Trydent-Górna Adyga - Przewodnik

<p>Na granicy <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/" target="_blank"><strong>Włoch</strong></a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/austria/" target="_blank">Austrii</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wycieczki-objazdowe/szwajcaria/" target="_blank">Szwajcarii</a> znajduje się przepiękny region - <strong>Trydent-Górna Adyga</strong>. Słynie on z cudownych krajobrazów i doskonałego wina. Co jeszcze można tu zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Pogoda w Trydencie/Górnej Adydze

Dzisiaj, 25.5 15°C

Na granicy Włoch, Austrii i Szwajcarii znajduje się przepiękny region - Trydent-Górna Adyga. Słynie on z cudownych krajobrazów i doskonałego wina. Co jeszcze można tu zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Region w Alpach
Alpy wzbudzają respekt, ale i są jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Warto je zobaczyć, zwłaszcza w takim miejscu jak Dolina Adygi. Sama Adyga jest rzeką przepływającą przez Alpy. Dolina ma urozmaiconą rzeźbę terenu. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc, zwłaszcza że jest ona długa na kilkadziesiąt kilometrów, ale dosyć wąska. Miejscami monstrualne ściany alpejskich skał wyrastają pionowo nad rzeką. Widok budzi grozę, zwłaszcza jeśli patrzy się na nie z dołu. Pomimo faktu, że Trydent-Górna Adyga pozostaje w granicach Włoch, to jej mieszkańcy są raczej niemieckojęzyczni. Kulturowo jest im blisko do austriackiego Tyrolu. Świadczy o tym nawet niemiecka nazwa Trentino-Südtirol, czyli Trydent-Południowy Tyrol. Malownicze miasteczka
W Dolinie Adygi na jej płaskim dnie zagospodarowano miejsca na malownicze miasteczka. Niektóre z nich wydaje się, że przycupnęły u podnóża ogromnych górotworów. Mają uporządkowaną architekturę i zwykle dosyć niską zabudowę.

W krajobrazie regionu Trydent-Górna Adyga nie brakuje jedynie wież kościołów w osadach. Kontrastują one z zielonymi połaciami licznych winnic. Ciągną się one właściwie nieprzerwanie z Bolzano aż do Trydentu. W regionie tym produkowane są wina z wielu szczepów - lokalnych i międzynarodowych. Trunki są wysokiej jakości. Region słynie z białych win - chłodnych i wytrawnych, ze szczepów: Pinot Bianco, Pinot Grigio, Sauvignon Blanc, Riesling, Vernatsch czy Chardonnay i Gewürztraminer. Czerwone wina produkuje się z lokalnego szczepu Lagrein.


Włochy na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY