Natz-Schabs - Przewodnik

<p><strong>Dolomity</strong> to jedne z najpiękniejszych europejskich gór. W wielu regionach można tu uprawiać sporty zimowe, a latem podziwiać górską przyrodę oraz krajobrazy. Jednym z takich miejsc jest <strong>Natz-Schabs</strong> - miejscowość w Dolinie Pusterii, którą można potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania Trydentu-Górnej Adygi.

Pogoda w Natz-Schabs

Dzisiaj, 25.2 0°C

Dolomity to jedne z najpiękniejszych europejskich gór. W wielu regionach można tu uprawiać sporty zimowe, a latem podziwiać górską przyrodę oraz krajobrazy. Jednym z takich miejsc jest Natz-Schabs - miejscowość w Dolinie Pusterii, którą można potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania Trydentu-Górnej Adygi.

Położenie miejscowości
Natz-Schabs to miasteczko znajdujące się w północnych Włoszech, dokładnie w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano. Pomimo faktu, że leży ona w Italii, większość mieszkańców posługuje się tu językiem niemieckim.

Miejscowość leży na tzw. słonecznym płaskowyżu lub jabłkowym płaskowyżu - Naz-Sciaves/Natz-Schabs. W regionie przywodzącym na myśl kształt serca (tak wygląda z lotu ptaka) znajdziemy kilka wiosek wypoczynkowych, w tym Natz Schabs.

Jabłkowe sady
W okolicy Natz Schabs znajdziemy wiele sadów jabłkowych, a same jabłka są symbolem Południowego Tyrolu. Organizowane są tu latem i wiosną specjalne wycieczki po szlakach związanych z jabłkami. Takie tematyczne wędrówki połączone są z próbowaniem różnych gatunków tych owoców.

Przy dobrej pogodzie w pobliżu Natz Schabs można aktywnie wypoczywać na spacerach, podczas wycieczek trasami rowerowymi i szlakami pieszymi.


Włochy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY