Costa Dorada - Przewodnik

<strong>Costa Dorada</strong>, zwane <i>Zlotym Wybrzezem</i>, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciagajacych sie na odcinku wybrzeza od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/barcelona/" style="" target="_blank">Barcelony</a> po Tarragone, uchodzacych do Morza Sródziemnego szerokimi, piaszczystymi plazami. Lancuch gór otaczajacy wybrzeze doskonale chroni od wiatru wplywajac na wysokie temperatury i atrakcyjnosc turystyczna Costa Dorada, która licznie przyciaga turystów szczególnie w okresie od maja do konca pazdziernika. <h2>Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzic</h2> Glówne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/salou/" target="_self">Salou</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/calafell/" target="_self">Calafell</a>, Stiges oraz <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/cambrils/" target="_self">Cambrils</a>.
Costa Dorada, zwane Zlotym Wybrzezem, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciagajacych sie na odcinku wybrzeza od Barcelony po Tarragone, uchodzacych do Morza Sródziemnego szerokimi, piaszczystymi plazami. Lancuch gór otaczajacy wybrzeze doskonale chroni od wiatru wplywajac na wysokie temperatury i atrakcyjnosc turystyczna Costa Dorada, która licznie przyciaga turystów szczególnie w okresie od maja do konca pazdziernika.

Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzic

Glówne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim Salou, Calafell, Stiges oraz Cambrils. Znana miejscowoscia wypoczynkowa, chetnie wybierana przez turystów na miejsce wakacji, jest Stiges. Bedac na wakacjach na Costa Dorada poza odpoczynkiem na atrakcyjnie zagospodarowanych plazach mozna wybrac sie do barokowego kosciola La Punta oraz do Muzeum Maricel, w którym znajduja sie obrazy El Greca. Mimo duzej popularnosci wsród przybywajacych tu na wakacje turystów z calego swiata, miasteczko zachowalo swój rybacki charakter, przyciagajac tym samym licznych artystów. Jednoczesnie stalo sie tez centrum rozrywki, szczególnie upodobanym przez homoseksualistów.
Da Vinci Royal

Da Vinci Royal

Cena za 1 osobę:
1 379 zł - 21 %
Innym turystycznym miasteczkiem jest Cambrils- miasteczko rybackie z Museu Torre del Port. Znane jest z licznych restauracji rybnych oraz promenady laczacej miasteczko z Salou, które jest ciagiem hoteli i bloków mieszkalnych polozonych na wzgórzach wybrzeza. Atrakcja rozrywkowego Salou jest kilometrowa promenada porosnieta palmami oraz tematyczny park rozrywki Port Aventura, podzielony na rózne czesci swiata, a w kazdej z nich dzialaja restauracje i króluje rozrywka innego typu.
Warto wybrac sie na wycieczke do plantacji winnic w Penedes oraz do sredniowiecznego miasta Valls, w którym zachowala sie tradycyjna budowa zywych wiez przez akrobatów.
Atrakcja regionu jest tez Vilafranca del Penedes z Muzeum Wina oraz z licznymi romanskimi i gotyckimi kosciolami z imponujacymi freskami.
Wizytówka Costa Dorada sa katalonskie klasztory oraz XIV wieczne mury miejskie Montblanc.
Calypso (Salou)

Calypso (Salou)

Cena za 1 osobę:
1 439 zł - 18 %
Na rozleglych plazach mozemy odpoczac w Castelldefels oraz na znanej plazy Playa de Oro w Stiges, na której znajduje sie promenada Passeig Martim. Piaszczyste i lekko opadajace plaze w Stiges sprzyjaja wypoczynku rodzin z dziecmi.

Nowoczesne i utrzymane na dobrym poziomie hotele polozone sa w duzej czesci wsród zielonych ogrodów. Oferuja szeroki wybór rozrywek. Wybór hoteli na Costa Dorada jest coraz wiekszy, co spowodowane jest rosnacym zainteresowaniem regionem.

Okazje Last Minute: Costa Dorada

4R Playa Park (Salou)

4R Playa Park (Salou) 4.5
7 dni 19.10 - 26.10 inne terminy Warszawa - Modlin HB - Dwa posiłki Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie nieopodal 3 piaszczystych plaż
  • Wyśmienitą kuchnię z wieczorkami tematycznymi
  • Bliskość centrum i parku rozrywki PortAventura
  • Miniklub i minidisco dla dzieci
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.
1 599 zł / 1 os. - 10 %

Blaumar (Salou)

Blaumar (Salou)
6 dni 20.10 - 26.10 inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.

Albatros (Salou)

Albatros (Salou)
6 dni 14.10 - 20.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Exim Tours
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.
1 759 zł / 1 os. - 18 %

Piramide Salou

Piramide Salou 4.1
6 dni 14.10 - 20.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania Exim Tours
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.
1 759 zł / 1 os. - 18 %

Hiszpania na skróty

Miejsca: