Fuerteventura - Przewodnik

Fuerteventura jest jedną z najrzadziej zaludnionych Wysp Kanaryjskich, mimo że pod względem wielkości jest druga. Stolicą wyspy jest <strong>Puerto del Rosario</strong>, duży ośrodek turystyczny. <h2>Fuerteventura - atrakcje, co zwiedzić</h2> Krajobraz tworzą przede wszystkim <strong>masywy wulkaniczne</strong> oraz rozległe <strong>piaszczyste plaże</strong>, jedne z największych w świecie. To one właśnie przyciągają na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_self">wakacje na Fuerteventure</a> turystów z różnych zakątków. Ze względu na obfitość terenów piaszczystych, wyspa nazywana jest "kawałkiem Sahary przeniesionym w wody oceanu". Są tu bardzo dobre warunki zwłaszcza do uprawiania surfingu. Na plaży Playa de Sotavento de Jandia co roku odbywają się mistrzostwa świata w tym sporcie. Krajobraz wyspy jest jałowy i pustynny. Wynika to z <strong>klimatu</strong>, najbardziej suchego ze wszystkich wysp archipelagu. Jest tu też bardziej gorąco i najdotkliwiej odczuwa się saharyjskie wiatry, przynoszące ogromne ilości piasków i pyłów. Burze piaskowe najczęściej występują wiosną. Ze względu na klimat bardzo uboga jest szata roślinna, a skaliste wnętrze wyspy przeznacza się głównie na pastwiska dla kóz. Z koziego mleka produkuje się słynny na całą wyspę <strong>ser majorero</strong>. Głównym problemem mieszkańców wyspy jest <strong>niedostatek wody</strong>. Charakterystyczne w krajobrazie są liczne <strong>wiatraki</strong>. Pompują one wodę spod ziemi do nawadniania pól, oraz wytwarzają prąd dla wyspy. Woda pitna prawie w całości pozyskiwana jest z odsalania wody morskiej lub dostarczana jest na statkach z kontynentu.

Pogoda na Fuerteventurze

Dzisiaj, 12.6 22°C
Fuerteventura jest jedną z najrzadziej zaludnionych Wysp Kanaryjskich, mimo że pod względem wielkości jest druga. Stolicą wyspy jest Puerto del Rosario, duży ośrodek turystyczny.

Fuerteventura - atrakcje, co zwiedzić

Krajobraz tworzą przede wszystkim masywy wulkaniczne oraz rozległe piaszczyste plaże, jedne z największych w świecie. To one właśnie przyciągają na wakacje na Fuerteventure turystów z różnych zakątków. Ze względu na obfitość terenów piaszczystych, wyspa nazywana jest "kawałkiem Sahary przeniesionym w wody oceanu". Są tu bardzo dobre warunki zwłaszcza do uprawiania surfingu. Na plaży Playa de Sotavento de Jandia co roku odbywają się mistrzostwa świata w tym sporcie. Krajobraz wyspy jest jałowy i pustynny. Wynika to z klimatu, najbardziej suchego ze wszystkich wysp archipelagu. Jest tu też bardziej gorąco i najdotkliwiej odczuwa się saharyjskie wiatry, przynoszące ogromne ilości piasków i pyłów. Burze piaskowe najczęściej występują wiosną. Ze względu na klimat bardzo uboga jest szata roślinna, a skaliste wnętrze wyspy przeznacza się głównie na pastwiska dla kóz. Z koziego mleka produkuje się słynny na całą wyspę ser majorero. Głównym problemem mieszkańców wyspy jest niedostatek wody. Charakterystyczne w krajobrazie są liczne wiatraki. Pompują one wodę spod ziemi do nawadniania pól, oraz wytwarzają prąd dla wyspy. Woda pitna prawie w całości pozyskiwana jest z odsalania wody morskiej lub dostarczana jest na statkach z kontynentu. W północnej części, na półwyspie Maxorata, znajduje się kilka wartych zobaczenia starych miasteczek i wiosek, z zachowanymi z czasów kolonialnych budynkami. Z kolei wschodnia część półwyspu zajęta jest głównie przez tereny rolnicze. Na wyspie uprawia się pomidory, palmy daktylowe i agawy. Fuerteventura - wakacje last minute - zobacz wszystkie oferty

Zobacz również:

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY