Soverato - Przewodnik

Złote piaski kąpieliska <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/kalabria/soverato/" target="_blank"><strong>Soverato</strong></a> przyciągają coraz więcej turystów, również cudzoziemców. Dzień pod parasolem na czystych prywatnych plażach kosztuje nawet 10 €, ale są również plaże bezpłatne.

Pogoda w Soverato

Dzisiaj, 24.2 14°C
Złote piaski kąpieliska Soverato przyciągają coraz więcej turystów, również cudzoziemców. Dzień pod parasolem na czystych prywatnych plażach kosztuje nawet 10 €, ale są również plaże bezpłatne.

Na południu, aż po rogatki Reggio, wybrzeże jest nagie i puste. Monotonię łagodzą jedynie widoki na góry Serre i Aspromonte. Pociągi i autobusy łączą miasta wzdłuż wybrzeża, a autobusy docierają również do miasteczek w głębi lądu. Na skrzyżowaniu w Monasterace, można skręcić do odległego o 11 km Stilo. Po drodze mija się poszarpane skały Monte Consolino. W różnych okresach historycznych Stilo odgrywało ważną rolę, a dziś rozsławia je bizantyjska świątynia Cattolica z X w., do której wiedzie droga odbijająca ostro w prawo zaraz za wsią.

Włochy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY