Crotone - Przewodnik

Na poludnie od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/wlochy/kalabria/rossano/" target="_blank">Rossano</a> ciagna sie puste plaze, a w glebi ladu winnice Ciro, skad pochodza najslynniejsze <strong>wina</strong> <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/kalabria/" target="_blank">Kalabrii</a>. Za rzeka Neto zaczynaja sie zyzne tereny <strong>Marchesato</strong>. Dojezdzajac do <strong>Crotone</strong> (starogrecki Kroton), mozna zobaczyc dymy z kominów fabrycznych - malo zachecajacy, lecz rzadki w regionie widok, który przypomina o zawiedzionych nadziejach pokladanych niegdys w idei uprzemyslowienia ubogiego Poludnia.

Pogoda w Crotone

Dzisiaj, 27.1 13°C
Na poludnie od Rossano ciagna sie puste plaze, a w glebi ladu winnice Ciro, skad pochodza najslynniejsze wina Kalabrii. Za rzeka Neto zaczynaja sie zyzne tereny Marchesato. Dojezdzajac do Crotone (starogrecki Kroton), mozna zobaczyc dymy z kominów fabrycznych - malo zachecajacy, lecz rzadki w regionie widok, który przypomina o zawiedzionych nadziejach pokladanych niegdys w idei uprzemyslowienia ubogiego Poludnia.

Z achajskiego Krotonu nie pozostalo nic, choc w odleglej przeszlosci byla to jedna z wazniejszych kolonii Wielkiej Grecji. Miasto rozwijajace sie nieco w cieniu potezniejszego sasiada - Sybaris, slynelo ze szkoly medycznej, a takze z sukcesów sportowców, którzy na greckich igrzyskach olimpijskich nie mieli sobie równych.
W 1995 r. Crotone uczyniono stolica prowincji w nadziei na rozwiazanie problemu narkomanii i przestepczosci. By zwabic do miasta turystów, lokalne wladze zainwestowaly w budowe nadmorskiego bulwaru i muzeum archeologicznego.
La Bussola

La Bussola

Cena za 1 osobę:
1 851 zł - 26 %
Niewatpliwym atutem Crotone jest przyjemna starówka oraz bliskosc ladnych plaz i greckich ruin w Capo Colonna. W nowym Museo Archeologico Nazionale warto obejrzec najbardziej wartosciowe znaleziska z rejonu Magna Graecia na wybrzezu Morza Jonskiego. Sa wsród nich przedmioty odkryte w Krotonie i jego licznych koloniach, lista pochodzacych z miasta mistrzów olimpijskich, a takze mapy wykopalisk.

Okazje Last Minute: Crotone

7 dni 07.06 - 14.06 Inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki Itaka
2 589 zł/os.
1 929 zł/os.
cena za 2 os.: 3 858 zł
7 dni 13.09 - 20.09 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Itaka
2 689 zł/os.
1 948 zł/os.
cena za 2 os.: 3 897 zł
7 dni 20.09 - 27.09 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Itaka
2 689 zł/os.
1 948 zł/os.
cena za 2 os.: 3 897 zł
7 dni 07.06 - 14.06 Inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą, piaszczystą plażę u podnóża klifu
  • Rodzinną, nieśpieszną atmosferę
  • Otoczenie pachnącym, rozległym ogrodem
  • Smaczną kuchnię bogatą w lokalne przysmaki
2 789 zł/os.
2 103 zł/os.
cena za 2 os.: 4 207 zł

Włochy na skróty