Elounda - Przewodnik

Na pólnoc od Agios Nikolaos znajduje sie spokojna miejscowosc wypoczynkowa <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/elounda" target="_blank"><strong>Elounda</strong></a>. Znajduja sie tu plaze mogace zaspokoic milosników morskich kapieli. Z miasteczka warto wybrac sie na tajemnicza wysepke <strong>Spinalonga</strong> lub zapuscic sie skuterem w bezludna okolice. W glebi ladu lezy gwarne miasteczko <strong>Kritsa</strong>, znane dzieki zdobiacym kosciól freskom i sprzedawcom tekstyliów, a kilka kilometrów dalej wznosza sie okazale i zwykle opustoszale ruiny <strong>starozytnego Lato</strong>. W okolicy zwiedzic mozna równiez Agios Nikolaos lezace nad rzekomo bezdennym <strong>slonym jeziorem</strong>, które polaczono z morzem w celu stworzenia wewnetrznego portu.

Pogoda w Eloundzie

Dzisiaj, 21.11 19°C
Na pólnoc od Agios Nikolaos znajduje sie spokojna miejscowosc wypoczynkowa Elounda. Znajduja sie tu plaze mogace zaspokoic milosników morskich kapieli. Z miasteczka warto wybrac sie na tajemnicza wysepke Spinalonga lub zapuscic sie skuterem w bezludna okolice. W glebi ladu lezy gwarne miasteczko Kritsa, znane dzieki zdobiacym kosciól freskom i sprzedawcom tekstyliów, a kilka kilometrów dalej wznosza sie okazale i zwykle opustoszale ruiny starozytnego Lato. W okolicy zwiedzic mozna równiez Agios Nikolaos lezace nad rzekomo bezdennym slonym jeziorem, które polaczono z morzem w celu stworzenia wewnetrznego portu. Elounda jest stosunkowo niedroga miejscowoscia turystyczna. Warto wynajac motorower, gdyz po drodze do Agios Nikolaos roztaczaja sie przepiekne widoki na usiana wysepkami i tankowcami zatoke.
Rainbow Apartaments

Rainbow Apartaments

Cena za 1 osobę:
1 097 zł
W sezonie mozna poplynac z Eloundy na zwienczona forteca skalista wysepke Spinalongi. Na tym malenkim skrawku ladu Wenecjanie zbudowali bastion, który odpieral ataki Turków jeszcze przez 45 lat po klesce weneckiej armii ladowej.

Okazje Last Minute: Elounda

7 dni 10.05 - 17.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 103 zł/os.
cena za 2 os.: 2 206 zł
7 dni 19.04 - 26.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 149 zł/os.
cena za 2 os.: 2 298 zł
7 dni 18.10 - 25.10 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia TUI
1 150 zł/os.
cena za 2 os.: 2 300 zł
7 dni 27.05 - 03.06 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 203 zł/os.
cena za 2 os.: 2 405 zł

Grecja na skróty