Wybrzeże Liguryjskie - Przewodnik

Podrózników wjezdzajacych do Wloch z Francji, przez Nicee i Monako, wita Liguria - kraina rozciagnieta miedzy morzem a górami odgradzajacymi ja od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/piemont/" target="_blank">Piemontu</a>. <strong>Riwiera Wloska</strong> (jak okresla sie pelen turystów pas <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/wybrzeze-liguryjskie/" target="_blank">liguryjskiego wybrzeza</a>) ma znacznie bardziej zróznicowany krajobraz niz jej francuski odpowiednik, a zycie toczy sie tutaj w wolniej. Posród winnic i gajów oliwnych na stokach gór kryja sie odciete od swiata wioski, w których zachowaly sie tradycyjne obyczaje.
Podrózników wjezdzajacych do Wloch z Francji, przez Nicee i Monako, wita Liguria - kraina rozciagnieta miedzy morzem a górami odgradzajacymi ja od Piemontu. Riwiera Wloska (jak okresla sie pelen turystów pas liguryjskiego wybrzeza) ma znacznie bardziej zróznicowany krajobraz niz jej francuski odpowiednik, a zycie toczy sie tutaj w wolniej. Posród winnic i gajów oliwnych na stokach gór kryja sie odciete od swiata wioski, w których zachowaly sie tradycyjne obyczaje. Glównym miastem regionu jest Genua, wielki historyczny port, o którego niepowtarzalnej atmosferze decyduje nie tylko gesto zabudowana, urocza starówka, ale takze lapiaca ostatnio drugi oddech dzielnica portowa oraz mieszkancy, stanowiacy ciekawa mieszanke etniczna. Genua dzieli wybrzeze na dwie czesci. Zachodnia Riviera di Ponente to dlugi sznur hoteli pelnych Wlochów, którzy co roku z upodobaniem wracaja w te same miejsca.

Otoczone wzgórzami i charakterystycznymi szklarniami Sanremo - najszacowniejsze sposród liguryjskich kapielisk - jest osrodkiem hodowli kwiatów i waznym centrum ich eksportu na wszystkie strony swiata, sredniowieczne miasteczka Albenga i Noli zachowaly wiele ze swego pierwotnego charakteru, a Finale Ligure wyroslo na mile letnisko, w sam raz na urlop z rodzina.
Na Riviera di Levante, na wschód od Genui, wybrzeze staje sie bardziej urwiste. Pinie wyrastaja niemal poziomo z nadbrzeznych klifów, a o zmierzchu nad zatoczkami zapada glucha cisza.

Włochy na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY