Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafil na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/" target="_blank"><strong>Sardynie</strong></a>, wydala mu sie egzotyczna, "zagubiona miedzy Europa i Afryka, co wiecej - niczyja". Dzisiaj turysci przyjezdzaja tu glównie z ciekawosci oraz w poszukiwaniu czystych plaz. W rzeczywistosci jednak wyspa, lezaca mniej wiecej w polowie drogi miedzy Pólwyspem Apeninskim a wybrzezem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele wiecej, niz tylko slonce i morze, zwlaszcza komus, kto zdecyduje sie odwiedzic mniej znane zakatki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 15.10 22°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafil na Sardynie, wydala mu sie egzotyczna, "zagubiona miedzy Europa i Afryka, co wiecej - niczyja". Dzisiaj turysci przyjezdzaja tu glównie z ciekawosci oraz w poszukiwaniu czystych plaz. W rzeczywistosci jednak wyspa, lezaca mniej wiecej w polowie drogi miedzy Pólwyspem Apeninskim a wybrzezem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele wiecej, niz tylko slonce i morze, zwlaszcza komus, kto zdecyduje sie odwiedzic mniej znane zakatki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciagala uwage, szczególnie najezdzców. Serie podbojów rozpoczeli Kartaginczycy, po których pozostalo do dzis wiele sladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genuenczyków, eleganckie pizanskie koscioly, a takze wspaniale gotyckie i barokowe hiszpanskie budowle. Najbardziej imponujace sa jednak pozostalosci po jedynej wywodzacej sie z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwlaszcza jesli nie posiada sie wlasnego srodka transportu. Warto sie jednak udac do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piekne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego uzytku pochodzace z tego okresu.
Futura Style Baia delle Mimose

Futura Style Baia delle Mimose

Cena za 1 osobę:
2 436 zł
Najciekawsze na Sardynii sa male miasteczka, choc stolica - Cagliari - w niczym im nie ustepuje. Dzieki licznym hotelom i restauracjom miejscowosc stanowi doskonala baze wypadowa na poludnie. Na pólnocy, blisko wybrzeza lezy Olbia, drugi wazny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaz Costa Smeralda.

Okazje Last Minute: Sardynia

7 dni 19.09 - 26.09 Inne terminy Katowice All Inclusive Soft Rainbow
2 465 zł/os.
cena za 2 os.: 5 231 zł
7 dni 20.09 - 27.09 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka
3 449 zł/os.
2 639 zł/os.
cena za 2 os.: 5 278 zł
7 dni 31.05 - 07.06 Inne terminy Katowice All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość centrum i zjawiskowej plaży Cala Luna
  • Piękny ogród i zachwycający krajobraz
  • Liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • Komfortowe i zadbane pokoje
3 349 zł/os.
2 649 zł/os.
cena za 2 os.: 5 298 zł
7 dni 20.09 - 27.09 Inne terminy Warszawa All inclusive soft Itaka
3 549 zł/os.
2 779 zł/os.
cena za 2 os.: 5 558 zł

Włochy na skróty

Przewodnik: