Knossos - Przewodnik

Palac w <strong>Knossos</strong>, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od <strong>Iraklionu </strong>na wybieranej licznie przez turystów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">na wakacje Krecie</a>. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e.

Pogoda w Knossos

Dzisiaj, 19.11 22°C
Palac w Knossos, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od Iraklionu na wybieranej licznie przez turystów na wakacje Krecie. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e. Jeszcze sto lat temu Knossos znano jedynie z mitologii jako siedzibe legendarnego króla Minosa, ojca Minotaura - potwora o ludzkich ksztaltach i glowie byka. Aby bestia nie szkodzila poddanym, wladca kazal Dedalowi zbudowac labirynt, w którym ja zamknieto. Z Aten sprowadzano Minotaurowi chlopców i dziewczeta na pozarcie. Dopiero Tezeusz zabil potwora i z pomoca córki Minosa, Ariadny, wydostal sie z labiryntu.
Ida Village

Ida Village

Cena za 1 osobę:
1 150 zł
Odkrycie palacu i przeplatanie sie mitów z faktami skladaja sie na jedna z najbardziej zadziwiajacych historii we wspólczesnej archeologii. Pod koniec XIX w. Heinrich Schliemann, odkrywca Troi, wysunal hipoteze, ze wielki palac minojski znajduje sie kolo Iraklionu, jednak tureckie wladze odmówily mu zgody na prowadzenie poszukiwan. Prace wykopaliskowe rozpoczely sie dopiero w 1900 r. pod kierunkiem sir Artura Evansa, nieodmiennie kojarzonego z Knossos.

Okazje Last Minute: Knossos

7 dni 19.04 - 26.04 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
1 164 zł/os.
cena za 2 os.: 2 328 zł
7 dni 19.04 - 26.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 164 zł/os.
cena za 2 os.: 2 328 zł
7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 203 zł/os.
cena za 2 os.: 2 405 zł
7 dni 30.09 - 07.10 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 242 zł/os.
cena za 2 os.: 2 483 zł

Grecja na skróty