Hiszpania - Przewodnik

Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także <strong>Wyspy Kanaryjskie</strong> położone na Oceanie Atlantyckim oraz <strong>Baleary</strong> oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/super-last-minute/hiszpania/" target="_self">last minute do Hiszpanii</a>. <h2>Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć</h2> Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/andaluzja/" target="_blank">Andaluzja</a>, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-de-la-luz/" target="_blank">Costa de la Luz</a>, Costa del Azahar, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/minorka/cala-blanca" target="_blank">Costa Blanca</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/" target="_blank">Costa Dorada</a>. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.<br/> Wśród ofert <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/wyspy-kanaryjskie/" target="_self">wakacji na Wyspy Kanaryjskie</a> dominują <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_self">wakacje na Teneryfie</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/gran-canaria" target="_blank">Gran Canarii</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/lanzarote/" target="_blank">Lanzarote</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_blank">Fuerteventurze</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-palma/" target="_blank">La Palmie</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-gomera/" target="_blank">La Gomerze</a>. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/majorka/" target="_blank">Majorka</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/ibiza/" target="_blank">Ibiza</a>.<br/> Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 20.11 21°C
Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim. Należą do niej także Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim oraz Baleary oblewane ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. To właśnie one, razem ze słonecznym wybrzeżem Hiszpanii, należą do najpopularniejszych kierunków wycieczek last minute do Hiszpanii.

Hiszpania - atrakcje, co warto zwiedzić i zobaczyć

Hiszpania podzielona jest na 17 wspólnot autonomicznych, spośród których najlepiej rozwinięte turystycznie są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Andaluzja, Katalonia, Walencja, Madryt, Kastylia - Leon i Kastylia - La Mancha. Oprócz tego wiele wycieczek kieruje się na wybrzeże Hiszpanii, w najpopularniejsze regiony takie jak: Costa del Sol, Costa Brava, Costa de la Luz, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa Dorada. Dużo wycieczek kieruję się też do ośrodka pielgrzymkowego - Santiago de Compostela.
Wśród ofert wakacji na Wyspy Kanaryjskie dominują wakacje na Teneryfie, Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventurze, La Palmie i La Gomerze. Wycieczki na Baleary to przede wszystkim Majorka i Ibiza.
Każdy region różni się od siebie i stanowi odrębność zarówno kulturową, językową jak i przyrodniczą. Zabytki kultury mauretańskiej są unikatowe, a zróżnicowana roślinność doskonale komponuje się z górzystymi i skalistymi terenami. Dużym atutem hiszpańskich kurortów są piaszczyste plaże oraz łagodny klimat sprawiający, że sezon turystyczny trwa tu bardzo długo, słońce świecie tu niemal przez cały rok, a temperatury są zawsze dodatnie.
Hiszpańskie wybrzeża posiada wiele piaszczystych i rozłożystych plaż często uroczo położonych w skalistych zatoczkach. Są one dobrze zagospodarowane. Plaże powulkaniczne niektórych Wysp Kanaryjskich są w większości ciemne i tajemnicze. Ciepłe morze i kolorowe plaże przyciągają na wakacje miliony turystów.
Doramar

Doramar

Cena za 1 osobę:
840 zł
Kurorty Hiszpanii posiadają doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, a wśród nich dominuje windsurfing, narty wodne i żeglarstwo. Ponadto popularna jest także gra w golfa, jeździectwo oraz gra w tenisa. Miłośnicy wędrówek górskich mogą wybrać się w najważniejsze pasmo górskie Hiszpanii - Pireneje, a także w Góry Betyckie, Góry Kastylijskie, Góry Iberyjskie, Góry Kantabryjskie, Sierra Nevada, Sierra Morena. Są one malowniczo położone w przeważającej części wśród pięknej i unikatowej roślinności.

Hiszpania to kraj z charakterem, którego siłę można poznać wybierając się na popularne na całym świecie widowisko corrida. Wiele ducha Hiszpanii ma w sobie również barwny taniec flamenco. W każdym zakątku Hiszpanii odnajdziemy gościnnych mieszkańców tego kraju oraz mnóstwo rozrywek zarówno w licznych barach, restauracjach i dyskotekach jak i na plażach.

Opinie o miastach w Hiszpanii

4,5
Calas de Mallorca adas_rubacha
Ciche, małe miasteczko z masa atrakcji!!! Ogólnie: Małe maisteczko ale ze wsyztskim. Widać ze sie dopiero od paru lat rozwija Takze za jakeis 3 lata bedzie tam masa hoteli i masa innych rzeczy.
Atrakcje turystyczne: W hotelu proponuja mase wycieczke np. po samej Majorce. Mozna wypozyczyc samemu auto i na wlasna reke pozwiedzac cała wyspe.
Aktywny wypoczynek: Sport wodne oferuuja na plazy np. skuter , mozna płynąć statkiem wzdłuż wybrzeża. Wypoizyczyć w hotelu za 4 euro godz rower. Siłownia w hotelu, basen. kort tenisowy.
Życie nocne: W samym hotelu ejst co robic wieczorami bo organizuje rozne pokazy i wystepy , natomiast w samym miasteczku masa restauracji przyciaga i lusdzie siedzacy w nich do samego rana.
Komunikacja: Samochod mozna wypozyczyc cvzy rower na niedalekie podroze Natomiast autobusow jest masa i bardzo tanich ale nigdy nie korzystalismy.Chyba z dobrym przewodnikiem mozna sie spokojnie nimi gdzies wybrac/
Jedzenie i restauracje: Nei uczęszczalismy za czesto ale jest restauracji bardzo duzo wzdłuz każdej ulicy Hotel co prawda dostarcza tyle jedzenia ze ciężko cos po za jakimiś napojami czy przekąskami zjeść na mieście.
Zdrowie i bezpieczeństwo: bardzo bezpieczna wyspa. A jesli sie cos dzieje ze zdrowiem to rezydent od razu pomaga.
Pogoda: Majorka nie ejst az taka upalna Początkiem wrzesnia już zaczyna sie pogoda troszke psuc Ogólnie jest to wyspa i wieje wiaterek to skwaru nie ma.
Plaża: Sliczna i czysta Do plaży z hotelu schodzi sie schodkami. Komplet leżaków na plazy neistety płatny i to cos ponad 10Euro dzień. Morze rewelacyjne, można popływać jak nic.

Okazje Last Minute: Hiszpania

H. TOP Alexis (Lloret de Mar)

H. TOP Alexis (Lloret de Mar)
6 dni 17.01 - 23.01 inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki YobbooX
1 778 zł / 2 os.
889 zł / 1 os.

Norai

Norai 4.5
6 dni 10.01 - 16.01 inne terminy Berlin BB - Śniadania YobbooX
1 838 zł / 2 os.
919 zł / 1 os.

Leon Dormido

Leon Dormido
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 805 zł / 2 os.
903 zł / 1 os.

Goya (Alicante)

Goya (Alicante) 4.8
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia YobbooX
last
minute
1 813 zł / 2 os.
907 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY