Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/" target="_blank"><strong>Sardynię</strong></a>, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 19.11 12°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na Sardynię, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciągała uwagę, szczególnie najeźdźców. Serię podbojów rozpoczęli Kartagińczycy, po których pozostało do dziś wiele śladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genueńczyków, eleganckie pizańskie kościoły, a także wspaniałe gotyckie i barokowe hiszpańskie budowle. Najbardziej imponujące są jednak pozostałości po jedynej wywodzącej się z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie posiada się własnego środka transportu. Warto się jednak udać do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piękne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego użytku pochodzące z tego okresu.
Rocce Sarde

Rocce Sarde

Cena za 1 osobę:
1 535 zł
Najciekawsze na Sardynii są małe miasteczka, choć stolica - Cagliari - w niczym im nie ustępuje. Dzięki licznym hotelom i restauracjom miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na południe. Na północy, blisko wybrzeża leży Olbia, drugi ważny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaż Costa Smeralda.

Okazje Last Minute: Sardynia

Residence Sole

Residence Sole
7 dni 30.09 - 07.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Neckermann
3 106 zł / 2 os.
1 553 zł / 1 os.

Blu Laconia

Blu Laconia
7 dni 07.10 - 14.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
3 450 zł / 2 os.
1 725 zł / 1 os.

Grande Baia Resort

Grande Baia Resort 3.0
7 dni 27.05 - 03.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
3 474 zł / 2 os.
1 737 zł / 1 os.

Baja (Cannigione)

Baja (Cannigione)
7 dni 07.10 - 14.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Relaksacyjną i kameralną atmosferę
  • Wyborną kuchnię z włoskimi specjałami
  • Duży i zadbany basen
  • Nowoczesne i funkcjonalne pokoje
3 674 zł / 2 os.
1 837 zł / 1 os.

Włochy na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY