Knossos - Przewodnik

Palac w <strong>Knossos</strong>, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od <strong>Iraklionu </strong>na wybieranej licznie przez turystów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_self">na wakacje Krecie</a>. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e.

Pogoda w Knossos

Dzisiaj, 22.1 12°C
Palac w Knossos, najwieksza tego typu budowla z okresu kultury minojskiej, czasy swietnosci przezywal trzy tysiace lat temu, ale otaczajace go miasto zachowalo znaczenie az do epoki rzymskiej. Palac zbudowano na niewysokim, w duzej mierze sztucznie usypanym wzniesieniu, ok. 5 km na poludniowy wschód od Iraklionu na wybieranej licznie przez turystów na wakacje Krecie. Na pobliskich wzgórzach przetrwaly pozostalosci mniejszych budowli, powstalych na przestrzeni dwóch i pól tysiaca lat, poczawszy od drugiego tysiaclecia p.n.e. Jeszcze sto lat temu Knossos znano jedynie z mitologii jako siedzibe legendarnego króla Minosa, ojca Minotaura - potwora o ludzkich ksztaltach i glowie byka. Aby bestia nie szkodzila poddanym, wladca kazal Dedalowi zbudowac labirynt, w którym ja zamknieto. Z Aten sprowadzano Minotaurowi chlopców i dziewczeta na pozarcie. Dopiero Tezeusz zabil potwora i z pomoca córki Minosa, Ariadny, wydostal sie z labiryntu.
Rainbow Apartaments

Rainbow Apartaments

Cena za 1 osobę:
1 019 zł - 20 %
Odkrycie palacu i przeplatanie sie mitów z faktami skladaja sie na jedna z najbardziej zadziwiajacych historii we wspólczesnej archeologii. Pod koniec XIX w. Heinrich Schliemann, odkrywca Troi, wysunal hipoteze, ze wielki palac minojski znajduje sie kolo Iraklionu, jednak tureckie wladze odmówily mu zgody na prowadzenie poszukiwan. Prace wykopaliskowe rozpoczely sie dopiero w 1900 r. pod kierunkiem sir Artura Evansa, nieodmiennie kojarzonego z Knossos.

Okazje Last Minute: Knossos

7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 279 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 218 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 359 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os.: 2 258 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 399 zł/os.
1 159 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 449 zł/os.
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł

Grecja na skróty