Sycylia - Przewodnik

Sycylia jest najwieksza wyspa Morza Sródziemnego. Od Wloch oddzielona jest waska Ciesnina Mesynska. Wakacje last minute na Sycylii warto spedzic w szczycie sezonu, czyli od czerwca do pazdziernika, kiedy to temperatury sa najwyzsze i sprzyjaja plazowaniu. <h2>Sycylia - atrakcje, co zwiedzic</h2> <strong>Bogata historia</strong> Sycylii pozostawila imponujace slady w architekturze oraz kulturze. Na tej ciekawej, odrebnej wyspie przeszlosc widoczna jest na kazdym kroku.

Pogoda na Sycylii

Dzisiaj, 13.8 38°C
Sycylia jest najwieksza wyspa Morza Sródziemnego. Od Wloch oddzielona jest waska Ciesnina Mesynska. Wakacje last minute na Sycylii warto spedzic w szczycie sezonu, czyli od czerwca do pazdziernika, kiedy to temperatury sa najwyzsze i sprzyjaja plazowaniu.

Sycylia - atrakcje, co zwiedzic

Bogata historia Sycylii pozostawila imponujace slady w architekturze oraz kulturze. Na tej ciekawej, odrebnej wyspie przeszlosc widoczna jest na kazdym kroku. Najwiekszymi atrakcjami dla przybywajacych na Sycylie na wakacje turystów oprócz pieknych plaz sa rezerwaty przyrody, górskie wzniesienia pelne barwnej przyrody i dzikich zwierzat, gaje pomaranczowe oraz liczne swiatynie, palace, koscioly i teatry. Wielka atrakcja Sycylii jest najpopularniejszy na swiecie czynny wulkan Etna oraz greckie swiatynie tworzace niesamowity widok.
La Scogliera

La Scogliera

Cena za 1 osobę:
1 849 zł - 20 %
Miejscami najczesciej odwiedzanymi przez spedzajacych tu wakacje turystów z calego swiata jest dolina swiatyn Agrigento, Etna, region Palermo i Messyna z katedra, dzwonnica i urocza fontanna. Palermo jest bardzo hucznym i pelnym zycia miastem. Jest pieknie polozone i przyciaga na wycieczki imponujaca i bogata architektura, egzotyczna natura oraz najwiekszym skupiskiem palaców i kosciolów polozonych wokól kretych uliczek. Ponadto turysci chetnie wybieraja sie do pieknie polozonej, przepelnionej zabytkami i pelnej pieknych plaz Catanii, atrakcyjnego dla milosników sztuki, rozrywki i win Cefalu, popularnego kurortu Giardini Naxos, Syrakuz i Taorminy. Nie sposób wymienic wszystkich zabytków jednak wybierajac sie do tych miejsc warto zwiedzic barwne ogrody wsród skal, amfiteatr grecki z V wieku p. n. e., ruiny swiatyni Apolla w Syrakuzach, sredniowieczne koscioly, fortyfikacje, normanska katedre i stare miasto- Pizza w Cefalu.
Sporting Baia

Sporting Baia

Cena za 1 osobę:
1 950 zł - 13 %
Wybrzeze Sycylii urozmaicone jest kilkoma niewielkimi, ale za to bardzo malowniczymi archipelagami wysp. Najbardziej znane sa Wyspy Egackie, Wyspy Pelagijskie oraz Wyspy Eolskie i nalezace do nich wygasle wulkany Stromboli, Vulcano, Panaria i Lipari. Sycylia moze poszczycic sie wieloma atrakcyjnymi plazami oblewanym cieplymi wodami. Najbardziej imponujace i malownicze znajduja sie w Taorminie i w Golfo di Castellamare.

Sycylia - last minute - zobacz promocyjne oferty na najblizsze wyjazdy.

Okazje Last Minute: Sycylia

7 dni 06.09 - 13.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
2 570 zł/os.
2 035 zł/os.
cena za 2 os.: 4 070 zł
7 dni 06.09 - 13.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
2 700 zł/os.
2 050 zł/os.
cena za 2 os.: 4 100 zł
7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość zabytkowego Cefalu
  • Prześliczne widoki na morze i miasteczko
  • Bezpłatne leżaki i parasole przy plaży
  • Życzliwą i pomocną obsługę
3 489 zł/os.
2 099 zł/os.
cena za 2 os.: 4 198 zł

Włochy na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY