dzisiaj, 8.7 27°C
Jak w kazdej innej nadmorskiej miejscowosci, tak i tu zwiedzanie najlepiej rozpoczac od portu, najstarszej i najciekawszej dzielnicy miasta, która najbardziej atrakcyjnie prezentuje sie w nocy, gdy w wodzie odbijaja sie swiatla pobliskich barów i restauracji, a po okolicy spaceruja tlumy mieszkanców i turystów. W dzien wszystko cichnie. Naprzeciwko Platia Sindrivani (Plac Portowy) stoi meczet Janczarów z kopula o dziwacznym ksztalcie. Warto wiedziec, ze jest to najstarsza turecka budowla na wyspie.

Widoczne za meczetem niewielkie wzgórze to Kastelli, na którym odnaleziono najwczesniejsze slady bytnosci czlowieka na wyspie Kreta oraz centra miast z okresu minojskiego, weneckiego i tureckiego. Ponizej wzgórza w wewnetrznym (wschodnim) porcie przetrwaly luki XVI-wiecznego weneckiego arsenalu - poddawane obecnie gruntownej renowacji - oraz resztki murów zewnetrznych.
W przeciwnym kierunku promenada prowadzi do poteznego bastionu, w którym dzisiaj ma swoja siedzibe kretenskie Muzeum Morskie. Wszystkie tutejsze plaze ciagna sie na zachód od miasta.
Anatoli Apartments

Anatoli Apartments

Cena za 1 osobę:
1 119 zł

Okazje Last Minute: Kastelli

6 dni 30.09 - 06.10 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 169 zł/os.
cena za 2 os.: 2 338 zł
7 dni 03.05 - 10.05 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł
7 dni 12.07 - 19.07 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 983 zł/os.
1 201 zł/os.
cena za 2 os.: 2 403 zł
7 dni 12.07 - 19.07 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 886 zł/os.
1 209 zł/os.
cena za 2 os.: 2 418 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY