Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Zwiedzanie Fuerteventury samochodem - zobacz gotowe trasy zwiedzania! 

Fuerteventura to wyspa pełna kontrastów, gdzie surowe krajobrazy wulkaniczne spotykają się z przepięknymi plażami i urokliwymi miasteczkami. Zaplanuj idealną wycieczkę po Fuerteventurze samochodem i zobacz przygotowane przez nas gotowe trasy do zwiedzania!

Fuerteventura samochodem - gotowe trasy

Fuerteventura samochodem - gotowe trasy

Trasy, które zaproponowaliśmy, to tylko przedsmak tego, co można tu odkryć. Każda z nich oferuje coś wyjątkowego – od historycznych perełek i tajemniczych rezydencji po niesamowite widoki i dziką naturę. Każda z przygotowanych tras skupia się na innym fragmencie wyspy, pozwalając tym samym dokładnie zwiedzić wszystkie najważniejsze atrakcje. Sprawdź przygotowane trasy i zaplanuj dzień pełen wrażeń.

Trasa A (zwiedzanie Dunas de Corralejo, Popcorn beach - Playa del Bajo de la Burra, Casa de los Coroneles, Tindaya)

Dunas de Corralejo - Fuerteventura samochodem

Dunas de Corralejo - Fuerteventura samochodem

Trasa A to głównie północna część Fuerteventury. Po drodze zobaczysz przepiękne Dunas de Corralejo oraz słynną plażę Popcorn. Podróż zakończysz natomiast w mistycznej Tidaya – przyciągającej tajemniczym duchem czasów prehiszpańskich.

Początek trasy: Dunas de Corralejo

Podróż po Fuerteventurze najlepiej rozpocząć od zapierających dech w piersiach Dunas de Corralejo, czyli rozległych, złotych wydm, gdzie poczujesz się jak na prawdziwej pustyni. W oddali dostrzeżemy jednak czyste, błękitne wody Atlantyku, co wspaniale kontrastuje z rozgrzanym pod stopami piaskiem. By uniknąć tłumu turystów, radzimy wybrać się tu najwcześniej, najlepiej jeszcze w godzinach porannych.

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Spacer po wydmach, sesja fotograficzna z widokiem na ocean.

Kolejna lokalizacja to słynna Popcorn Beach.

Popcorn Beach - Playa del Bajo de la Burra

Plaża ta znana jest oczywiście ze swojego unikalnego wyglądu. Składa się ona z małych, niezwykle charakterystycznych kamyczków, wyglądem przypominających… chrupki popcorn. Plaża ta idealnie nadaje się do wypoczynku na łonie natury i długich spacerów brzegiem morza. Nie zapomnijcie też o wakacyjnej sesji zdjęciowej!

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-1,5 godziny.
 • Aktywności: Spacer po plaży wśród charakterystycznych wulkanicznych kamieni.
 • Czas przejazdu z Dunas de Corralejo do Popcorn Beach to około 20 minut (15 km).

Casa de los Coroneles

Casa de los Coroneles to kolejny punkt podróży. Jest to niezwykle imponująca rezydencja jeszcze z XVII wieku, będąca niegdyś siedzibą wojskowych dowódców. Miejscem tym zachwycą się zarówno amatorzy historii, jak i pięknej architektury i urokliwych zabytków. Koniecznie zobacz też wystawę, która dodatkowo przybliży całą historię wyspy.

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1 godzina.
 • Aktywności: Zwiedzanie zabytkowej rezydencji.
 • Dojazd z Popcorn Beach do Casa de los Coroneles zajmie około 15 minut (12 km).

Zakończenie trasy: Tindaya

Dzień zwiedzania zakończymy w Tindaya, czyli górze znanej z ponad 300 skalnych rytów pamiętającej jeszcze czasy prehiszpańskie.

 • Podróż z Casa de los Coroneles do Tindaya to około 25 minut (20 km).
 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Wspinaczka na szczyt, odkrywanie prehiszpańskich rytów skalnych.

Trasa ta pozwoli Ci odkryć zarówno naturalne, jak i historyczne walory Fuerteventury. Gwarantujemy jednak, że będzie obfitowała ona w wiele wrażeń i – oczywiście – niezwykłych zdjęć z podróży!

Mapa podróży trasą A

Trasa B (zwiedzanie Betancuria, Ajuy, Mirador Morro Velosa, Playa de Garcey)

Betancuria - Fuerteventura samochodem

Betancuria - Fuerteventura samochodem

Trasa B obejmuje wizytę w Betancurii, Ajuy oraz dwóch mniej znanych, ale fascynujących miejscach: Mirador Morro Velosa i Playa de Garcey. Każde z tych miejsc oferuje unikalne atrakcje i wspaniałe widoki, które pozwolą Ci lepiej poznać i docenić różnorodność Fuerteventury.

Początek trasy: Betancuria

Trasę rozpoczniemy w Betancurii - jednej z najstarszych miejscowości na wyspie, założonej w XV wieku. Ta urokliwa miejscowość, otoczona wulkanicznymi wzgórzami, słynie z zabytkowych budynków i kościołów, takich jak Kościół Santa María, który jest jednym z najważniejszych zabytków na wyspie. Spacerując po wąskich uliczkach Betancurii zdecydowanie poczujesz klimat dawnych czasów i zachwycisz się autentyczną atmosferą tego miejsca.

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Zwiedzanie kościoła Santa María, spacer po miasteczku, odwiedzenie lokalnych muzeów.

Następnie udaj się do pobliskiego Mirador Morro Velosa

Mirador Morro Velosa

Kolejnym przystankiem na trasie jest Mirador Morro Velosa, czyli punkt widokowy zaprojektowany przez słynnego kanaryjskiego artystę Césara Manrique. Z tego miejsca roztacza się też zapierający dech w piersiach widok na całą centralną część Fuerteventury. Mirador oferuje jednak znacznie więcej niż tylko niesamowite widoki – na miejscu znajdziemy bowiem także wystawę, która dogłębniej przybliży geologię i historię wyspy.

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1 godzina.
 • Aktywności: Podziwianie panoramy wyspy, zwiedzanie wystawy edukacyjnej.
 • Czas przejazdu z Betancurii do Mirador Morro Velosa to około 13 minut (10 km).

Kolejny przystnek mieści się blisko wybrzeża.

Ajuy

Ajuy to niewielka wioska rybacka, znana przede wszystkim ze swoich imponujących jaskiń oraz czarnej, wulkanicznej plaży. Jaskinie Ajuy to miejsce o niezwykłej geologicznej i historycznej wartości, które warto zobaczyć na własne oczy. Spacer po wybrzeżu i wizyta w jaskiniach to również doskonała okazja do relaksu i kontaktu z surową naturą!

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-1,5 godziny.
 • Aktywności: Zwiedzanie jaskiń, spacer po urokliwej wiosce i plaży.
 • Czas przejazdu z Mirador Morro Velosa do Ajuy to około 25 minut (20 km).

Zakończenie trasy: Playa de Garcey

Wycieczkę zakończymy na Playa de Garcey, czyli odległej i dzikiej plaży, gdzie zobaczymy wrak statku "American Star". Plaża ta, choć mniej znana, oferuje niesamowite widoki i spokojną atmosferę, idealną do odpoczynku po całym dniu intensywnego zwiedzania zwiedzania.

 • Podróż z Ajuy do Playa de Garcey to około 25 minut (20 km).
 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Spacer po plaży, podziwianie wraku statku.

Ta wycieczka po Fuerteventurze zapewni Ci niezapomniane wrażenia, łącząc historię, naturę i spektakularne widoki. Jest to również najkrótsza i najmniej wymagająca trasa, ponieważ wszystkie atrakcje oddalone są od siebie o nie więcej niż 20 km.

Mapa podróży trasą B

Trasa C (zwiedzanie Półwyspu Jandía, Willi Vintera, Latarnia morska Punta de Jandía, Plaża Cofete)

Półwysep Jandía - Fuerteventura samochodem

Półwysep Jandía - Fuerteventura samochodem

Odkryj dziką i malowniczą stronę Fuerteventury! Trasa C obejmuje wizytę na Półwyspie Jandía, w Willi Vintera oraz dwóch innych fascynujących miejscach: latarni morskiej Punta de Jandía i plaży Cofete. Ta jednodniowa wycieczka samochodowa pozwoli Ci cieszyć się pięknem natury i odkryć tajemnice południowej części wyspy.

Początek trasy: Półwysep Jandía

Przygodę rozpoczynamy na Półwyspie Jandía, czyli znanym rezerwacie przyrody, gdzie czekają na nas prawdziwie spektakularne widoki i dzika, dziewicza strona wyspy. To idealne miejsce na wędrówki i obserwację przyrody Spotkasz tu rzadkie gatunki roślin i zwierząt wśród surowego, wulkanicznego krajobrazu.

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Wędrówki, obserwacja przyrody, fotografowanie krajobrazów.

Następnie udaj się do tajemniczej Willi Vintera.

Willa Vintera

Willa Vintera to tajemnicza rezydencja, która kryje w sobie wiele historii i legend. Zbudowana w latach 30. XX wieku przez niemieckiego inżyniera Gustava Wintera, willa ta budzi wiele spekulacji na temat jej pierwotnego przeznaczenia. Na miejscu czeka na nas interesująca architektura i niezwykłe wnętrza, a także niesamowite widoki na ocean. Dla takich widoków warto jest podróżować!

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1 godzina.
 • Aktywności: Zwiedzanie willi, odkrywanie historii i legend.
 • Czas przejazdu z Półwyspu Jandía do Willi Vintera to około 25 minut (20 km).

Latarnia morska Punta de Jandía

Kolejnym punktem na trasie jest latarnia morska Punta de Jandía, znajdująca się na krańcu półwyspu. To idealne miejsce, by podziwiać panoramiczne widoki na ocean i poczuć atmosferę końca świata. Latarnia oferuje również możliwość zwiedzania małego muzeum poświęconego historii żeglugi. Koniecznie zabierz ze sobą aparat!

 • Czas spędzony na miejscu: Około 1 godzina.
 • Aktywności: Zwiedzanie latarni, podziwianie widoków, wizyta w muzeum.
 • Czas przejazdu z Willi Vintera do latarni morskiej Punta de Jandía to około 20 minut (15 km).

Zakończenie trasy: Plaża Cofete

Zakończ swoją wycieczkę na plaży Cofete, jednej z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych plaż na Fuerteventurze. Ta urokliwa plaża zachwyca swoim naturalnym pięknem, złocistym piaskiem i dziką, nieokiełznaną przyrodą. Idealne miejsce na relaks i refleksję po dniu pełnym wrażeń!

 • Podróż z latarni morskiej Punta de Jandía do plaży Cofete to około 25 minut (20 km).
 • Czas spędzony na miejscu: Około 1-2 godziny.
 • Aktywności: Spacer po plaży, kąpiel w oceanie, relaks w otoczeniu natury.

Trasa C zabierze Cię w podróż szlakami niezwykle malowniczego Półwyspu Jandía i okolic. Polecamy nastawić się na niezwykłe widoki!

Mapa podróży trasą C

Podróżując po Fuerteventurze nacieszysz się pięknem krajobrazów i poczujesz prawdziwego ducha wyspy - pełnego historii, kultury i lokalnych legend. Bez względu na to, którą trasę wybierzesz, każda z nich zapewni Ci niezapomniane wrażenia. Zaplanuj swoją podróż, odkrywaj ukryte skarby Fuerteventury i pozwól uwieść się magii wyspy!

31.05.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.