Toskania - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/toskania/" target="_blank"><strong>Toskania</strong></a> (Toscana) kojarzy się z klasycznymi włoskimi krajobrazami, znanymi zarówno z renesansowych obrazów, jak i podróżniczych programów telewizyjnych. Średniowieczne miasta na wzgórzach, rzędy wysmukłych cyprysów, winnice i gaje oliwne oraz malowniczo usytuowane wille i domki to obrazy, które od dawna uwodzą przybyszów, zwłaszcza z północnej Europy.

Pogoda w Toskanii

Dzisiaj, 20.11 15°C
Toskania (Toscana) kojarzy się z klasycznymi włoskimi krajobrazami, znanymi zarówno z renesansowych obrazów, jak i podróżniczych programów telewizyjnych. Średniowieczne miasta na wzgórzach, rzędy wysmukłych cyprysów, winnice i gaje oliwne oraz malowniczo usytuowane wille i domki to obrazy, które od dawna uwodzą przybyszów, zwłaszcza z północnej Europy. Z wielu powodów Toskania jest rzeczywiście kwintesencją Włoch. Język narodowy rozwinął się z dialektu toskańskiego, któremu supremację zapewnili Dante, Petrarka i Boccaccio. O kluczowej roli regionu dla kultury Włoch i całej Europy ostatecznie przesądził renesans. Epoka ta była okresem bujnego rozkwitu malarstwa, rzeźby i architektury stanowiących o atrakcyjności toskańskich miast. Nazwę "odrodzenie" ukuł zresztą Toskańczyk, Giorgio Vasari, który w XVI w. pisał o "powtórnych narodzinach" sztuk pięknych. Do najważniejszych ośrodków renesansu należała Florencja, zawdzięczająca rozwój wszechmocnemu patronatowi rodu Medyceuszy. W kościołach, galeriach i muzeach reprezentowani są wszyscy wybitni artyści tamtych czasów: Giotto, Masaccio, Brunelleschi, Alberti, Donatello, Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł.
Resort Antico Casale di Scansano

Resort Antico Casale di Scansano

Cena za 1 osobę:
2 369 zł
Większość turystów zniechęca tłok i natrętny komercjalizm Florencji. Lepsze wrażenie pozostawia Siena, jedno z najwspanialszych średniowiecznych miast w Europie, gdzie świetnie zachowane budynki świeckie i sakralne kryją bezcenne dzieła sztuki. Campo - piękny rynek główny w kształcie muszli - jest sceną wyjątkowego toskańskiego święta, Palio, podczas którego odziani w stroje ludowe jeźdźcy dosiadają koni na oklep i cwałują po kocich łbach.

Okazje Last Minute: Toskania

Fattoria La Principina

Fattoria La Principina
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
5 398 zł / 2 os.
2 699 zł / 1 os.

Pian dei Mucini Toscana Resort

Pian dei Mucini Toscana Resort
7 dni 02.06 - 09.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
5 438 zł / 2 os.
2 719 zł / 1 os.

Garden Club Toscana

Garden Club Toscana
7 dni 09.06 - 16.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonałą, włoską atmosferę i animacje dla każdego
  • Umiejscowienie w otoczeniu 14-hektarowego parku
  • Rewelacyjne zaplecze sportowo-rekreacyjne
  • Bliskość piaszczystej plaży i pyszne posiłki
5 478 zł / 2 os.
2 739 zł / 1 os.

Terme Marine Leopoldo II

Terme Marine Leopoldo II
7 dni 25.08 - 01.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
6 038 zł / 2 os.
3 019 zł / 1 os.

Włochy na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY