Elba - Przewodnik

<strong>Elba</strong> - trzecia co do wielkosci wloska wyspa na Morzu Sródziemnym polozona jest w odleglosci okolo 10 km od ladu na szlaku wodnym laczacym staly lad z Korsyka oraz Sardynia. Wyspa ta jest najwieksza z archipelagu Wysp Toskanskich, zajmuje 224 km kwadratowych. Wiekszosc obszaru Elby stanowia tereny górzyste, zbudowane glównie z granitów oraz skal osadowych. Najwyzszym punktem na Elbie jest <strong>Mount Cappane</strong> (1019 m n.p.m.).

Pogoda w Elbie

Dzisiaj, 7.7 25°C
Elba - trzecia co do wielkosci wloska wyspa na Morzu Sródziemnym polozona jest w odleglosci okolo 10 km od ladu na szlaku wodnym laczacym staly lad z Korsyka oraz Sardynia. Wyspa ta jest najwieksza z archipelagu Wysp Toskanskich, zajmuje 224 km kwadratowych. Wiekszosc obszaru Elby stanowia tereny górzyste, zbudowane glównie z granitów oraz skal osadowych. Najwyzszym punktem na Elbie jest Mount Cappane (1019 m n.p.m.). Zarówno strategiczne polozenie wyspy, jak i bogate zloza rudy zelaza sprawialy, iz wyspa byla obiektem i miejscem wielu sporów miedzynarodowych. W swojej historii nalezala ona zarówno do panstwa Etrusków, Rzymu, Hiszpanii, Francji i obecnie Wloch. W okresie od maja 1814 r. do lutego 1815 r. Elba byla takze miejscem zeslania Napoleona Bonapartego, skad cesarz uciekl i ponownie przejal wladze (sto dni Napoleona), by ostatecznie poniesc kleske po Waterloo.
Osimar

Osimar

Cena za 1 osobę:
789 zł
Turystów na wakacje na Elbie kusi przede wszystkim pieknem swojej przyrody. Piekne, szerokie plaze, male i wieksze zatoczki oraz krystaliczne morze, czy klify wprawiaja w zachwyt odwiedzajacych. Na wyspie mozna takze uprawiac wszelkie sporty wodne, przy czym zwlaszcza dla amatorów nurkowania Elba wydaje sie byc szczególnie istotna. Godne polecenia sa miedzy innymi: wyspa Scoglietto (w poblizu najwiekszej miejscowosci na wyspie, czyli Portoferraio), wrak Elwiscott w miejscowosci Reliti di Pomonte oraz miejscowosc S' Andrea.

Wieksza czesc Elby nalezy do Narodowego Parku Archipelagu Toskanskiego, który jest najwiekszym w Europie parkiem morskim. W swojej wedrówce z Europy do Afryki co roku tysiace ptaków w celach odpoczynku zatrzymuje sie na wyspie, co przyciaga ornitologów nie tylko ze Starego Kontynentu.

Okazje Last Minute: Elba

6 dni 19.08 - 25.08 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Yobboo
789 zł/os.
cena za 2 os.: 1 578 zł
6 dni 19.08 - 25.08 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Yobboo
814 zł/os.
cena za 2 os.: 1 628 zł
6 dni 13.07 - 19.07 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
817 zł/os.
cena za 2 os.: 1 633 zł
6 dni 01.09 - 07.09 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Yobboo
864 zł/os.
cena za 2 os.: 1 728 zł

Włochy na skróty

Miejsca: