Torremolinos - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a>, czyli dosłownie Wybrzeże Słońca, to miejsce idealne na spędzenie letnich <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">wakacji w Hiszpanii</a>. Właściwie przez większą część roku świeci tu słońce, a piaszczyste plaże powodują, że w sezonie pojawia się tu wielu turystów z różnych stron świata. Jednym z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych w Costa del Sol jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/torremolinos/" target="_blank"><strong>Torremolinos</strong></a>.

Pogoda w Torremolinos

Dzisiaj, 23.4 20°C
Costa del Sol, czyli dosłownie Wybrzeże Słońca, to miejsce idealne na spędzenie letnich wakacji w Hiszpanii. Właściwie przez większą część roku świeci tu słońce, a piaszczyste plaże powodują, że w sezonie pojawia się tu wielu turystów z różnych stron świata. Jednym z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych w Costa del Sol jest Torremolinos. Położenie i historia
Miejscowość Torremolinos znajduje się na wybrzeżu Costa del Sol, w hiszpańskiej Andaluzji, w odległości około 7 km na zachód od Malagi, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Kurort rozwinął się tu już w latach 50 XX wieku. Pojawiły się wówczas pierwsze hotele i ośrodki turystyczne, tłumnie odwiedzane przez turystów z Europy Zachodniej.
Pierwotnie jednak Torremolinos było niewielką wioską rybacką, gdzie ludzie żyli z rybołówstwa. Dziś wybrzeże usiane jest wielkimi, luksusowymi hotelami. Można tu spędzić letnie wakacje i nie nudzić się ani chwili. Atrakcje miasta
Torremolinos to typowy kurort nadmorski, gdzie można plażować, kąpać się w ciepłym morzu, ale i korzystać z różnego rodzaju rozrywek. Atrakcje Torremolinos kierowane są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i do młodych, żądnych wrażeń ludzi. W miejscowości tej znajduje się jeden z największych aquaparków w Andaluzji - Aqualand Torremolinos. Na terenie parku dostępne są liczne zjeżdżalnie, wodospady i tropikalna zieleń przynosząca cień. W niewielkiej odległości od aquaparku w Torremolinos mieści się ogród botaniczny Molino de Inca. Cechuje go różnorodność przyrodnicza - można tu zobaczyć 300 drzew należących do 60 różnych gatunków oraz 300 rzadkich krzewów.

Ciekawie prezentuje się również oferta parku krokodyli w Torremolinos, gdzie żyje ponad 200 okazów różnych gatunków tych gadów. Można je zobaczyć z bliska, a dumą tego parku tematycznego jest największy krokodyl w Europie - Big Daddy, ważący pół tony i mający 5 metrów długości.
Kolejny park tematyczny to La Bateria, gdzie na powierzchni ponad 74 tys. mkw zgromadzono okazy roślinności oraz zabytki militarne, wraz z tunelami i bunkrami, będące pozostałością z czasów hiszpańskiej wojny domowej.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY