Elounda - Przewodnik

Na pólnoc od Agios Nikolaos znajduje sie spokojna miejscowosc wypoczynkowa <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/elounda" target="_blank"><strong>Elounda</strong></a>. Znajduja sie tu plaze mogace zaspokoic milosników morskich kapieli. Z miasteczka warto wybrac sie na tajemnicza wysepke <strong>Spinalonga</strong> lub zapuscic sie skuterem w bezludna okolice. W glebi ladu lezy gwarne miasteczko <strong>Kritsa</strong>, znane dzieki zdobiacym kosciól freskom i sprzedawcom tekstyliów, a kilka kilometrów dalej wznosza sie okazale i zwykle opustoszale ruiny <strong>starozytnego Lato</strong>. W okolicy zwiedzic mozna równiez Agios Nikolaos lezace nad rzekomo bezdennym <strong>slonym jeziorem</strong>, które polaczono z morzem w celu stworzenia wewnetrznego portu.

Pogoda w Eloundzie

Dzisiaj, 3.4 13°C
Na pólnoc od Agios Nikolaos znajduje sie spokojna miejscowosc wypoczynkowa Elounda. Znajduja sie tu plaze mogace zaspokoic milosników morskich kapieli. Z miasteczka warto wybrac sie na tajemnicza wysepke Spinalonga lub zapuscic sie skuterem w bezludna okolice. W glebi ladu lezy gwarne miasteczko Kritsa, znane dzieki zdobiacym kosciól freskom i sprzedawcom tekstyliów, a kilka kilometrów dalej wznosza sie okazale i zwykle opustoszale ruiny starozytnego Lato. W okolicy zwiedzic mozna równiez Agios Nikolaos lezace nad rzekomo bezdennym slonym jeziorem, które polaczono z morzem w celu stworzenia wewnetrznego portu. Elounda jest stosunkowo niedroga miejscowoscia turystyczna. Warto wynajac motorower, gdyz po drodze do Agios Nikolaos roztaczaja sie przepiekne widoki na usiana wysepkami i tankowcami zatoke.
Gortyna Beach

Gortyna Beach

Cena za 1 osobę:
999 zł
W sezonie mozna poplynac z Eloundy na zwienczona forteca skalista wysepke Spinalongi. Na tym malenkim skrawku ladu Wenecjanie zbudowali bastion, który odpieral ataki Turków jeszcze przez 45 lat po klesce weneckiej armii ladowej.

Okazje Last Minute: Elounda

7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 125 zł/os.
cena za 2 os.: 2 250 zł
7 dni 06.05 - 13.05 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 629 zł/os.
1 069 zł/os.
cena za 2 os.: 2 138 zł
7 dni 03.05 - 10.05 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania TUI
1 085 zł/os.
cena za 2 os.: 2 170 zł
7 dni 26.04 - 03.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia TUI
1 087 zł/os.
cena za 2 os.: 2 174 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY