Cala Gonone - Przewodnik

Jeszcze do niedawna dotarcie do tej nieco zapomnianej miejscowości u podnóża wyrastających na wysokość 900 m n.p.m. gór było możliwe tylko dzięki łodziom. Dziś roi się tutaj od hoteli i eleganckich willi, ale mimo napływu turystów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/cala-gonone/" target="_blank"><strong>Cala Gonone</strong></a> nie utraciła swego uroku. Warto przyjechać choćby po to, by wziąć udział w wycieczce łodzią po niewielkich zatoczkach i ustronnych plażach. Szczególnie piękne są <strong>Cala Luna</strong> i <strong>Cala Sisine</strong>. Turyści, którzy nie planują dłuższego pobytu w Cala Gonone, mogą zwiedzić przybrzeżne groty, zahaczając o Cala Luna i Cala Sisine.

Pogoda w Cala Gonone

Dzisiaj, 18.6 30°C
Jeszcze do niedawna dotarcie do tej nieco zapomnianej miejscowości u podnóża wyrastających na wysokość 900 m n.p.m. gór było możliwe tylko dzięki łodziom. Dziś roi się tutaj od hoteli i eleganckich willi, ale mimo napływu turystów Cala Gonone nie utraciła swego uroku. Warto przyjechać choćby po to, by wziąć udział w wycieczce łodzią po niewielkich zatoczkach i ustronnych plażach. Szczególnie piękne są Cala Luna i Cala Sisine. Turyści, którzy nie planują dłuższego pobytu w Cala Gonone, mogą zwiedzić przybrzeżne groty, zahaczając o Cala Luna i Cala Sisine.

Najsłynniejsza jest Grotta del Bue Marino, do niedawna jedno z ostatnich miejsc na Morzu Śródziemnym, gdzie jeszcze żyły foki szare. Jej wnętrze lśni od stalaktytów i stalagmitów, przypominających kształtem organy, torty, a nawet ludzkie głowy. W jednym z nich doszukano się pewnych podobieństw do rysów Dantego i dlatego nazwano go jego imieniem.
Le Fontane

Le Fontane

Cena za 1 osobę:
1 643 zł - 15 %
Obszar na południe od Cala Gonone to jeden z ostatnich dziewiczych regionów Sardynii. Majestatyczne pasmo górskie przecina dolina Flumineddu, nad którą prowadzi wyjątkowo malownicza szosa SS125. W górach wytyczono kilka szlaków, doskonale się nadających na kilkugodzinne lub całodniowe wycieczki.

Okazje Last Minute: Cala Gonone

Residence Sole

Residence Sole
7 dni 15.09 - 22.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Neckermann
4 496 zł / 2 os.
2 248 zł / 1 os.

Rocce Sarde

Rocce Sarde
7 dni 01.09 - 08.09 inne terminy Poznań BB - Śniadania TUI
4 932 zł / 2 os.
2 466 zł / 1 os.

Cala Gonone Beach Village

Cala Gonone Beach Village
7 dni 23.06 - 30.06 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI
last
minute
5 298 zł / 2 os.
2 649 zł / 1 os.

Santo Stefano Resort

Santo Stefano Resort
7 dni 22.09 - 29.09 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Itaka
5 318 zł / 2 os.
2 659 zł / 1 os.
3 549 zł / 1 os. - 25 %

Włochy na skróty

Miejsca: