Hiszpania - Przewodnik

Położona na Atlantyku <strong>Gran Canaria</strong> jest trzecią pod względem wielkości i jedną z najliczniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 16.2 17°C
Położona na Atlantyku Gran Canaria jest trzecią pod względem wielkości i jedną z najliczniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich. Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze ponieważ odnajdziemy tu krajobrazy różnego typu. Nad wyspą góruje wulkan ze śnieżnymi szczytami, a tereny nizinne są wiecznie zielone i porośnięte egzotyczną roślinnością. Bliskość Sahary sprawiła, że wiatry wiejące od strony Afryki przyniosły ze sobą piaski pustyni i utworzyły wielkie wydmy oraz szerokie, piaszczyste plaże. Ponadto na Gran Canarii znajdują się rozległe doliny z bujną roślinnością oraz jaskinie i strome klify. Na przybywających tu na wakacje czy wyjazdy last minute turystów czekają chwile odpoczynku w cytrusowych gajach oraz tajemnicze wiatraki i znamienna kamienna zabudowa kanaryjska ukazująca charakter wyspy.

Gran Canaria - atrakcje, co zwiedzić

Na wakacje na Gran Canarie warto wybrać się w okresie od kwietnia do listopada, kiedy to temperatury powietrza nie spadają poniżej 22°C.
MS Aguamarina Suites (Torremolinos)

MS Aguamarina Suites (Torremolinos)

Cena za 1 osobę:
773 zł
Wycieczki last minute koncentrują się głównie na takich miejscowościach jak Playa del Ingles, Maspalomas, Playa de Taurito, San Augustin i Las Palmas. Rozrywką i beztroską zabawą emanuje najpopularniejszy kierunek wycieczek na Gran Canarię- Playa del Ingles. Jest to miejscowość dla osób pragnących aktywnego wypoczynku. Wiele wrażeń dostarcza Aquapark Aquasur oraz botaniczno- zoologiczny Palmitos Park. Urocze tropikalne ogrody oraz piaszczyste i rozlegle plaże dają niesamowite widoki i możliwość relaksu. To właśnie w Playa del Ingles i Maspalomas znajdują się nowoczesne, komfortowe hotele o międzynarodowej sławie, z luksusowymi apartamentami o wysokim standardzie usług.

Maspalomas jest popularnym centrum turystycznym pełnym tropikalnej roślinności. Miasteczko wyróżnia się przede wszystkim wydmami należącymi do parku krajobrazowego Dunas de Maspalomas. Wspaniałych widoków można uraczyć również z latarni morskiej El Faro. W Maspalomas znajduje się centrum rozrywkowe Holiday Word, w którym mnóstwo jest rozmaitych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nieco spokojniejsza miejscowością wypoczynkową jest San Augustyn, będący królestwem dla uprawiających surfing. Atrakcją jest tez pobliski Park Sioux City- replika miasteczka Dzikiego Zachodu. Turyści chcący poznać historie Gran Canarii powinni wybrać się na wycieczkę do stolicy wyspy Las Palmas, gdzie na uwagę zasługuje Catedral De Santa Ana z licznymi dziełami sztuki. Las Palmas jest przede wszystkim miastem parków. Jednym z najchętniej odwiedzanych jest Dormas Parque oraz położony w centrum miasta Parque De Sanata Watalina. Będąc na wakacjach w Las Palmas warto odwiedzić też Muzeum Kanaryjskie, Dom Kolumba oraz Kanaryjskie Centrum Sztuki Nowoczesnej.
EsNautico Suites

EsNautico Suites

Cena za 1 osobę:
827 zł
Plaże w Gran Canarii są bardzo urozmaicone. Turyści przybywający tu na wakacje mogą odpocząć zarówno na plażach rozległych i piaszczystych jak i kamienistych czy wulkaniczno- czarnych. Do pięknych plaż prowadzą tętniące życiem promenady pełne restauracji, barów, bazarów i dyskotek. Charakterystyczne są rozlegle piaski i wydmy w Maspalomas tworzące pustynny krajobraz. Naturyści mogą zażywać kąpieli słonecznych na oddzielonych częściach plaż.
Ciekawa jest sztucznie utworzona piaszczysta plaża w Playa Amadores. Male kamienisto- piaszczyste plaże odnajdziemy w Playa del Ingles, a typowo kamieniste w Playa de Aguila. Playa del Ingles jest jedna z najpopularniejszych plaż, na których królują sporty wodne takie jak narty wodne, surfing i windsurfing. Popularne jest też żeglowanie oraz nurkowanie, zwłaszcza na północnym i wschodnim wybrzeżu.

Bogactwo natury to duży atut Gran Canarii. Różnorodność krajobrazu oraz doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, ze wycieczka na Gran Canarię jest doskonałym pomysłem na wakacje dla każdego. Aby lepiej poznać piękno i unikalność Wysp Kanaryjskich warto skorzystać z wakacji łączonych wybierając pobyt na pobliskiej Fuerteventurze, Teneryfie czy Lanzarote.

Opinie o miastach w Hiszpanii

5,0
Minorka Ania
Minorka na pierwszy rzut oka, nie zachwyciła (podróż autokarem z Mahon do Cala en Blanca). Widoki około hotelowe byłymi wcześniej znane bo podejrzałam miejsce na google earth. Ale bliższe poznanie zapierało dech w piersiach. Przy samym hotelu Sea Club rzeczywiście plaży nie ma, przy położonym w zasadzie obok Binema, pozwala na pierwsze zapoznanie się plażą i na pewno nie jest to, to czego spodziewa ktoś mając na myśli plażę. W zaciszu skał, lekko żwirkowa, mało piaszczysta plaża, ale widok bajkowy. bajkowa jest również Cala en Brut, bardziej przypominająca basen aniżeli plaże i zejście do morza. Ciutadela przepiękna, urokliwe miasteczko i te porty. Polecam dla miłośników jazdy rowerowej, wyspa ma 702 km kw (50 km / 17 km), także na rowery i do dzieła.

Okazje Last Minute: Hiszpania

MS Aguamarina Suites (Torremolinos)

MS Aguamarina Suites (Torremolinos)
7 dni 09.04 - 16.04 inne terminy Warszawa - Modlin Według programu Yobboo
1 547 zł / 2 os.
773 zł / 1 os.

Minerva Jupiter

Minerva Jupiter
6 dni 26.03 - 01.04 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 779 zł / 2 os.
889 zł / 1 os.

Pierre V. Poniente

Pierre V. Poniente
7 dni 26.02 - 05.03 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Yobboo
last
minute
1 813 zł / 2 os.
906 zł / 1 os.

Terralta

Terralta
6 dni 09.05 - 15.05 inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 858 zł / 2 os.
929 zł / 1 os.
989 zł / 1 os. - 6 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik: