Hiszpania - Przewodnik

Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także <strong>Wyspy Kanaryjskie</strong> położone na Oceanie Atlantyckim oraz <strong>Baleary</strong> oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/super-last-minute/hiszpania/" target="_self">last minute do Hiszpanii</a>. <h2>Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć</h2> Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/andaluzja/" target="_blank">Andaluzja</a>, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-de-la-luz/" target="_blank">Costa de la Luz</a>, Costa del Azahar, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/minorka/cala-blanca" target="_blank">Costa Blanca</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/" target="_blank">Costa Dorada</a>. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.<br/> Wśród ofert <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/wyspy-kanaryjskie/" target="_self">wakacji na Wyspy Kanaryjskie</a> dominują <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_self">wakacje na Teneryfie</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/gran-canaria" target="_blank">Gran Canarii</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/lanzarote/" target="_blank">Lanzarote</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_blank">Fuerteventurze</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-palma/" target="_blank">La Palmie</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-gomera/" target="_blank">La Gomerze</a>. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/majorka/" target="_blank">Majorka</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/ibiza/" target="_blank">Ibiza</a>.<br/> Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 20.10 22°C
Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim oraz Baleary oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek last minute do Hiszpanii.

Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć

Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Andaluzja, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: Costa del Sol, Costa Brava, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa Dorada. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.
Wśród ofert wakacji na Wyspy Kanaryjskie dominują wakacje na Teneryfie, Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventurze, La Palmie i La Gomerze. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim Majorka i Ibiza.
Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami. Dużym atutem hiszpańskich kurortów są piaszczyste plaże oraz łagodny klimat sprawiający, że sezon turystyczny trwa tu bardzo długo, słońce świecie tu niemal przez cały rok, a temperatury są zawsze dodatnie.
Hiszpańskie wybrzeża posiada wiele piaszczystych i rozłożystych plaż często uroczo położonych w skalistych zatoczkach. Są one dobrze zagospodarowane. Plaże powulkaniczne niektórych Wysp Kanaryjskich są w większości ciemne i tajemnicze. Ciepłe morze i kolorowe plaże przyciągają na wakacje miliony turystów.
Monjardi Apartamenty

Monjardi Apartamenty

Cena za 1 osobę:
879 zł
Kurorty Hiszpanii posiadają doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, a wśród nich dominuje windsurfing, narty wodne i żeglarstwo. Ponadto popularna jest także gra w golfa, jeździectwo oraz gra w tenisa. Miłośnicy wędrówek górskich mogą wybrać się w najważniejsze pasmo górskie Hiszpanii - Pireneje, a także w Góry Betyckie, Góry Kastylijskie, Góry Iberyjskie, Góry Kantabryjskie, Sierra Nevada, Sierra Morena. Są one malowniczo położone w przeważającej części wśród pięknej i unikatowej roślinności.

Hiszpania to kraj z charakterem, którego siłę można poznać wybierając się na popularne na całym świecie widowisko corrida. Wiele ducha Hiszpanii ma w sobie również barwny taniec flamenco. W każdym zakątku Hiszpanii odnajdziemy gościnnych mieszkańców tego kraju oraz mnóstwo rozrywek zarówno w licznych barach, restauracjach i dyskotekach jak i na plażach.

Opinie o miastach w Hiszpanii

4,7
Malgrat de Mar nemonase
Doskanałe miejsce wypadowe na zwiedzanie Katalonii i smażenie się na plaży ;-) Ogólnie: Miejscowość stosunkowo nieduża, jednak z bardzo dobrą linią komunikacyjną umożliwiającą podróż do Barcelony(pociąg:7,30 euro bilet powrotny, czas podróży 1godz. 15 min,pociąg podróżuje co 30 minut) oraz Girony (pociąg z przesiadką w Macanet,koszt biletu powrotnego 6,20 euro,czas podróży 45 min plus jakieś 20 min oczekiwania na przesiadkę). Polecam również fantastyczną wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeża Costa brava do Tossy (koszt 28 euro, czas podróży 2 godziny), widoki zapierające dech w piersiach, zdecydowanie warte tej nieco wygórowanej ceny, przy okazji można zobaczyć wiele sąsiednich miejscowości turystycznych usytuowanych wzdłuż wybrzeża. Co do samej miejscowości to zdecydowanie polecam ją singlom oraz parom, aczkolwiek w miejscowości wypoczywało również wielu seniorów oraz rodzin z dziećmi. Nie brakuje tam barów i dyskotek, które czają się na każdym rogu umożliwiając przyjemne spędzenie czasu wieczorami. Katalończycy są bardzo przyjaĽnie nastawieni do turystów, kelnerzy zapraszają przechodniów do restauracji, które do rachunku naliczają dodatkowe 10% za obsługę, co jest ogólnie przyjętym zwyczajem. Panuje przepych wszelkiego rodzaju sklepików z pamiątkami, w których znajdzie się zarówno tandetne rzeczy wyprodukowane w Chinach, jak również przepiękne wyroby z katalońskiej porcelany. Ogólnie rzecz biorąc jest gwarno i przyjemnie, słychać zewsząd język niemiecki, angielski, rosyjski i ku mojemu zdziwieniu coraz więcej języka polskiego. Polecam zabrać ze sobą chociaż najbardziej podstawowe rozmówki hiszpańskie, gdyż ze względu na swe narodowe lenistwo Hiszpanie niechętnie uczą się języków obcych. Nie dotyczy to hoteli, w których pracuje naprawdę wykwalifikowany personel znający niekiedy po kilka języków obcych, ale niestety nie znalazłam nikogo znajcego język polski.
Atrakcje turystyczne: Możliwość podróży do Barcelony, Girony, Tossy oraz wielu malowniczych okolicznych miast nadmorskich.
Aktywny wypoczynek: Dlla lubiących aktywny wypoczynek istnieje możliwość skorzystania z usług centrum sportowego znajdującego się naprzeciwko hotelu Reymar Playa oferującego między innymi możliwość gry w tenisa czy też dostęp do sprzętów gimnastycznych na siłowni.
Życie nocne: Duża ilość barów oraz dyskotek, do których zapraszają na ulicach osoby rozdające ulotki, dzięki którym można w barze dostać darmowego drinka.
Komunikacja: Tania, klimatyzowana i szybka kolej RENFE
Jedzenie i restauracje: Większość hoteli oferuje jedzenie w formie bufetu, bardzo różnorodne i smaczne, zarówno europejskie jak i typowo hiszpańskie. Restauracje serwują zarówno jedzenie typu fast food, jak również przepyszne paelle czy też dla smakoszy słodyczy smaczne crepsy.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Dostęp do aptek oraz pomocy medycznej dostępnej 24 godziny na dobę.
Pogoda: Od maja do końca września jest przepiękna pogoda, zdarzyły się opady deszczu wieczorem,
Plaża: Plaża wbrew pozorom nie należy do najczystszych, jest żwirkowata, przez pierwsze dni należy się pomęczyć i przyzwyczaić stopy do drobnych kamyczków. Szybki i niebezpieczny spad do morza, które od samego brzegu ma już znaczną głębokość, nie polecam jej osobom nie potrafiącym pływać, chyba,że ktoś lubi brodzić po brzegu, na którym też fala dosyć wysoko sięga. Brak toalet publicznych w pobliżu plaży.

Okazje Last Minute: Hiszpania

Leon Dormido

Leon Dormido
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 761 zł / 2 os.
881 zł / 1 os.

Almirall

Almirall
6 dni 18.12 - 24.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 841 zł / 2 os.
921 zł / 1 os.

Primavera Loix

Primavera Loix
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 826 zł / 2 os.
913 zł / 1 os.

Balmoral (Benalmadena)

Balmoral (Benalmadena) 3.6
6 dni 20.01 - 26.01 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 896 zł / 2 os.
948 zł / 1 os.
1 162 zł / 1 os. - 18 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Hiszpania
    Zgodnie z dewizą: &quot;Odkryć na nowo Hiszpanię&quot; zarówno miejscowi, jak i cudzoziemcy coraz częściej z morskich kąpielisk przenoszą się do soczystozielonych dolin i gór. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY