• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Włoch, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Gargano na wakacje

  Gargano to niezwykły półwysep, który znajduje się w południowo-wschodniej części Włoch. Fantastyczne lasy, jasne, miękkie plaże, cudowne klify i czyste morze - to wszystko sprawia, że można tutaj głęboko się zrelaksować i otworzyć na siebie. Miejsce to daje wiele radości zmysłowych, piękne widoki, zwłaszcza na trasie między Mattinata-Vieste-Peschici, zapachy natury i włoskie smaki sprawiają, że chce się tu pozostać jak najdłużej. Wakacje w Gargano kojarzą się przede wszystkim z malowniczymi widokami, wspaniałą kuchnią oraz niezwykle ciekawą architekturą.

  Peschici - najpiękniejsze miasteczko na półwyspie

  Jednym z piękniejszych, a może i najpiękniejszym miasteczkiem, które czeka na półwyspie Gargano jest niewątpliwie Peschici. Znajduje się ono na zboczu skały, dzięki czemu można stąd podziwiać niesamowite krajobrazy. Warto zajrzeć do tutejszej tawerny, czy też pospacerować po porcie rybackim, a nawet wybrać się w rejs, chociażby na znajdujące się nieopodal malownicze wyspy Tremiti. Historia tej miejscowości sięga x wieku, a jej położenie sprawia, że nie trzeba tutaj obawiać się tłumów, chociaż na pewno warto tu dotrzeć.

  Gargano i kolejne skarby czekające w tej części Włoch

  Idealnym miejscem na wakacje w tej części Włoch jest niewątpliwie także białe miasteczko Vieste. Na turystów czeka tutaj skalna iglica, która wygląda jakby dosłownie wyrastała z morza - Pizzomuno. Ma 20 metrów wysokości i stanowi charakterystyczny zakątek miasta. Warto także zwiedzić najstarszą część metropolii, która znajduje się wysoko na wapiennych skałach. Można tutaj zagubić się wśród wąskich uliczek, zostać na dłużej w jednej z kawiarenek czy restauracji, a także zobaczyć katedrę Santa Maria Assunta. Wewnątrz katedry zaś czeka Gorzki Kamień skrywający mroczną historię z 1554 roku. Na turystów czeka w Vieste także morskie muzeum archeologiczne, do którego wstęp jest wolny.

  Urokliwym miasteczkiem na półwyspie Gargano jest również Rodi Garganico. Znajduje się ono na północnym wybrzeżu, a jego historia rozpoczyna się już w czasach greckich. Co ciekawe starówka znajduje się tu na skale, dzięki czemu można z niej podziwiać cudowne krajobrazy. Warto też wybrać się na plac ulokowany w centralnym miejscu w Rodi Garganico, przede wszystkim przez wzgląd na to, że stanowi on miejsce spotkań oraz wizytówkę miasta. Wokół metropolii rosną przepiękne lasy, a także można podziwiać plantacje pomarańczy oraz cytryn.

  Warte uwagi jest także miasteczko Manfredonia. Znajduje się ono we wschodniej części półwyspu i jest niezwykle malownicze. Na turystów czeka tutaj chociażby Bazylika w Siponto, bardzo ciekawy średniowieczny zamek, czy też opactwo św. Leonarda, które niewątpliwie stanowi skarb epoki romańskiej. Warto także wczuć się w atmosferę tego miasta, odnaleźć własne magiczne zakątki i wczuć się w rozgrywającą się tu przed wiekami historię.

  Gargano - Najlepiej ocenione hotele

  Gargano - Najczęściej kupowane hotele

  Włochy, Gargano – hotele z najlepszymi opiniami

  Iveta Denková

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 30.8. - 13.9.2019 Oceniono: Wrzesień 2019

  Residence Marechiaro Włochy, Gargano

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Klient chciał pozostać anonimowy

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 5.7. - 12.7.2019 Oceniono: Lipiec 2019

  Residence Marechiaro Włochy, Gargano

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  {placeName} – hotele z opiniami

  Gargano - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

  +48 71 771 76 55

  Mapa

  Pogoda na półwyspie Gargano - klimat, kiedy na wczasy?

  Na Półwyspie Gargano występują trzy strefy klimatyczne - klimat wilgotny subtropikalny (takie miasta jak Manfredonia, czy Mattinata), klimat zimny, półpustynny (Vieste oraz Peschici), a także klimat oceaniczny (Monte Sant’Angelo). Na wakacje najlepiej wybrać się tu poza sezonem, by uniknąć naprawdę wysokich cen oraz tłumu turystów. W marcu wszystko rozkwita, a podobnie jest w kwietniu, z tym że robi się już znacznie cieplej. I tak naprawdę od kwietnia do czerwca i od września do października to miesiące, w których czas na odwiedzenie Półwyspu Gargano jest najlepszy.

  Można tutaj przyjechać także w czasie letnich upałów, jednakże wtedy trzeba przygotować się na wyższe ceny oraz większą ilość osób. Wszystko więc zależy od osobistych preferencji oraz priorytetów, bo jeśli jest nim duża ilość słońca oraz ciepła woda, to oferty na lipiec i sierpień, np. z biura podróży Rainbow, kuszą najbardziej.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Pogoda teraz

  • Temperatura 20 °C w nocy 16 °C

  • Temperatura wody 22 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • day_4 23 °C w nocy 18 °C

  • day_5 22 °C w nocy 18 °C

  • day_6 23 °C w nocy 19 °C

  • day_7 22 °C w nocy 18 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 12 °C woda 14 °C

  • Luty Lut 12 °C woda 14 °C

  • Marzec Mar 15 °C woda 14 °C

  • Kwiecień Kwi 18 °C woda 15 °C

  • Maj Maj 24 °C woda 18 °C

  • Czerwiec Cze 29 °C woda 22 °C

  • Lipiec Lip 32 °C woda 25 °C

  • Sierpień Sie 32 °C woda 25 °C

  • Wrzesień Wrz 28 °C woda 23 °C

  • Październik Paź 22 °C woda 20 °C

  • Listopad Lis 16 °C woda 17 °C

  • Grudzień Gru 13 °C woda 15 °C

  Przydatne informacje