Ammoudara - Przewodnik

<p><strong>Ammoudara</strong> jest kurortem turystycznym polozonym na pólnocnym krancu greckiej wyspy <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">Kreta</a>. Znajduje sie w odleglosci 6 km od <strong>Heraklionu</strong>, czyli stolicy. Jest bardzo popularny jako baza turystyczna dla wczasowiczów z calej Europy i nie tylko. <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/ammoudara/" target="_blank">Ammoudara na wakacje</a></strong> przyciaga do siebie podróznych z uwagi na piekna, szeroka, piaszczysta plaze i swietnie rozwinieta baze hotelowa. To doskonaly punkt wypadowy do zwiedzania wszystkich atrakcji Krety. Wiekszosc hoteli, barów i restauracji polozonych jest w Ammoudarze wzdluz glównej ulicy.

Pogoda w Ammoudarze

Dzisiaj, 13.8 30°C

Ammoudara jest kurortem turystycznym polozonym na pólnocnym krancu greckiej wyspy Kreta. Znajduje sie w odleglosci 6 km od Heraklionu, czyli stolicy. Jest bardzo popularny jako baza turystyczna dla wczasowiczów z calej Europy i nie tylko. Ammoudara na wakacje przyciaga do siebie podróznych z uwagi na piekna, szeroka, piaszczysta plaze i swietnie rozwinieta baze hotelowa. To doskonaly punkt wypadowy do zwiedzania wszystkich atrakcji Krety. Wiekszosc hoteli, barów i restauracji polozonych jest w Ammoudarze wzdluz glównej ulicy.

W miejscowosci znajduja sie swietnie zagospodarowane, piaszczysto-zwirowe plaze, które lagodnie opadaja ku morzu. Sa bezpieczne takze dla malych dzieci. Plaza glówna w kurorcie zostala wyrózniona certyfikatem „Blekitnej Flagi”, co sugeruje jej wyjatkowa czystosc. Znana jest ona pod nazwa Ammoudara - to najdluzsza piaszczysta plaza w regionie. Wzdluz niej rozlokowane sa liczne tawerny, bary, sklepiki z pamiatkami i greckie tawerny z muzyka na zywo, gdzie mozna nauczyc sie podstawowych kroków greckiej zorby. Nieco na zachód od miasta znajduje sie piaszczysta plaza Linoperamata, która równiez odznaczona zostala „Niebieska Flaga”.

Uncle George

Uncle George

Cena za 1 osobę:
1 421 zł - 23 %
Pólnocne wybrzeze Krety, a wiec i równiez Ammoudara, znajduje sie w strefie cieplego klimatu sródziemnomorskiego. W ciagu lata, w lipcu i sierpniu jest tu bardzo cieplo, a temperatury przekraczaja 30 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi zas okolo 26 stopni.
Lili (Ammoudara)

Lili (Ammoudara)

Cena za 1 osobę:
1 429 zł
Swietne polaczenie autobusowe i bliskosc Heraklionu sprawia, ze z miejscowosci Ammoudara mozna wybrac sie na zwiedzanie tego pieknego miasta. W samym kurorcie niewiele jest zabytków.

Natomiast w okolicy mozna zobaczyc sam Heraklion, z licznymi zabytkami pochodzacymi ze starozytnosci. Autobusem mozna wybrac sie do Knossos i zobaczyc slynny palac Minosa, wraz z legendarnym labiryntem, w którym mieszkal Minotaur, pól-byk, pól-czlowiek. Nieco dalej znajduje sie inny, dawny osrodek kultury minojskiej - Malia, który mozna zwiedzac. Na poludnie od Heraklionu miesci sie Archanes - miasteczko z trzema stanowiskami archeologicznymi z pozostalosciami z epoki minojskiej. Milosnicy zabytków antycznych powinni zobaczyc takze archeologiczne wykopaliska w Tylissos.


Okazje Last Minute: Ammoudara

7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Coral Travel
1 863 zł/os.
1 435 zł/os.
cena za 2 os.: 2 871 zł
7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Coral Travel
1 931 zł/os.
1 518 zł/os.
cena za 2 os.: 3 037 zł
7 dni 06.06 - 13.06 Inne terminy Rzeszów BB - Śniadania Coral Travel
1 545 zł/os.
cena za 2 os.: 3 090 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY