Costa del Sol - Przewodnik

Costa del Sol to <strong>słoneczne wybrzeże</strong> południowej Hiszpanii, gdzie słońce gości niemal w każdym zakątku, a na wakacje przyciąga turystów przez cały rok, pomimo, że upalny sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do listopada.

Pogoda na Costa del Sol

Dzisiaj, 21.4 18°C
Costa del Sol to słoneczne wybrzeże południowej Hiszpanii, gdzie słońce gości niemal w każdym zakątku, a na wakacje przyciąga turystów przez cały rok, pomimo, że upalny sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do listopada. Złote plaże oblewane turkusowymi falami, cieniste palmy, plantacje pomarańczy i bawełny oraz gaje oliwne, rozpościerające się pośród mauretańskich budowli i małych wiosek u stóp Gór Sierra Nevada, dają możliwość odpoczynku i relaksu.

Costa del Sol - atrakcje, co zwiedzić

Wycieczki last minute na Costa del Sol koncentrują się w takich miejscowościach jak Torremolinos, Fuengirola, Benalmadena, Marbella, Malaga i Estepona.

Torremolinos to jedna z najspokojniejszych i najbardziej gościnnych miejscowości Hiszpanii z licznymi barami, klubami i dyskotekami, w których bogate życie trwa do białego rana w rytmach flamenco. Jest to miejscowość, do której na wakacje przyjeżdżają szczególnie ludzie młodzi, chętnie wybierający się także do górzystej Marbelli, znanej z bogactwa zabytków kultury muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Wszelkiego rodzaju usługi turystyczne są tu na bardzo wysokim poziomie. Doskonale rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna, w połączeniu z malowniczymi górami Montes de Malaga i egzotyczną kulturą poświadczoną licznymi zabytkami, zadecydowała o sporym zainteresowaniu wakacjami w Maladze. Malaga jest prawdziwym rajem dla turystów. Znajdziemy tu wszystko, co potrzebne jest do doskonałego wypoczynku.

Wycieczki na Costa del Sol często kierują się też do malowniczo położonej Fuengiroli. Miasteczko znane jest z egzotycznej roślinności, kwiatów i palm oraz z promenady Paso de Maritimo. Jest połączeniem starożytności i nowoczesności. Uroku dodają białe domki porośnięte kolorowymi kwiatami.

Z malowniczego portu jachtowego słynie Benalmadena, a atrakcją miasteczka jest wjazd na wzgórze kolejką Teleferico, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta.

Wybrzeże Costa del Sol posiada wiele znakomitych zabytków mauretańskich i innych ciekawych śladów bogatej kultury i sztuki nierzadko położonych w labiryncie wąskich i kamienistych uliczek. Największe ich skupienie występuje w rejonie Andaluzji. Odnajdziemy tu zarówno zabytki antyczne jak i muzułmańskie. Warto zobaczyć Plac Konstytucji i Plac Kościelny w Fuengeroli, twierdzę Alcazaba w Maladze, zamek w obrębie obwarowań arabskiego miasta z Muzeum Archeologicznym, zamek San Isidro, fenicjański zamek Castillo Gibralfaro oraz dom Picassa. Na Costa del Sol ulokowano ponad 30 pól golfowych, które są uważane za najlepsze w Europie. Ponadto będąc na wakacjach na Costa del Sol można zasmakować żeglarstwa, windsurfingu, siatkówki plażowej, jeździectwa, paraglidingu i nurkowania. Wiele rozrywki dostarczy Sea Life z rekinami, Park Marina z delfinami i fokami, popularne Centrum Rozrywki Tivoli Park w Banalmadena oraz park Crocodile Zoo Park i miasteczko wodne w Torremolinos.

Plaże Costa del Sol są bardzo liczne, długie i piaszczyste. Często urozmaicone są dobrze zagospodarowanymi promenadami. Jedną z najlepszych plaży Costa del Sol jest Playa del Lido w Torremolinos, nad którą znajduje się 7 kilometrowa promenada. Na szczególnie szeroki wybór hoteli napotkamy we wschodniej części Costa del Sol pomiędzy Malagą a Esteponą, gdzie sieć wielopiętrowych hoteli jest gęsto zabudowana. Oferują one mnóstwo rozrywki, posiadają wyśmienite restauracje oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego i inne udogodnienia dla turystów. Większość hoteli jest położona wśród zieleni pomiędzy górami a brzegiem morza sprawiając tym samym doskonałe warunki do odpoczynku.

Zobacz również:

Hiszpania na skróty