Bolonia - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/" target="_blank">We Wloszech</a> istnieje ponad 100 róznych prowincji. Jedna z nich jest <strong>prowincja Bolonia</strong>, która znajdziemy w regionie<strong> <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/wlochy/emilia-romania/" target="_blank">Emilia-Romania</a></strong>. Jakie walory turystyczne charakteryzuja te prowincje?

Pogoda w Bolonii

Dzisiaj, 7.8 31°C
We Wloszech istnieje ponad 100 róznych prowincji. Jedna z nich jest prowincja Bolonia, która znajdziemy w regionie Emilia-Romania. Jakie walory turystyczne charakteryzuja te prowincje? Polozenie
Prowincja Bolonia graniczy na pólnocy z prowincja Ferrara, na wschodzie z prowincja Ravenna, na zachodzie z prowincja Modena, a na poludniu z Toskania. Stolica prowincji oraz calego regionu Emilia Romania jest Bolonia.
Tempio di Pallade

Tempio di Pallade

Cena za 1 osobę:
805 zł
Bolonia - miasto uniwersyteckie
Na Nizinie Padanskiej, pomiedzy lancuchem górskim Apeniny a rzeka Pad znajduje sie miasto Bolonia. Miesci sie w niej Uniwersytet Bolonski, zalozony juz w 1088 roku, na którym studiowali m.in. tak znani ludzie jak Mikolaj Kopernik czy Dante Alighieri. Uniwersytet w Bolonii jest jednym z najstarszych na swiecie.
Baltico (Rzym)

Baltico (Rzym)

Cena za 1 osobę:
821 zł
Bolonia to jedno z najpiekniejszych wloskich miast. Uklad centrum, z rozlegla Piazza Maggiore posrodku i rozchodzaca sie promieniscie siecia ulic, wzdluz których ciagna sie ceglane domy kryte dachówka i ozdobione balkonami, ma sredniowieczny rodowód. Zabytków i innych atrakcji wystarczy na kilka dni spokojnego zwiedzania.

Wspaniala kuchnia
Bolonia to nazwa jednoznacznie kojarzona z jedzeniem, zwlaszcza z sosem bolonskim, który dodaje sie m.in. do spaghetti bolognese i innych past wloskich. To jedyny i niepowtarzalny sos pomidorowy, w którym czuc typowe, wloskie przyprawy.

Okazje Last Minute: Bolonia

6 dni 03.09 - 09.09 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
805 zł/os.
cena za 2 os.: 1 611 zł
6 dni 21.08 - 27.08 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
832 zł/os.
cena za 2 os.: 1 664 zł
6 dni 31.08 - 06.09 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
841 zł/os.
cena za 2 os.: 1 683 zł
6 dni 31.08 - 06.09 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
870 zł/os.
cena za 2 os.: 1 739 zł

Włochy na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY