Knossos - Przewodnik

Palac w <strong>Knossos</strong>, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od <strong>Iraklionu </strong>na wybieranej licznie przez turystów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">na wakacje Krecie</a>. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e.

Pogoda w Knossos

Dzisiaj, 14.8 28°C
Palac w Knossos, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od Iraklionu na wybieranej licznie przez turystów na wakacje Krecie. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e. Jeszcze sto lat temu Knossos znano jedynie z mitologii jako siedzibe legendarnego króla Minosa, ojca Minotaura - potwora o ludzkich ksztaltach i glowie byka. Aby bestia nie szkodzila poddanym, wladca kazal Dedalowi zbudowac labirynt, w którym ja zamknieto. Z Aten sprowadzano Minotaurowi chlopców i dziewczeta na pozarcie. Dopiero Tezeusz zabil potwora i z pomoca córki Minosa, Ariadny, wydostal sie z labiryntu.
Mediterranea (Kato Daratso)

Mediterranea (Kato Daratso)

Cena za 1 osobę:
1 034 zł - 36 %
Odkrycie palacu i przeplatanie sie mitów z faktami skladaja sie na jedna z najbardziej zadziwiajacych historii we wspólczesnej archeologii. Pod koniec XIX w. Heinrich Schliemann, odkrywca Troi, wysunal hipoteze, ze wielki palac minojski znajduje sie kolo Iraklionu, jednak tureckie wladze odmówily mu zgody na prowadzenie poszukiwan. Prace wykopaliskowe rozpoczely sie dopiero w 1900 r. pod kierunkiem sir Artura Evansa, nieodmiennie kojarzonego z Knossos.

Okazje Last Minute: Knossos

7 dni 04.10 - 11.10 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 060 zł/os.
cena za 2 os.: 2 120 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 666 zł/os.
1 149 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł
7 dni 03.05 - 10.05 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Best Reisen
1 647 zł/os.
cena za 2 os.: 2 424 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY