Vai - Przewodnik

Droga z Sitíi na wschód biegnie wzdluz plazy, nastepnie wspina sie na skalisty brzeg, by w koncu polaczyc sie z szosa wiodaca do <strong>monastyru Toplou</strong>. Z ponurymi murami, przypominajacymi historie oporu klasztoru wobec najezdzców, kontrastuje przepieknie ukwiecony dziedziniec. Odziani w niebieskie habity mnisi staraja sie trzymac z dala od turystów, ale poza szczytem sezonu mozna dyskretnie zagladnac do ich cel i refektarza. W kosciele trzeba zobaczyc jedno z arcydziel sztuki kretenskiej, XVIII-wieczna ikone Panie, jestes wielki autorstwa Ioánnisa Kornárosa.

Pogoda w Vai

Dzisiaj, 27.1 16°C
Droga z Sitíi na wschód biegnie wzdluz plazy, nastepnie wspina sie na skalisty brzeg, by w koncu polaczyc sie z szosa wiodaca do monastyru Toplou. Z ponurymi murami, przypominajacymi historie oporu klasztoru wobec najezdzców, kontrastuje przepieknie ukwiecony dziedziniec. Odziani w niebieskie habity mnisi staraja sie trzymac z dala od turystów, ale poza szczytem sezonu mozna dyskretnie zagladnac do ich cel i refektarza. W kosciele trzeba zobaczyc jedno z arcydziel sztuki kretenskiej, XVIII-wieczna ikone Panie, jestes wielki autorstwa Ioánnisa Kornárosa.

Piekna plaza Vai na Krecie to obowiazkowy punkt programu wszystkich wycieczek organizowanych przez biura podrózy, nic wiec dziwnego, ze panuje na niej ogromny tlok. Gaszcz palm to naprawde niecodzienny widok, przywodzacy na mysl jedna z karaibskich wysp, zreszta plaza Vai z powodzeniem udaje Karaiby w wielu reklamach telewizyjnych. Teren ma status rezerwatu przyrody, wiec prózno tu szukac noclegu - w tym celu trzeba sie udac do Palekastro. Jesli ktos pragnie odrobiny spokoju, znajdzie go, wspinajac sie na skaly lub plynac na jedna z mniejszych plaz w sasiedztwie Vai. Kilka takich zacisznych miejsc oraz skromne ruiny budowli z epoki klasycznej mozna znalezc w pobliskim Itanos.
Rainbow Apartaments

Rainbow Apartaments

Cena za 1 osobę:
1 019 zł - 20 %

Okazje Last Minute: Vai

7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 279 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 218 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 359 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os.: 2 258 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 399 zł/os.
1 159 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 449 zł/os.
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł

Grecja na skróty