Riva - Przewodnik

Jezioro Garda znajdujące się w północnej części <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/" target="_blank">Włoch</a>, niedaleko Werony, Padwy i Wenecji, jest jedną z atrakcji tego kraju. Turyści mogą wypoczywać na brzegu tego największego i najczystszego jeziora włoskiego w wielu kurortach turystycznych, rozlokowanych wzdłuż jego linii brzegowej. Jednym z nich jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/riva-del-garda/" target="_blank">Riva del Garda</a>.

Pogoda w Rivie

Dzisiaj, 25.5 15°C
Jezioro Garda znajdujące się w północnej części Włoch, niedaleko Werony, Padwy i Wenecji, jest jedną z atrakcji tego kraju. Turyści mogą wypoczywać na brzegu tego największego i najczystszego jeziora włoskiego w wielu kurortach turystycznych, rozlokowanych wzdłuż jego linii brzegowej. Jednym z nich jest Riva del Garda. Położenie miejscowości
Riva del Garda znajduje się w północnej części jeziora Garda, w otoczeniu majestatycznych gór - Dolomitów, po stronie Trydentu. Kurort ten należy do regionu Trydent-Górna Adyga. Miasteczko jest niezwykle urokliwe i pozwala wypoczywać na pograniczu trzech regionów - Trydentu, Lombardii i Wenecji Julijskiej. Jednocześnie silnie odczuwalne są tutaj wpływy kultur pochodzących z trzech krajów - Włoch, Austrii i Niemiec.

Główne atrakcje Riva del Garda
Samo urokliwe położenie Riva del Garda nad czystą tonią jeziora Garda sprawia, że chętnie przyjeżdżają turyści z całej Europy. Miasteczko oferuje jednak znacznie więcej atrakcji. Posiada świetnie zachowaną średniowieczną starówkę. Będąc w Riva del Garda koniecznie trzeba wybrać się do XIII-wiecznej, średniowiecznej twierdzy, którą zbudował ród Scaligieri. W mieście znajduje się także XIII-wieczna dzwonnica położona na placu portowym oraz dobrze zachowane bramy miejskie - Porta San Marco z XI-wieku oraz Porta San Michele, datowana na XIII wiek.

W miasteczku można odnieść całkowicie słuszne wrażenie, że jesteśmy w miejscu, gdzie każdy mieszkaniec dba o swoje otoczenie. Wszędzie jest bardzo czysto, klomby są zadbane, a na ulicy nie sposób znaleźć porzucone pety czy papierki. Wszystko jest tu uporządkowane i czyste, co jest cechą charakterystyczną dla miast i miasteczek Trydentu w północnych Włoszech. Ulice Riva del Garda wybrukowane są eleganckimi kamieniami, a budynki mają podobną wysokość. Sklepowe witryny zachęcają do podziwiania towarów.
W Riva del Garda można wypoczywać na plażach żwirowych z łagodnym zejściem do jeziora, wypożyczyć kajaki, rowerki wodne i żaglówki, albo korzystać z atrakcji wodnych dla dzieci i młodzieży - w postaci molo czy specjalnej platformy. Wzdłuż jeziora Garda ciągnie się promenada, a na taflę wody wyruszają statki wycieczkowe.

Włochy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY