Bolonia - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/" target="_blank">We Włoszech</a> istnieje ponad 100 różnych prowincji. Jedną z nich jest <strong>prowincja Bolonia</strong>, którą znajdziemy w regionie<strong> <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/emilia-romagna/" target="_blank">Emilia-Romania</a></strong>. Jakie walory turystyczne charakteryzują tę prowincję?

Pogoda w Bolonii

Dzisiaj, 3.3 15°C
We Włoszech istnieje ponad 100 różnych prowincji. Jedną z nich jest prowincja Bolonia, którą znajdziemy w regionie Emilia-Romania. Jakie walory turystyczne charakteryzują tę prowincję? Położenie
Prowincja Bolonia graniczy na północy z prowincją Ferrara, na wschodzie z prowincją Ravenna, na zachodzie z prowincją Modena, a na południu z Toskanią. Stolicą prowincji oraz całego regionu Emilia Romania jest Bolonia. Bolonia - miasto uniwersyteckie
Na Nizinie Padańskiej, pomiędzy łańcuchem górskim Apeniny a rzeką Pad znajduje się miasto Bolonia. Mieści się w niej Uniwersytet Boloński, założony już w 1088 roku, na którym studiowali m.in. tak znani ludzie jak Mikołaj Kopernik czy Dante Alighieri. Uniwersytet w Bolonii jest jednym z najstarszych na świecie. Bolonia to jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Układ centrum, z rozległą Piazza Maggiore pośrodku i rozchodzącą się promieniście siecią ulic, wzdłuż których ciągną się ceglane domy kryte dachówką i ozdobione balkonami, ma średniowieczny rodowód. Zabytków i innych atrakcji wystarczy na kilka dni spokojnego zwiedzania.

Wspaniała kuchnia
Bolonia to nazwa jednoznacznie kojarzona z jedzeniem, zwłaszcza z sosem bolońskim, który dodaje się m.in. do spaghetti bolognese i innych past włoskich. To jedyny i niepowtarzalny sos pomidorowy, w którym czuć typowe, włoskie przyprawy.

Włochy na skróty

Miejsca: