Limone - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/limone-sul-garda/" target="_blank"><strong>Limone sul Garda</strong></a> (nieco dalej na północ od Gargano), ładna wioska zbudowana z kamienia, wciśnięta między góry i jezioro i otoczona gajami cytrusowymi, została zniszczona przez turystykę. Na brukowanych stromych ulicach tłoczą się stragany z pamiątki, skórzanymi kurtkami i wyszywanymi cekinami koszulkami, a stare kamienne fasady upstrzone są plastikowymi szyldami reklamującymi restauracje i hotele.

Pogoda w Limone

Dzisiaj, 5.12 6°C
Limone sul Garda (nieco dalej na północ od Gargano), ładna wioska zbudowana z kamienia, wciśnięta między góry i jezioro i otoczona gajami cytrusowymi, została zniszczona przez turystykę. Na brukowanych stromych ulicach tłoczą się stragany z pamiątki, skórzanymi kurtkami i wyszywanymi cekinami koszulkami, a stare kamienne fasady upstrzone są plastikowymi szyldami reklamującymi restauracje i hotele.

Warto wybrać się do pobliskiego Gargano, w którym znajdują się ciekawe zabytki. Najważniejszym z nich jest XIII-wieczny kościół San Francesco. Na kolumnach krużganków wyrzeźbione są owoce drzew cytrusowych, co ma przypominać, że to franciszkanie zapoczątkowali w XIV w. ich uprawę, tworząc w tym celu lemonaias, widoczne jeszcze gdzieniegdzie w krajobrazie, choć z reguły już porzucone. Jazda drogą meandrującą pomiędzy drzewami cytrynowymi a barierkami, za którymi mienią się w słońcu wody jeziora, dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Włochy na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY