Kalabria - Przewodnik

Znacznie ubozsza od innych regionów Wloch <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/kalabria/" target="_blank">Kalabria</a> to kwintesencja <strong>Mezzogiorno</strong>. Od VIII w. p.n.e. tereny te nalezaly do Wielkiej Grecji (Magna Graecia), w III w. p.n.e. zajeli je Rzymianie, a po nich zwierzchnictwo objelo Bizancjum. W XI w. tereny dawnych kolonii greckich podbili Normanowie. Epoka feudalna zakonczyla sie tutaj dopiero po wypedzeniu Burbonów, w czasie zjednoczenia Wloch, ale relikty dawnego porzadku spolecznego, takie jak tytulomania czy rozwiniety system patronacki, utrzymuja sie do dzis.<br/> Wiekszosc Kalabrii opanowana jest przez tutejsza mafie <strong>''ndrangheta</strong>. Odkad ''ndrangheta przerzucila sie z porwan i wymuszen na handel heroina, a podobno nawet odpadami nuklearnymi na swiatowa skale, stala sie potezniejsza organizacja niz sycylijska cosa nostra.

Pogoda w Kalabrii

Dzisiaj, 27.11 16°C
Znacznie ubozsza od innych regionów Wloch Kalabria to kwintesencja Mezzogiorno. Od VIII w. p.n.e. tereny te nalezaly do Wielkiej Grecji (Magna Graecia), w III w. p.n.e. zajeli je Rzymianie, a po nich zwierzchnictwo objelo Bizancjum. W XI w. tereny dawnych kolonii greckich podbili Normanowie. Epoka feudalna zakonczyla sie tutaj dopiero po wypedzeniu Burbonów, w czasie zjednoczenia Wloch, ale relikty dawnego porzadku spolecznego, takie jak tytulomania czy rozwiniety system patronacki, utrzymuja sie do dzis.
Wiekszosc Kalabrii opanowana jest przez tutejsza mafie ''ndrangheta. Odkad ''ndrangheta przerzucila sie z porwan i wymuszen na handel heroina, a podobno nawet odpadami nuklearnymi na swiatowa skale, stala sie potezniejsza organizacja niz sycylijska cosa nostra. Turystom Kalabria oferuje piekne krajobrazy i nadmorskie letniska. Choc okolica nalezy do najmniej zyznych i najubozszych we Wloszech, uroku dodaja jej wysokie góry, czyste wybrzeze i wyborne, tanie jedzenie. W Basilicacie w centrum Matery warto zobaczyc sassi - wielopoziomowe domostwa wykute w skale. Na wybrzeze Morza Tyrrenskiego turystów przyciagaja takie miejscowosci, jak Maratea, Tropea i Scilla. Na mniej ciekawym wybrzezu Morza Jonskiego ostaly sie ruiny starozytnych budowli z czasów Wielkiej Grecji.
La Bussola (Tropea)

La Bussola (Tropea)

Cena za 1 osobę:
1 329 zł

Okazje Last Minute: Kalabria

7 dni 26.09 - 03.10 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 087 zł/os.
1 867 zł/os.
cena za 2 os.: 3 734 zł
7 dni 26.09 - 03.10 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
2 079 zł/os.
1 873 zł/os.
cena za 2 os.: 3 747 zł
7 dni 29.08 - 05.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą, piaszczystą plażę u podnóża klifu
  • Rodzinną, nieśpieszną atmosferę
  • Otoczenie pachnącym, rozległym ogrodem
  • Smaczną kuchnię bogatą w lokalne przysmaki
3 149 zł/os.
1 889 zł/os.
cena za 2 os.: 3 778 zł
7 dni 12.09 - 19.09 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Itaka
2 889 zł/os.
1 919 zł/os.
cena za 2 os.: 3 838 zł

Włochy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY