Dolina Aosty - Przewodnik

<strong>Valle d''Aosta</strong> (Dolina Aosty) na pólnocno-zachodnim krancu Wloch, otoczona przez Alpy i poprzecinana górskimi dolinami, to region autonomiczny chetnie odwiedzany przez turystów. Jest to obszar dwujezyczny, a w niektórych dolinach miejscowi, których przodkowie wyemigrowali ze Szwajcarii, nadal posluguja sie dialektem opartym na jezyku niemieckim.

Pogoda w Dolinie Aosty

Dzisiaj, 27.9 7°C
Valle d''Aosta (Dolina Aosty) na pólnocno-zachodnim krancu Wloch, otoczona przez Alpy i poprzecinana górskimi dolinami, to region autonomiczny chetnie odwiedzany przez turystów. Jest to obszar dwujezyczny, a w niektórych dolinach miejscowi, których przodkowie wyemigrowali ze Szwajcarii, nadal posluguja sie dialektem opartym na jezyku niemieckim. Dolina Aosty, oddzielona od Szwajcarii i Francji najwyzszymi szczytami Alp: Monte Rosa, Matterhorn i Mont Blanc, jest niezwykle malownicza - poprzecinana dolinami usianymi zameczkami, z których wiekszosc wybudowala rodzina Challant sprawujaca tutaj rzady przez siedem stuleci. Najwiecej turystów odwiedza wschodnia czesc regionu, gdzie mozna pojezdzic na nartach. Piechurzy powinni sie wybrac na zachód, do najwiekszego parku narodowego Wloch, Gran Paradiso.
TH Monboso

TH Monboso

Cena za 1 osobę:
2 669 zł - 30 %
Korzystanie z komunikacji publicznej w Dolinie Aosty wymaga cierpliwosci. Wzdluz glównej doliny i obok zamków kursuja czesto autobusy z Piemontu, ale polaczenia z bocznymi dolinami sa rzadsze. Pociagi jezdza nieregularnie i tylko do Pré-St-Didier, dalej mozna dojechac jedynie wlasnym srodkiem lokomocji.

Okazje Last Minute: Dolina Aosty

7 dni 13.03 - 20.03 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
4 039 zł/os.
2 909 zł/os.
cena za 2 os.: 5 818 zł
7 dni 06.03 - 13.03 Inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Itaka
4 289 zł/os.
3 129 zł/os.
cena za 2 os.: 6 258 zł

Włochy na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY