Cala Gonone - Przewodnik

Jeszcze do niedawna dotarcie do tej nieco zapomnianej miejscowosci u podnóza wyrastajacych na wysokosc 900 m n.p.m. gór bylo mozliwe tylko dzieki lodziom. Dzis roi sie tutaj od hoteli i eleganckich willi, ale mimo naplywu turystów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/cala-gonone/" target="_blank"><strong>Cala Gonone</strong></a> nie utracila swego uroku. Warto przyjechac chocby po to, by wziac udzial w wycieczce lodzia po niewielkich zatoczkach i ustronnych plazach. Szczególnie piekne sa <strong>Cala Luna</strong> i <strong>Cala Sisine</strong>. Turysci, którzy nie planuja dluzszego pobytu w Cala Gonone, moga zwiedzic przybrzezne groty, zahaczajac o Cala Luna i Cala Sisine.

Pogoda w Cala Gonone

Dzisiaj, 5.12 12°C
Jeszcze do niedawna dotarcie do tej nieco zapomnianej miejscowosci u podnóza wyrastajacych na wysokosc 900 m n.p.m. gór bylo mozliwe tylko dzieki lodziom. Dzis roi sie tutaj od hoteli i eleganckich willi, ale mimo naplywu turystów Cala Gonone nie utracila swego uroku. Warto przyjechac chocby po to, by wziac udzial w wycieczce lodzia po niewielkich zatoczkach i ustronnych plazach. Szczególnie piekne sa Cala Luna i Cala Sisine. Turysci, którzy nie planuja dluzszego pobytu w Cala Gonone, moga zwiedzic przybrzezne groty, zahaczajac o Cala Luna i Cala Sisine.

Najslynniejsza jest Grotta del Bue Marino, do niedawna jedno z ostatnich miejsc na Morzu Sródziemnym, gdzie jeszcze zyly foki szare. Jej wnetrze lsni od stalaktytów i stalagmitów, przypominajacych ksztaltem organy, torty, a nawet ludzkie glowy. W jednym z nich doszukano sie pewnych podobienstw do rysów Dantego i dlatego nazwano go jego imieniem.
Geovillage Resort

Geovillage Resort

Cena za 1 osobę:
1 329 zł
Obszar na poludnie od Cala Gonone to jeden z ostatnich dziewiczych regionów Sardynii. Majestatyczne pasmo górskie przecina dolina Flumineddu, nad która prowadzi wyjatkowo malownicza szosa SS125. W górach wytyczono kilka szlaków, doskonale sie nadajacych na kilkugodzinne lub calodniowe wycieczki.

Okazje Last Minute: Cala Gonone

6 dni 01.05 - 07.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 789 zł/os.
cena za 2 os.: 3 578 zł
6 dni 26.04 - 02.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 839 zł/os.
cena za 2 os.: 3 678 zł
7 dni 20.05 - 27.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 919 zł/os.
cena za 2 os.: 3 838 zł
6 dni 22.04 - 28.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 969 zł/os.
cena za 2 os.: 3 938 zł

Włochy na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY