Garda - Przewodnik

Jezioro Garda znajduje się w północnych <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/" target="_blank">Włoszech</a>. Przez cały rok przyjeżdżają w te okolice turyści, którzy zatrzymują się między innymi w miejscowości <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/garda/" target="_blank">Garda</a></strong>, nad samym brzegiem tego największego i najczystszego włoskiego jeziora. Garda - ulubiony cel włoskich wczasowiczów - i pobliskie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/jezioro-garda/bardolino/" target="_blank">Bardolino</a> kipią życiem. Jeszcze nie tak dawno <strong>Garda</strong>, podobnie jak wiele innych sąsiednich osad, była wioską rybacką; obecnie wąskie uliczki i chaty starego centrum obstawione są snack-barami i straganami. Nawet w XV-wiecznej <strong>Loggia della Losa</strong>, pełniącej początkowo funkcję doku stojącego za nią pałacu, mieści się teraz lodziarnia. Okoliczne wzgórza zapewniają wiele tras spacerowych.

Pogoda w Gardzie

Dzisiaj, 25.5 20°C
Jezioro Garda znajduje się w północnych Włoszech. Przez cały rok przyjeżdżają w te okolice turyści, którzy zatrzymują się między innymi w miejscowości Garda, nad samym brzegiem tego największego i najczystszego włoskiego jeziora. Garda - ulubiony cel włoskich wczasowiczów - i pobliskie Bardolino kipią życiem. Jeszcze nie tak dawno Garda, podobnie jak wiele innych sąsiednich osad, była wioską rybacką; obecnie wąskie uliczki i chaty starego centrum obstawione są snack-barami i straganami. Nawet w XV-wiecznej Loggia della Losa, pełniącej początkowo funkcję doku stojącego za nią pałacu, mieści się teraz lodziarnia. Okoliczne wzgórza zapewniają wiele tras spacerowych. Położenie Garda
Miejscowość Garda znajduje się nad Jeziorem Garda, w zatoce między Punta San Vigilio i Roccą, w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczona górami.
Samo Jezioro leży w granicy aż trzech prowincji - Trydentu, Werony i Brescii. Garda znajduje się w regionie Wenecji Euganejskiej, w prowincji Werona. Ma około 3,6 tys. stałych mieszkańców.

Atrakcje w okolicy
Garda korzysta z dobrodziejstw, jakie daje miejscowości jezioro. Panuje tu łagodny klimat przypominający ten nad Morzem Śródziemnym. Wokół całego jeziora znajdują się miejscowości o historycznej, zabytkowej zabudowie, zaś samo jezioro w sezonie letnim pozwala schłodzić ciało. Wokół niego są dobrze zagospodarowane plaże żwirowe, z łagodnym zejściem do wody. W południowej części jeziora woda jest ciepła, znajdują się tam liczne kempingi, parki rozrywki i źródła termalne.

W okolicy miejscowości Garda warto wybrać się na Rocca di Garda, czyli na skałę wznoszącą się na wysokość 200 m ponad jeziorem, z której szczytu można podziwiać wspaniałe widoki. Dobrym pomysłem na krótką, krajoznawczą wycieczkę będzie spacer do ruin tutejszego zamku lub wizyta na pięknej starówce Garda.

Włochy na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY