Chania - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/chania/" target="_blank"><strong>Chania</strong></a>, otoczona zboczami górskimi, lezaca nad blekitnym morzem, jest jednym z najbardziej urzekajacych miast <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kreta/" target="_blank">Krety</a> i dobra baza do zwiedzania zachodniej czesci wyspy. Jej okazale klasycystyczne domy i potezny <strong>wenecki port</strong> swiadcza o bogatej i niespokojnej przeszlosci. Dzis urocze i waskie uliczki starego miasta zachecaja do spacerów, w tawerny i kafejki otaczajace port sa idealnym miejscem na spedzenie romantycznego wieczoru w promieniach zachodzacego slonca. Kazdy znajdzie cos dla siebie w Chani - historie i zabytki, piekne plaze, sklepy z pamiatkami oraz mnóstwo barów i klubów. Plaze piaszczysto zwirowe.

Pogoda w Chanii

Dzisiaj, 24.1 11°C
Chania, otoczona zboczami górskimi, lezaca nad blekitnym morzem, jest jednym z najbardziej urzekajacych miast Krety i dobra baza do zwiedzania zachodniej czesci wyspy. Jej okazale klasycystyczne domy i potezny wenecki port swiadcza o bogatej i niespokojnej przeszlosci. Dzis urocze i waskie uliczki starego miasta zachecaja do spacerów, w tawerny i kafejki otaczajace port sa idealnym miejscem na spedzenie romantycznego wieczoru w promieniach zachodzacego slonca. Kazdy znajdzie cos dla siebie w Chani - historie i zabytki, piekne plaze, sklepy z pamiatkami oraz mnóstwo barów i klubów. Plaze piaszczysto zwirowe. Wedlug wiekszosci Kretenczyków Chania uchodzi za duchowe centrum wyspy, choc oficjalna stolica zostala w 1971 r. przeniesiona do Iraklionu. Jest równiez wielu takich, dla których Chania to najpiekniejsze miasto na Krecie, zwlaszcza na wiosne, gdy osniezone szczyty Lefka Ori wydaja sie unosic nad dachami. Miasto sklada sie w wiekszosci z nowoczesnych dzielnic, ale turysci rzadko sie do nich zapuszczaja. Ruch turystyczny skupia sie wokól niewielkiego wewnetrznego portu, w plataninie na wpól opuszczonych weneckich ulic, którym udalo sie przetrwac bombardowania w latach II wojny swiatowej. Naplyw turystów przyspieszyl prace renowacyjne, ale na szczescie zachowala sie specyficzna atmosfera.
Rainbow Apartaments

Rainbow Apartaments

Cena za 1 osobę:
1 019 zł - 20 %
Jak na tak duze miasto, Chania jest wyjatkowo przyjazna odwiedzajacym ja turystom. Zabladzic mozna jedynie w waskich uliczkach Starego Miasta, ale zajmuja one stosunkowo niewielki obszar, a z kazdego miejsca jest blisko do morza lub innego punktu orientacyjnego. Chania to bardzo stare miasto, zamieszkiwane nieprzerwanie od czasów neolitycznych, a jednak nie ma w nim zbyt wielu zabytków. Mozna tu jednak wspaniale spedzic czas, spacerujac pomiedzy ocalalymi fragmentami murów miejskich, a takze osobliwymi budowlami weneckimi i tureckimi. Na terenie wykopalisk odkrywane sa pozostalosci starozytnej Kidonii.

Okazje Last Minute: Chania

7 dni 03.04 - 10.04 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
1 279 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 218 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą lokalizację w sercu rozrywkowego kurortu
  • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
  • Pyszne posiłki z możliwością jedzenia przy morzu
  • Niezwykle zadbane wnętrza i profesjonalną obsługę
1 359 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os.: 2 258 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 399 zł/os.
1 159 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł
6 dni 15.04 - 21.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 449 zł/os.
1 199 zł/os.
cena za 2 os.: 2 398 zł

Grecja na skróty