Hiszpania - Przewodnik

Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także <strong>Wyspy Kanaryjskie</strong> położone na Oceanie Atlantyckim oraz <strong>Baleary</strong> oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/super-last-minute/hiszpania/" target="_self">last minute do Hiszpanii</a>. <h2>Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć</h2> Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/andaluzja/" target="_blank">Andaluzja</a>, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-de-la-luz/" target="_blank">Costa de la Luz</a>, Costa del Azahar, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/minorka/cala-blanca" target="_blank">Costa Blanca</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/" target="_blank">Costa Dorada</a>. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.<br/> Wśród ofert <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/wyspy-kanaryjskie/" target="_self">wakacji na Wyspy Kanaryjskie</a> dominują <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_self">wakacje na Teneryfie</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/gran-canaria" target="_blank">Gran Canarii</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/lanzarote/" target="_blank">Lanzarote</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_blank">Fuerteventurze</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-palma/" target="_blank">La Palmie</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-gomera/" target="_blank">La Gomerze</a>. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/majorka/" target="_blank">Majorka</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/ibiza/" target="_blank">Ibiza</a>.<br/> Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 27.4 14°C
Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim oraz Baleary oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek last minute do Hiszpanii.

Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć

Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Andaluzja, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: Costa del Sol, Costa Brava, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa Dorada. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.
Wśród ofert wakacji na Wyspy Kanaryjskie dominują wakacje na Teneryfie, Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventurze, La Palmie i La Gomerze. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim Majorka i Ibiza.
Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami. Dużym atutem hiszpańskich kurortów są piaszczyste plaże oraz łagodny klimat sprawiający, że sezon turystyczny trwa tu bardzo długo, słońce świecie tu niemal przez cały rok, a temperatury są zawsze dodatnie.
Hiszpańskie wybrzeża posiada wiele piaszczystych i rozłożystych plaż często uroczo położonych w skalistych zatoczkach. Są one dobrze zagospodarowane. Plaże powulkaniczne niektórych Wysp Kanaryjskich są w większości ciemne i tajemnicze. Ciepłe morze i kolorowe plaże przyciągają na wakacje miliony turystów.
Leon Dormido

Leon Dormido

Cena za 1 osobę:
1 039 zł
Kurorty Hiszpanii posiadają doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, a wśród nich dominuje windsurfing, narty wodne i żeglarstwo. Ponadto popularna jest także gra w golfa, jeździectwo oraz gra w tenisa. Miłośnicy wędrówek górskich mogą wybrać się w najważniejsze pasmo górskie Hiszpanii - Pireneje, a także w Góry Betyckie, Góry Kastylijskie, Góry Iberyjskie, Góry Kantabryjskie, Sierra Nevada, Sierra Morena. Są one malowniczo położone w przeważającej części wśród pięknej i unikatowej roślinności.

Hiszpania to kraj z charakterem, którego siłę można poznać wybierając się na popularne na całym świecie widowisko corrida. Wiele ducha Hiszpanii ma w sobie również barwny taniec flamenco. W każdym zakątku Hiszpanii odnajdziemy gościnnych mieszkańców tego kraju oraz mnóstwo rozrywek zarówno w licznych barach, restauracjach i dyskotekach jak i na plażach.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Hiszpanii

5,0
Santa Susana Anna N.
Fajne sympatyczne miasteczko, pobyt był udany, plaża czysta, morze czyste, klimat rewelacyjny, wieczorem dyskoteki całkiem udane, można pojechać do Barcelony (a warto!) lub w niezwykłe góry Montserat. Osobiście polecam.

Okazje Last Minute: Hiszpania

Tisalaya Park

Tisalaya Park 4.6
7 dni 15.05 - 22.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
last
minute
2 080 zł / 2 os.
1 040 zł / 1 os.
1 516 zł / 1 os. - 31 %

Blanca Paloma

Blanca Paloma
7 dni 15.05 - 22.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia xYobboo
last
minute
2 146 zł / 2 os.
1 073 zł / 1 os.

Sestanyol

Sestanyol
7 dni 09.05 - 16.05 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
last
minute
2 178 zł / 2 os.
1 089 zł / 1 os.

Balmoral (Benalmadena)

Balmoral (Benalmadena) 3.6
6 dni 19.01 - 25.01 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 190 zł / 2 os.
1 095 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Hiszpania
    Zgodnie z dewizą: &quot;Odkryć na nowo Hiszpanię&quot; zarówno miejscowi, jak i cudzoziemcy coraz częściej z morskich kąpielisk przenoszą się do soczystozielonych dolin i gór. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY