Benalmadena - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Na <strong>Costa del Sol</strong></a> nie brakuje znakomitych kurortów nadmorskich, ze znakomicie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Wśród nich można wymienić miejscowość <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/benalmadena/" target="_blank">Benalmadena</a></strong>, która odznacza się na tle podobnych wakacyjnych kierunków w Hiszpanii.

Pogoda w Benalmadenie

Dzisiaj, 24.4 19°C

Na Costa del Sol nie brakuje znakomitych kurortów nadmorskich, ze znakomicie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Wśród nich można wymienić miejscowość Benalmadena, która odznacza się na tle podobnych wakacyjnych kierunków w Hiszpanii.

Położenie Benalmadeny
Benalmadena znajduje się na południu Hiszpanii, w Andaluzji, w prowincji Malaga i jest ósmym pod względem liczby ludności miastem we wspólnocie autonomicznej. Miasto leży pomiędzy południowymi zboczami Sierra de Mijas i wybrzeżem Morza Śródziemnego. Jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Hiszpanii i często wykorzystywaną przez marynarzy przystanią jachtową. Historia miasta
Obszar dzisiejszej Benalmadeny był zamieszkały już w czasach prehistorycznych. Miasto rozwijało się intensywnie w okresie panowania muzułmańskiego, ale w XV wieku rozwój ten został zahamowany, kiedy Benalmadena weszła w skład Królestwa Kastylii. Na przełomie XVIII i XIX wieku Benalmadena stała się ośrodkiem przemysłu papierniczego i winiarstwa. W latach 60. XX wieku zaczęła zaś rozwijać się tutaj turystyka.

Atrakcje Benalmadeny
Najstarszą częścią Benalmadena jest Benalmadena Pueblo, czyli typowo andaluzyjska dzielnica z białymi domami w niskiej zabudowie, znajdująca się około 3 km w głąb lądu, na wysokości około 200 m n.p.m. Benalmadena Pueblo słynie z odrestaurowanego starego miasta, buddyjskiej stupy na zboczu gór Sierra de Mijas, czy z zamku Castillo de Colomares. Można tu zobaczyć wystawę motyli, roślin i zwierząt egzotycznych - Mariposario Benalmádena czy muzeum archeologiczne.
Nowszą, turystyczną częścią miasta jest dzielnica Benalmádena Costa rozciągająca się wzdłuż wybrzeża, przylegająca do morza. Mieści się tu port jachtowy i marina - Puerto Deportivo de Benalmádena „Puerto Marina”, akwarium i delfinarium - Sea Life Benalmadena oraz Selwo Marina, jak i ogromny Park Miejski La Paloma.
Pomiędzy dwoma dzielnicami - starą i nową Benalmadeną jest Arroyo de la Miel, czyli dzielnica mieszkalna i handlowa. W Benalmadenie można skorzystać z atrakcji w Tivoli World - parku rozrywki oraz wjechać na szczyt Calamorro kolejką górską Teleférico de Benalmádena o długości ponad 5,5 km.
W kurorcie dostępnych jest łącznie 17 plaż, o długości 8,5 km. Wszystkie są dostępne z promenady Paseo Maritimo oraz drogi Avenida del Sol.
 


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY