Vai - Przewodnik

Droga z Sitíi na wschód biegnie wzdluz plazy, nastepnie wspina sie na skalisty brzeg, by w koncu polaczyc sie z szosa wiodaca do <strong>monastyru Toplou</strong>. Z ponurymi murami, przypominajacymi historie oporu klasztoru wobec najezdzców, kontrastuje przepieknie ukwiecony dziedziniec. Odziani w niebieskie habity mnisi staraja sie trzymac z dala od turystów, ale poza szczytem sezonu mozna dyskretnie zagladnac do ich cel i refektarza. W kosciele trzeba zobaczyc jedno z arcydziel sztuki kretenskiej, XVIII-wieczna ikone Panie, jestes wielki autorstwa Ioánnisa Kornárosa.

Pogoda w Vai

Dzisiaj, 15.11 21°C
Droga z Sitíi na wschód biegnie wzdluz plazy, nastepnie wspina sie na skalisty brzeg, by w koncu polaczyc sie z szosa wiodaca do monastyru Toplou. Z ponurymi murami, przypominajacymi historie oporu klasztoru wobec najezdzców, kontrastuje przepieknie ukwiecony dziedziniec. Odziani w niebieskie habity mnisi staraja sie trzymac z dala od turystów, ale poza szczytem sezonu mozna dyskretnie zagladnac do ich cel i refektarza. W kosciele trzeba zobaczyc jedno z arcydziel sztuki kretenskiej, XVIII-wieczna ikone Panie, jestes wielki autorstwa Ioánnisa Kornárosa.

Piekna plaza Vai na Krecie to obowiazkowy punkt programu wszystkich wycieczek organizowanych przez biura podrózy, nic wiec dziwnego, ze panuje na niej ogromny tlok. Gaszcz palm to naprawde niecodzienny widok, przywodzacy na mysl jedna z karaibskich wysp, zreszta plaza Vai z powodzeniem udaje Karaiby w wielu reklamach telewizyjnych. Teren ma status rezerwatu przyrody, wiec prózno tu szukac noclegu - w tym celu trzeba sie udac do Palekastro. Jesli ktos pragnie odrobiny spokoju, znajdzie go, wspinajac sie na skaly lub plynac na jedna z mniejszych plaz w sasiedztwie Vai. Kilka takich zacisznych miejsc oraz skromne ruiny budowli z epoki klasycznej mozna znalezc w pobliskim Itanos.
Steris Elegant Beach

Steris Elegant Beach

Cena za 1 osobę:
1 100 zł

Okazje Last Minute: Vai

7 dni 12.04 - 19.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 114 zł/os.
cena za 2 os.: 2 228 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
1 165 zł/os.
cena za 2 os.: 2 330 zł
7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 203 zł/os.
cena za 2 os.: 2 405 zł
7 dni 12.04 - 19.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
1 214 zł/os.
cena za 2 os.: 2 428 zł

Grecja na skróty