Cambrils - Przewodnik

Na wybrzeżu Morza Śródziemnego znajdziemy dziesiątki przepięknych kurortów, w których można wypocząć i cieszyć się znakomitą pogodą przez długi okres letni. Wśród miejscowości położonych na wybrzeżu hiszpańskim warto wspomnieć o <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-dorada/cambrils/" target="_blank"><strong>Cambrils</strong></a>.

Pogoda w Cambrils

Dzisiaj, 21.5 22°C
Na wybrzeżu Morza Śródziemnego znajdziemy dziesiątki przepięknych kurortów, w których można wypocząć i cieszyć się znakomitą pogodą przez długi okres letni. Wśród miejscowości położonych na wybrzeżu hiszpańskim warto wspomnieć o Cambrils.

Położenie
Miejscowość Cambrils znajduje się w prowincji Tarragona w Katalonii, na Costa Dorada, wybrzeżu słynącym z przepięknych, piaszczystych plaż. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzebuje turysta. Dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, morze, jak i zabytki oraz różnego rodzaju rozrywki.
Miasteczko wyrosło na modny kurort z wioski rybackiej, której mieszkańcy żyli z łowienia ryb, jak i z produkcji wina i oliwy z oliwek. Cambrils łączy w sobie dawne obyczaje, dziedzictwo kultury z nowoczesnością.

Świetne plaże
Same Cambrils oferuje aż 9 km plaż na Costa Dorada, z których główna plaża El Regueral znajduje się w centrum i połączona jest z miastem urokliwą promenadą nadmorską. To plaża z drobnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Miejsce chętnie wybierają rodziny z dziećmi, z uwagi na spokojne wody Morza Śródziemnego.
Nieco spokojniejsze są plaże Vilafortuna, El Cavet i La Losa oraz Cap de Sant pere. Wszystkie są czyste i wyposażone w wygodne leżaki oraz parasole. Na większości plaż w Cambrils powiewa Błękitna Flaga, która świadczy o wysokim poziomie czystości i bezpieczeństwa.

Atrakcje Cambrils
Oprócz plażowania i kąpieli morskich w Cambrils można zwiedzać i aktywnie wypoczywać. Do spacerów zachęca nadmorska plaża. Na swojej drodze turysta może spotkać małe przystanie rybackie i większą marinę. Bliskość morza i rześka bryza sprawiają, że spacer zwłaszcza w godzinach wczesno porannych i wieczornych staje się czystą przyjemnością. Trasę aż do Salou można pokonać pieszo, rowerem albo na rolkach.
 
Pomiędzy miejscowościami Cambrils a Montbrió del Camp znajduje się oaza spokoju - Park Sama, czyli wspaniały ogród stworzony przez Salvadora Samái Torrensa i Marqués de Marianao. Projekt utworzenia parku, zrealizował Josep Fontserré, który również był wykonawcą słynnego parku Parque de la Ciudadela w Barcelonie. Nie mniej ciekawym parkiem w Cambrils jest Parque del Pinaret, nowoczesny park obejmujący 4,5 hektara, który obejmuje wiele miejsc do organizowania pikników i szlaków turystycznych, czy placów zabaw.
 
Atrakcją miasta jest latarnia morska Faro Rojo, która stanowi wizytówkę Cambrils. Rozciąga się z niej przepiękny widok na morze. Nieopodal znajdziemy molo wysunięte w morze czy stare drzewo Pino Redondo, objęte ochroną jako pomnik przyrody. Wielu turystów i miejscowych chętnie spędza tu czas. Innym drzewem naprzeciwko portu Puerto Nautico w Cambrils zwracającym uwagę, jest La Phitolata, sprowadzone z Argentyny. 

Muzea i okolice
Miłośnicy zwiedzania i historii powinni podczas wakacji w Cambrils wybrać się do muzeum „Moli de les tres Eres”, czyli jednego z oddziałów Muzeum Historii, które przedstawia historię i kulturę regionu. Znajduje się w nim młyn wodny, który nadal jest czynny oraz szczątki z wykopalisk archeologicznych. A propos, wykopaliska rzymskie w regionie to Vila Romana de la Llosa. Odkryto tu pozostałości z okresu od I wieku p.n.e. Inne muzea w Cambrils to Museo Agricola (Muzeum Rolnictwa) oraz Torre de la Ermita, czyli wieża obronna z XIV wieku, zachowana w doskonałym stanie.

W każdą środę w Cambrils odbywa się targ. Warto zajść (choćby dla samych widoków) do Museu Torre del Port przy Pg. Miramar 31. W okrągłej wieży strażniczej z XVII w. w porcie mieści się muzeum morskie.
 
W odległości 12 km od Cambrils mieści się jeden z najlepszych parków rozrywki w Hiszpanii, Port Aventura, z sześcioma obszarami tematycznych atrakcji.

Hiszpania na skróty

Miejsca: