Gibraltar - Przewodnik

<strong>Gibraltar</strong> pociąga turystów odmiennością. Jedni chcą po prostu zobaczyć Skałę, by poczuć jej niezwykłą siłę, innych przyciąga sława Gibraltaru - jednej z ostatnich kolonii brytyjskich. Miejsce to, rozdarte między dwoma światami, jest doprawdy niezwykłe, bo nigdy nie stało się częścią żadnego z dwóch państw. W dodatku ten odizolowany niegdyś skrawek lądu otwiera się na masowo napływających turystów z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank"><strong>Costa del Sol</strong></a>.

Pogoda na Gibraltarze

Dzisiaj, 16.2 13°C
Gibraltar pociąga turystów odmiennością. Jedni chcą po prostu zobaczyć Skałę, by poczuć jej niezwykłą siłę, innych przyciąga sława Gibraltaru - jednej z ostatnich kolonii brytyjskich. Miejsce to, rozdarte między dwoma światami, jest doprawdy niezwykłe, bo nigdy nie stało się częścią żadnego z dwóch państw. W dodatku ten odizolowany niegdyś skrawek lądu otwiera się na masowo napływających turystów z Costa del Sol. Miejsce to jest związane również z polską historią - 4 lipca 1943 r. w katastrofie lotniczej nad Gibraltarem zginął polski premier i wódz naczelny Władysław Sikorski.
MS Aguamarina Suites (Torremolinos)

MS Aguamarina Suites (Torremolinos)

Cena za 1 osobę:
773 zł
Okolice Skały. Przy końcu Main Street jest stacja kolejki linowej, która wywozi pasażerów na jeden z wyższych punktów Gibraltaru, The Top of the Rock (Szczyt Skały), zatrzymując się po drodze mniej więcej w połowie trasy, czyli w Apes'' Den (Jaskinia Małp). W trakcie oglądania małp przewodnik opowiada legendy o tych zwierzętach.
Minerva Jupiter

Minerva Jupiter

Cena za 1 osobę:
990 zł
Ze Skały widać leżące poniżej miasto, plątaninę drążących kamienne podłoże strumyków, Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas w Afryce. Z tego miejsca najłatwiej podjąć decyzję odnośnie wyboru plaży. Z Apes'' Den jest niedaleko - idąc St Michael''s Road na południe, przez Rezerwat Natury - do olbrzymiej jaskini o nazwie Saint Michael''s Cave. Starożytni mieszkańcy tych terenów wierzyli, że żyją w środku wydrążonej skały i określili Gibraltar mianem Mons Calpe (Pusta Góra). Podczas ostatniej wojny, by ustrzec się przed nalotami bombowymi, w jaskini urządzono szpital wojskowy. Dzisiaj organizuje się tu od czasu do czasu koncerty.

Kolejką linową można zjechać w dół, ale interesujące będzie też podejście Willis''s Road do Tower of Homage. Ta pochodząca z XIV w. wieża jest najbardziej widoczną pozostałością starego zamku Maurów (Moorish Castle). Jeszcze wyżej widać Upper Galleries (zwane również Great Siege Tunnels), umocnienia obronne wykute w skale podczas wielkiego oblężenia (1779-1782), z których kierowano ogień na atakujące oddziały hiszpańskie.

Okazje Last Minute: Gibraltar

Medplaya Bali (Benalmadena)

Medplaya Bali (Benalmadena) 4.2
6 dni 09.05 - 15.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie nieopodal plaży i centrum Benalmadeny
  • Bliskość słynnego parku rozrywki Tivoli
  • Profesjonalną i troskliwą obsługę
  • Urozmaicony program animacyjny
2 238 zł / 2 os.
1 119 zł / 1 os.
1 199 zł / 1 os. - 7 %

Adriano

Adriano
6 dni 26.03 - 01.04 inne terminy Wrocław BB - Śniadania Yobboo
2 243 zł / 2 os.
1 122 zł / 1 os.

Pierre & Vacances El Puerto

Pierre & Vacances El Puerto 3.3
6 dni 26.03 - 01.04 inne terminy Wrocław Według programu Yobboo
2 252 zł / 2 os.
1 126 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY