Malcesine - Przewodnik

W cieniu zielonych zboczy na wschodnim brzegu <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/" target="_blank">jeziora Garda</a> leży spokojna miejscowość <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/malcesine/" target="_blank"><strong>Malcesine</strong></a> - popularna wśród amatorów surfingu. Już od kilku lat przeżywa inwazję angielskich i niemieckich wczasowiczów. Główną atrakcją jest XIII-wieczny <strong>Castello</strong>, zbudowany, podobnie jak zamek w <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/sirmione/" target="_blank">Sirmione</a>, przez rodzinę Scaligeri.

Pogoda w Malcesine

Dzisiaj, 25.2 6°C
W cieniu zielonych zboczy na wschodnim brzegu jeziora Garda leży spokojna miejscowość Malcesine - popularna wśród amatorów surfingu. Już od kilku lat przeżywa inwazję angielskich i niemieckich wczasowiczów. Główną atrakcją jest XIII-wieczny Castello, zbudowany, podobnie jak zamek w Sirmione, przez rodzinę Scaligeri. W 1786 r. w twierdzy więziono przez jakiś czas Goethego, ujętego jako szpiega, gdy szkicował zamkowe baszty nad jeziorem. W 1439 r. przetransportowano tutaj statki wojenne floty weneckiej przez wysoką na 320 m przełęcz San Giovania. Aby zwodować statki do Malcesine, zasypano ziemią rzeczkę Cameras i przesuwano je pod górę sposobem Fitzcarralda na ułożonych belkach. Statki sprawowały kontrolę nad pobliskimi miastami Lazise i Pescheria, a później także nad Brescią. W wyniku bitew ciężko wywalczone terytoria znalazły się w maju 1509 r. w rękach armii francuskiej dowodzonej przez Ludwika XII.

Zwolennicy aktywnych form wypoczynku powinni udać się w okolice Monte Baldo. Wiedzie tam wiele dobrze oznakowanych szlaków. Kto jednak woli oszczędzić sobie trudów wędrówki, skorzysta z pewnością z kolejki linowej. G. Furioli na Piazza Matteotti wypożycza górskie rowery i nawet transportuje je na Monte Baldo, skąd warto zjechać widokową trasą na dół.

Włochy na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY