Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Recenzja i lista najpiękniejszych plaż na Fuerteventurze

Jeśli szukasz błogich plaż, Fuerteventura sprawdzi się wprost idealnie. Druga co do wielkości z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, Fuerteventura jest domem dla iście spektakularnych wybrzeży. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie najpiękniejszych plaż na wyspie i przygotuj się na rajskie wakacje marzeń. Pamiętaj o kremie z filtrem!

Playa El Cotillo - Fuerteventura

Playa El Cotillo - Fuerteventura

Plaże na Fuerteventurze należą do najlepszych na świecie, co z pewnością zawdzięczają czystemu, jedwabiście gładkiemu piaskowi i błękitnej wodzie. Wyspa szczyci się również całorocznym słońcem, wietrzną linią brzegową idealną do surfowania oraz największymi wydmami na Wyspach Kanaryjskich w parku przyrody Corralejo. Gdzie zatem powinni udać się wszyscy miłośnicy plażowania?

Playa El Cotillo

Plaża El Cotillo leży w północno-wschodniej części tej długiej i wąskiej wyspy. Kuszący 700-metrowy pas kremowo-białego piasku i spokojna turkusowa woda sprawiają, że El Cotillo jest jedną z najlepszych plaż na Fuerteventurze. Plaża wciśnięta jest między formacje skalne, które tworzą szereg zatoczek po obu stronach. Zanurz palce w piasku i wdychaj świeże atlantyckie powietrze, wędrując między sąsiednimi plażami. Brzmi jak wakacje w raju, prawda?

Zaplanuj wakacje marzeń

na Fuerteventura


Sprawdź oferty

Popcorn Beach

Popcorn Beach - Fuerteventura

Popcorn Beach - Fuerteventura

Na Fuerteventurze znajdziemy kilka tzw. „popcorn beach”, jak słynna El Hierro, Corralejo, Playa del Bajo de la Burra czy La Caleta. Brzeg składa się z charakterystycznych białych fragmentów koralowców, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają popcorn. Koral ten, znany jako Rhodoliths, rośnie niewiarygodnie wolno… z prędkością ułamka cala każdego roku! Oznacza to, że już niewielki kawałek popcorn beach czekał na Ciebie od ponad 250 lat!

Playa de Cofete

Playa de Cofete - Fuerteventura

Playa de Cofete - Fuerteventura

To wyjątkowy dziki odcinek w pobliżu południowo-zachodniego półwyspu wyspy. Playa de Cofete oferuje podróżnym spokojny i beztroski dzień na plaży. Dotarcie do tej odległej hiszpańskiej plaży samo w sobie jest przygodą, do której prowadzi zakurzona droga gruntowa. Gwarantujemy jednak, że wędrówka jest tego warta! Przy wejściu na plażę znajduje się parking. Podziwiaj widoki na ocean i ciesz się długim spacerem po jednej z najlepszych plaż na Wyspach Kanaryjskich. Radzimy jednak zachować ostrożność w wodzie. Prąd jest silny, a fale mogą być potężne.

Playa Del Mal Nombre

Playa Del Mal Nombre - Fuerteventura

Playa Del Mal Nombre - Fuerteventura

Piękna Playa Del Mal Nombre leży na surowym, południowo-wschodnim wybrzeżu Fuerteventury. Wsparta przez szereg dużych, postrzępionych klifów, ogłoszona została jedną z najlepszych plaż na Fuerteventurze. Na brzegu znajduje się bar plażowy i restauracja, zapewniające wszystko, czego nam potrzeba. Co ciekawe, nieokiełznane piękno Playa Del Mal Nombre nie przyciąga wielu turystów, co oznacza, że z łatwością znajdziemy tam odcinek piasku tylko dla siebie.

Playa del Matorral

Playa del Matorral - Fuerteventura

Playa del Matorral - Fuerteventura

Położona na południowym krańcu wyspy w Morro Jable, El Matorral to kolejna piękna plaża na Fuerteventurze. Jest to długi pas z wysokimi, zakrzywionymi wydmami i uginającymi się palmami palmami, gdzie woda jest cudownie czysta, a prąd wyjątkowo spokojny. Na Playa del Matorral znajdziemy też różne udogodnienia, w tym leżaki i parasole, sporty wodne, kioski plażowe i restauracje.

Przystań Morro Jable znajduje się 25 minut spacerem na południe, do której można dotrzeć, idąc dalej wzdłuż plaży. Znajduje się tu katamaran i wycieczki łodzią, które zabiorą nas w rejs śladami barwnego życia morskiego, w tym żółwi morskich, delfinów i wielorybów. Polecamy także wybrać się na spacer wokół wysokiej, białej latarni morskiej Morro Jable obok Saladar de Jandía, bagnistego terenu podmokłego, który jest chronionym rezerwatem.

Playa Alzada

Na skraju rozległego Parku Przyrody Corralejo w północno-wschodniej części wyspy Fuerteventura, plaża Alzada sprawia wrażenie nietkniętego raju. Jest to jedna z najlepszych plaż na Fuerteventurze, idealna do odwiedzenia podczas jednodniowej wycieczki ze stolicy, Puerto del Rosario.

Jeśli po wizycie na plaży nabierzemy ochotę na wędrówkę, polecamy wycieczkę do Montaña Roja, w niewielkiej odległości na południe od plaży Alzada.

Playa Sotavento

Sotavento, dzięki swojej turkusowej lagunie, musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Plaża ta słynie przede wszystkim ze sportów wodnych. Podczas każdego przypływu odbywają się tam bowiem lekcje windsurfingu i kitesurfingu. Jeśli marzą się nam aktywne wakacje, plaża Sotavento to przystanek obowiązkowy!

Grandes Playas Corralejo

Grandes Playas Corralejo - Fuerteventura

Grandes Playas Corralejo - Fuerteventura

Złocisty brzeg Grandes Playas Corralejo w północno-wschodniej części Fuerteventury gwarantuje jeden z najbardziej jedwabistych piasków na wyspie. Ta urokliwa plaża graniczy z Parkiem Przyrody Corralejo, w którym znajdują się największe wydmy na Wyspach Kanaryjskich.

Playa del Castillo

Playa del Castillo leży w małej zatoczce w kształcie podkowy w Caleta de Fuste. To przyjazna rodzinom plaża, której nazwa pochodzi od pobliskiego fortu z XVIII wieku. Oferuje ona doskonałe udogodnienia, w tym połączenia komunikacyjne, leżaki, parasole przeciwsłoneczne, restauracje, łazienki i sporty wodne.

Na północ od plaży znajduje się też urokliwa promenada wysadzana palmami i przystań, z której codziennie odpływają wycieczki katamaranem. Na miejscu znajdziemy również wypożyczalnię skuterów wodnych, wycieczki łodzią podwodną i lekcje nurkowania. Przygoda czeka!

Fuerteventura to raj każdego plażowicza. Niezależnie od tego, czego oczekujesz, gwarantujemy, że na tej wyspie to znajdziesz. Od sportów wodnych (również tych ekstremalnych) po spokojny wypoczynek z dziećmi – jest w czym wybierać! Mamy nadzieję, że nasze zestawienie zawęziło nieco poszukiwania najlepszej plaży i nie zostało już nic innego, jak tylko… pakowanie walizek!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Fuerteventurze - mapa

Podsumowanie

  • Playa El Cotillo to 700-metrowy pas kremowo-białego piasku i spokojnej turkusowej wody, otoczony formacjami skalnymi, tworzącymi zatoczki.

  • Popcorn Beach to brzeg, składający się z białych fragmentów koralowców, które przypominają popcorn. Koral ten, Rhodoliths, rośnie bardzo wolno, co oznacza, że każdy fragment ma ponad 250 lat.

  • Playa de Cofete to dziki odcinek plaży na południowo-zachodnim półwyspie. Dotarcie tam prowadzi zakurzoną drogą gruntową, ale wartość widoków i spokoju rekompensuje trudności.

  • Playa Del Mal Nombre leży na południowo-wschodnim wybrzeżu, wspartym przez duże, postrzępione klify. Jest tam bar plażowy i restauracja, ale mimo to plaża nie jest zatłoczona.

  • Playa del Matorral w Morro Jable to długi pas plaży z wysokimi wydmami, palmy i cudownie czystą wodą. Znajdują się tam różne udogodnienia, w tym sporty wodne, kioski plażowe i restauracje.

  • Playa Alzada na skraju Parku Przyrody Corralejo to plaża, która wydaje się być nietkniętym rajem. Jest idealna do odwiedzenia podczas jednodniowej wycieczki ze stolicy, Puerto del Rosario.

  • Playa Sotavento słynie z turkusowej laguny i jest znana przede wszystkim z sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing.

  • Grandes Playas Corralejo gwarantuje jeden z najbardziej jedwabistych piasków na wyspie i graniczy z Parkiem Przyrody Corralejo, gdzie znajdują się największe wydmy na Wyspach Kanaryjskich.

  • Playa del Castillo w Caleta de Fuste to rodzinna plaża z doskonałymi udogodnieniami, w tym sporty wodne, leżaki, parasole przeciwsłoneczne, restauracje i łazienki. Na miejscu jest też promenada wysadzana palmami i przystań, z której odpływają wycieczki katamaranem.

01.09.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.