Wybrzeże Liguryjskie - Przewodnik

Podróżników wjeżdżających do Włoch z Francji, przez Niceę i Monako, wita Liguria - kraina rozciągnięta między morzem a górami odgradzającymi ją od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/piemont/" target="_blank">Piemontu</a>. <strong>Riwiera Włoska</strong> (jak określa się pełen turystów pas <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/wybrzeze-liguryjskie/" target="_blank">liguryjskiego wybrzeża</a>) ma znacznie bardziej zróżnicowany krajobraz niż jej francuski odpowiednik, a życie toczy się tutaj w wolniej. Pośród winnic i gajów oliwnych na stokach gór kryją się odcięte od świata wioski, w których zachowały się tradycyjne obyczaje.

Pogoda na Wybrzeżu Liguryjskim

Dzisiaj, 3.3 11°C
Podróżników wjeżdżających do Włoch z Francji, przez Niceę i Monako, wita Liguria - kraina rozciągnięta między morzem a górami odgradzającymi ją od Piemontu. Riwiera Włoska (jak określa się pełen turystów pas liguryjskiego wybrzeża) ma znacznie bardziej zróżnicowany krajobraz niż jej francuski odpowiednik, a życie toczy się tutaj w wolniej. Pośród winnic i gajów oliwnych na stokach gór kryją się odcięte od świata wioski, w których zachowały się tradycyjne obyczaje. Głównym miastem regionu jest Genua, wielki historyczny port, o którego niepowtarzalnej atmosferze decyduje nie tylko gęsto zabudowana, urocza starówka, ale także łapiąca ostatnio drugi oddech dzielnica portowa oraz mieszkańcy, stanowiący ciekawą mieszankę etniczną. Genua dzieli wybrzeże na dwie części. Zachodnia Riviera di Ponente to długi sznur hoteli pełnych Włochów, którzy co roku z upodobaniem wracają w te same miejsca.

Otoczone wzgórzami i charakterystycznymi szklarniami Sanremo - najszacowniejsze spośród liguryjskich kąpielisk - jest ośrodkiem hodowli kwiatów i ważnym centrum ich eksportu na wszystkie strony świata, średniowieczne miasteczka Albenga i Noli zachowały wiele ze swego pierwotnego charakteru, a Finale Ligure wyrosło na miłe letnisko, w sam raz na urlop z rodziną.
Na Riviera di Levante, na wschód od Genui, wybrzeże staje się bardziej urwiste. Pinie wyrastają niemal poziomo z nadbrzeżnych klifów, a o zmierzchu nad zatoczkami zapada głucha cisza.

Zobacz również:

Włochy na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY