Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafil na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/" target="_blank"><strong>Sardynie</strong></a>, wydala mu sie egzotyczna, "zagubiona miedzy Europa i Afryka, co wiecej - niczyja". Dzisiaj turysci przyjezdzaja tu glównie z ciekawosci oraz w poszukiwaniu czystych plaz. W rzeczywistosci jednak wyspa, lezaca mniej wiecej w polowie drogi miedzy Pólwyspem Apeninskim a wybrzezem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele wiecej, niz tylko slonce i morze, zwlaszcza komus, kto zdecyduje sie odwiedzic mniej znane zakatki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 13.12 10°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafil na Sardynie, wydala mu sie egzotyczna, "zagubiona miedzy Europa i Afryka, co wiecej - niczyja". Dzisiaj turysci przyjezdzaja tu glównie z ciekawosci oraz w poszukiwaniu czystych plaz. W rzeczywistosci jednak wyspa, lezaca mniej wiecej w polowie drogi miedzy Pólwyspem Apeninskim a wybrzezem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele wiecej, niz tylko slonce i morze, zwlaszcza komus, kto zdecyduje sie odwiedzic mniej znane zakatki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciagala uwage, szczególnie najezdzców. Serie podbojów rozpoczeli Kartaginczycy, po których pozostalo do dzis wiele sladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genuenczyków, eleganckie pizanskie koscioly, a takze wspaniale gotyckie i barokowe hiszpanskie budowle. Najbardziej imponujace sa jednak pozostalosci po jedynej wywodzacej sie z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwlaszcza jesli nie posiada sie wlasnego srodka transportu. Warto sie jednak udac do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piekne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego uzytku pochodzace z tego okresu.
Rocce Sarde

Rocce Sarde

Cena za 1 osobę:
1 798 zł
Najciekawsze na Sardynii sa male miasteczka, choc stolica - Cagliari - w niczym im nie ustepuje. Dzieki licznym hotelom i restauracjom miejscowosc stanowi doskonala baze wypadowa na poludnie. Na pólnocy, blisko wybrzeza lezy Olbia, drugi wazny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaz Costa Smeralda.

Okazje Last Minute: Sardynia

7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę z łagodnym zejściem do morza
  • Bliskość zachwycającego Costa Smeralda
  • Bogaty program animacyjny
  • Usytuowanie w pachnącym, zadbanym ogrodzie
2 089 zł/os.
cena za 2 os.: 4 178 zł
7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki TUI
2 295 zł/os.
cena za 2 os.: 4 590 zł
7 dni 13.09 - 20.09 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia TUI
2 456 zł/os.
cena za 2 os.: 4 912 zł
7 dni 07.06 - 14.06 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
2 459 zł/os.
cena za 2 os.: 4 918 zł

Włochy na skróty

Przewodnik: