Costa Dorada - Przewodnik

<strong>Costa Dorada</strong>, zwane <i>Złotym Wybrzeżem</i>, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciągających się na odcinku wybrzeża od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/barcelona/" style="" target="_blank">Barcelony</a> po Tarragonę, uchodzących do Morza Śródziemnego szerokimi, piaszczystymi plażami. Łańcuch gór otaczający wybrzeże doskonale chroni od wiatru wpływając na wysokie temperatury i atrakcyjność turystyczną Costa Dorada, która licznie przyciąga turystów szczególnie w okresie od maja do końca października. <h2>Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzić</h2> Główne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-dorada/salou/" target="_self">Salou</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-dorada/calafell/" target="_self">Calafell</a>, Stiges oraz <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-dorada/cambrils/" target="_self">Cambrils</a>.

Pogoda na Costa Dorada

Dzisiaj, 25.5 21°C
Costa Dorada, zwane Złotym Wybrzeżem, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciągających się na odcinku wybrzeża od Barcelony po Tarragonę, uchodzących do Morza Śródziemnego szerokimi, piaszczystymi plażami. Łańcuch gór otaczający wybrzeże doskonale chroni od wiatru wpływając na wysokie temperatury i atrakcyjność turystyczną Costa Dorada, która licznie przyciąga turystów szczególnie w okresie od maja do końca października.

Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzić

Główne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim Salou, Calafell, Stiges oraz Cambrils. Znaną miejscowością wypoczynkową, chętnie wybieraną przez turystów na miejsce wakacji, jest Stiges. Będąc na wakacjach na Costa Dorada poza odpoczynkiem na atrakcyjnie zagospodarowanych plażach można wybrać się do barokowego kościoła La Punta oraz do Muzeum Maricel, w którym znajdują się obrazy El Greca. Mimo dużej popularności wśród przybywających tu na wakacje turystów z całego świata, miasteczko zachowało swój rybacki charakter, przyciągając tym samym licznych artystów. Jednocześnie stało się też centrum rozrywki, szczególnie upodobanym przez homoseksualistów. Innym turystycznym miasteczkiem jest Cambrils- miasteczko rybackie z Museu Torre del Port. Znane jest z licznych restauracji rybnych oraz promenady łączącej miasteczko z Salou, które jest ciągiem hoteli i bloków mieszkalnych położonych na wzgórzach wybrzeża. Atrakcją rozrywkowego Salou jest kilometrowa promenada porośnięta palmami oraz tematyczny park rozrywki Port Aventura, podzielony na różne części świata, a w każdej z nich działają restauracje i króluje rozrywka innego typu.
Warto wybrać się na wycieczkę do plantacji winnic w Penedes oraz do średniowiecznego miasta Valls, w którym zachowała się tradycyjna budowa żywych wież przez akrobatów.
Atrakcją regionu jest też Vilafranca del Penedes z Muzeum Wina oraz z licznymi romańskimi i gotyckimi kościołami z imponującymi freskami.
Wizytówką Costa Dorada są katalońskie klasztory oraz XIV wieczne mury miejskie Montblanc.

Na rozległych plażach możemy odpocząć w Castelldefels oraz na znanej plaży Playa de Oro w Stiges, na której znajduje się promenada Passeig Martim. Piaszczyste i lekko opadające plaże w Stiges sprzyjają wypoczynku rodzin z dziećmi. Nowoczesne i utrzymane na dobrym poziomie hotele położone są w dużej części wśród zielonych ogrodów. Oferują szeroki wybór rozrywek. Wybór hoteli na Costa Dorada jest coraz większy, co spowodowane jest rosnącym zainteresowaniem regionem.

Zobacz również:

Hiszpania na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY