Costa Dorada - Przewodnik

<strong>Costa Dorada</strong>, zwane <i>Zlotym Wybrzezem</i>, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciagajacych sie na odcinku wybrzeza od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/barcelona/" style="" target="_blank">Barcelony</a> po Tarragone, uchodzacych do Morza Sródziemnego szerokimi, piaszczystymi plazami. Lancuch gór otaczajacy wybrzeze doskonale chroni od wiatru wplywajac na wysokie temperatury i atrakcyjnosc turystyczna Costa Dorada, która licznie przyciaga turystów szczególnie w okresie od maja do konca pazdziernika. <h2>Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzic</h2> Glówne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/salou/" target="_self">Salou</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/calafell/" target="_self">Calafell</a>, Stiges oraz <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-dorada/cambrils/" target="_self">Cambrils</a>.

Pogoda na Costa Dorada

Dzisiaj, 21.10 14°C
Costa Dorada, zwane Zlotym Wybrzezem, tworzone jest przez szeroki pas nizin rozciagajacych sie na odcinku wybrzeza od Barcelony po Tarragone, uchodzacych do Morza Sródziemnego szerokimi, piaszczystymi plazami. Lancuch gór otaczajacy wybrzeze doskonale chroni od wiatru wplywajac na wysokie temperatury i atrakcyjnosc turystyczna Costa Dorada, która licznie przyciaga turystów szczególnie w okresie od maja do konca pazdziernika.

Costa Dorada - atrakcje, co zwiedzic

Glówne kierunki wycieczek na Costa Dorada to przede wszystkim Salou, Calafell, Stiges oraz Cambrils. Znana miejscowoscia wypoczynkowa, chetnie wybierana przez turystów na miejsce wakacji, jest Stiges. Bedac na wakacjach na Costa Dorada poza odpoczynkiem na atrakcyjnie zagospodarowanych plazach mozna wybrac sie do barokowego kosciola La Punta oraz do Muzeum Maricel, w którym znajduja sie obrazy El Greca. Mimo duzej popularnosci wsród przybywajacych tu na wakacje turystów z calego swiata, miasteczko zachowalo swój rybacki charakter, przyciagajac tym samym licznych artystów. Jednoczesnie stalo sie tez centrum rozrywki, szczególnie upodobanym przez homoseksualistów.
Salou Pacific

Salou Pacific

Cena za 1 osobę:
1 085 zł
Innym turystycznym miasteczkiem jest Cambrils- miasteczko rybackie z Museu Torre del Port. Znane jest z licznych restauracji rybnych oraz promenady laczacej miasteczko z Salou, które jest ciagiem hoteli i bloków mieszkalnych polozonych na wzgórzach wybrzeza. Atrakcja rozrywkowego Salou jest kilometrowa promenada porosnieta palmami oraz tematyczny park rozrywki Port Aventura, podzielony na rózne czesci swiata, a w kazdej z nich dzialaja restauracje i króluje rozrywka innego typu.
Warto wybrac sie na wycieczke do plantacji winnic w Penedes oraz do sredniowiecznego miasta Valls, w którym zachowala sie tradycyjna budowa zywych wiez przez akrobatów.
Atrakcja regionu jest tez Vilafranca del Penedes z Muzeum Wina oraz z licznymi romanskimi i gotyckimi kosciolami z imponujacymi freskami.
Wizytówka Costa Dorada sa katalonskie klasztory oraz XIV wieczne mury miejskie Montblanc.
H10 Cambrils Playa

H10 Cambrils Playa

Cena za 1 osobę:
1 299 zł - 10 %
Na rozleglych plazach mozemy odpoczac w Castelldefels oraz na znanej plazy Playa de Oro w Stiges, na której znajduje sie promenada Passeig Martim. Piaszczyste i lekko opadajace plaze w Stiges sprzyjaja wypoczynku rodzin z dziecmi.

Nowoczesne i utrzymane na dobrym poziomie hotele polozone sa w duzej czesci wsród zielonych ogrodów. Oferuja szeroki wybór rozrywek. Wybór hoteli na Costa Dorada jest coraz wiekszy, co spowodowane jest rosnacym zainteresowaniem regionem.

Okazje Last Minute: Costa Dorada

7 dni 05.10 - 12.10 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Liczne udogodnienia dla rodzin i aktywnych
  • Przestronne i nowocześnie urządzone pokoje
  • Wyśmienite i różnorodne posiłki
  • Profesjonalnych i pomocnych pracowników
1 499 zł/os.
cena za 2 os.: 2 998 zł
7 dni 30.05 - 06.06 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
1 585 zł/os.
cena za 2 os.: 3 170 zł
7 dni 30.05 - 06.06 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
1 604 zł/os.
cena za 2 os.: 3 208 zł

Hiszpania na skróty

Miejsca: