Dolina Pusteria - Przewodnik

<p><strong>Dolina Pusterii</strong> jest jednym ze znanych we Włoszech regionem narciarskim. Co oferuje przyjeżdżającym turystom przez cały rok?

Pogoda w Dolinie Pusterii

Dzisiaj, 25.5 12°C

Dolina Pusterii jest jednym ze znanych we Włoszech regionem narciarskim. Co oferuje przyjeżdżającym turystom przez cały rok?

Położenie regionu
W północnej części Dolomitów we Włoszech znajduje się Dolina Pusterii - region Alta Pusteria, w skład którego wchodzi aż 7 mniejszych ośrodków narciarskich: Monte Elmo, Passo Monte Croce, Braies, Baranci, Croda Rossa, Rienza i Waldheim. W okresie od grudnia do końca marca panują w Dolinie Pusterii dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Latem z kolei można przyjechać tu i wypoczywać aktywnie na licznych szlakach górskich. Symbolem Doliny Pusterii są trzy kamienne szczyty - Tre Cime. Sama dolina leży na wysokości od 1150 m n.p.m. do 2200 m n.p.m. Narciarski raj
W Dolinie Pusterii znajdziemy aż 27 wyciągów i łącznie 53 km tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Infrastruktura - tak turystyczna, jak i narciarska została tu doskonale przygotowana na potrzeby różnych turystów. Ponad połowa tras w Alta Pusteria jest sztucznie naśnieżana. Można korzystać tu także z tras biegowych.

Na trasach w Dolinie Pusterii obowiązuje karnet Dolomit Ski, który obejmuje 12 ośrodków w Dolomitach.
 


Włochy na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY